Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


U:fon spustí mobilní hlasové služby v létě, ceny zatím nezveřejnil

  11:06aktualizováno  11:06
Nejmladší mobilní operátor U:fon letos v létě nabídne ve své síti mobilní telefonování. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN) a Lidové noviny (LN). Podle HN operátor službu spustí v červnu.

Ubiquam U-400 - První skutečně mobilní telefon v nabídce čtvrtého mobilního operátora U:fona | foto: Jan Lodl, Mobil

Firma by tak chtěla do konce letoška zvýšit počet svých zákazníků až pětinásobně na 250 000. Plánuje také otevřít vlastní obchody.

"Technicky jsme už připraveni. Plnohodnotné mobilní hlasové služby uvedeme na trh během letošního léta," řekl Lidovým novinám (LN) šéf operátora Peter Hall.

U:fon odstartuje se třemi až čtyřmi jednoduchými tarify, jejich ceny ale Hall odmítl uvést. Poznamenal jen, že firma zachová volání zdarma v rámci vlastní sítě.

Třem velkým mobilním operátorům U:fon konkurovat nechce. "Určitě nemáme ambice být dominantním hráčem na trhu. Domníváme se ale, že dokážeme oslovit určité konkrétní cílové skupiny. Náš plán počítá s tím, že získáme necelá dvě procenta mobilního trhu," řekl LN Hall.

U:fon v současnosti poskytuje své služby 50 000 zákazníků, koncem roku by jich firma chtěla mít 200 000 nebo čtvrt milionu. Společnost MobilKom, která operátora U:fon provozuje, dosud nabízela připojení k internetu, analogové a digitální vysílačky a bezdrátové pevné telefonní linky, které mají běžná regionální čísla a fungují jen v rámci krajů.

Své produkty zatím U:fon prodával prostřednictvím smluvních partnerů na 190 místech, například v obchodech Electro World. V létě chce ale otevřít první vlastní U:fon obchod. "Do konce roku by jich mělo být deset," uvedl Hall pro HN. Firma zároveň přijme nové zaměstnance, k současným 140 přibude další stovka.

Nejmladší operátor své služby nabízí v bezdrátové síti založené na technologii CDMA. Ta potřebuje čtyřikrát méně vysílačů, než kolik je zapotřebí pro standard GSM, který v tuzemsku používají ostatní mobilní operátoři Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone.

Síť U:fona v současnosti pokrývá kolem 70 procent populace. Na její vybudování získala firma úvěr od China Development Bank, jehož výše se prý pohybuje kolem 19 milionů eur (asi 475 milionů Kč). "Celkem jsme z úvěru pokryli asi polovinu všech nákladů, nejenom těch na vybudování sítě," řekl HN Hall.

Společnost MobilKom od jara 2006 vlastní investiční skupina Penta.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

To by byl obchod roku. Vodafone potvrdil, že se zajímá o koupi UPC

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone oficiálně potvrdil, že začal jednání o části společnosti Liberty Global, jejíž součástí je česká pobočka...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Najdete na iDNES.cz