Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


U O2 se bude psát i volat zadarmo. Zaplatí to Kvído

aktualizováno 
Platí to Kvído. Tak se bude jmenovat nová služba Telefóniky O2, která nabídne volání a SMS zprávy zdarma výměnou za poslech reklamy. Uvádí to aktuální vydání týdeníku Ekonom s odvoláním na blog donbahno.bloguje.cz.

O2 zřejmě nabídne reklamou sponzorované služby | foto: Profimedia.cz

Bezplatné volání a SMS zprávy nabídne společnost výměnou za poslech krátkých reklamních spotů, které si zákazníci vyslechnou v hlasovém automatu na telefonním čísle 829 829 829. Poté budou moci využít minutového hovoru zdarma či zaslání bezplatné textové zprávy.

"Službu testujeme, ověřujeme její funkcionalitu," potvrdil týdeníku Ekonom Vlastimil Sršeň z O2. Další detaily však společnost odmítá sdělit. Službu pravděpodobně představí 29. dubna na plánované tiskové konferenci.

Branou k využití sponzorovaných služeb bude již zmíněná telefonní linka. Zde zákazníky uvítá hlasový automat, který nejdříve vysvětlí jejich princip. Poté vyzve k zadání telefonního čísla, se kterým chce volající spojit.

Po přehrání přibližně patnáctivteřinového reklamního spotu se hovor uskuteční. Pokud druhá strana hovor nepřijme, umožní automat zadání nového čísla. V takovém případě se již reklama znovu nepřehraje.

Maximální délka hovoru má být omezena na jednu minutu, přičemž patnáct vteřin před koncem bude zákazník v pětivteřinových intervalech upozorňován zvukovým signálem na blížící se konec spojení.

Druhá strana navíc nepozná, že jde o sponzorovaný hovor; příchozí volání se zobrazí jako běžný hovor od dané osoby a po jeho přijetí se volanému žádná reklama nepřehraje. Vodítkem může být jen minutový limit.

Týdně bude možné uskutečnit pouze deset takových volání, při nepovinné registraci na příslušném webu operátora dvojnásobně tolik. Zdarma si tak zákazníci užijí jen 40, resp. 80 minut volání měsíčně.

Princip funkčnosti sponzorovaných SMS zpráv zatím není znám.

Sponzorované služby budou dostupné nejen zákazníkům mobilní sítě, ale i uživatelům pevných linek společnosti. V telefonních budkách, které Telefónica O2 taktéž provozuje, však volání zdarma nebude možné využít.

Autor:


Témata: reklama, SMS, O2, Telefónica

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

T-Mobile výrazně zrychlil internet. Ceny starších tarifů zůstávají

T- Mobile.

T-Mobile od 1. února rozšířil tarifní nabídku pevného internetového připojení. Nově do ní zařadil tarif s přenosovou...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Chcete změnit operátora? Vyčkejte, od února to bude snazší a rychlejší

Ilustrační snímek

Pouhých deset dnů od podání žádosti budou mít od 1. února operátoři na přenos čísla k jinému poskytovateli...Najdete na iDNES.cz