Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U:fon má nejlevnější pevnou linku. Je pro důchodce

aktualizováno 
U:fon nabídne pevnou linku za 179 korun včetně daně. Zájemce o tuto nabídku ale bude muset ukázat občanský průkaz. Operátor si totiž zkontroluje věk. Nejlevnější pevná linka je totiž jen pro důchodce nad 60 let.

Nejmladší tuzemský operátor U:fon, patřící do finanční skupiny Penta, od dnešního dne nabízí pevnou linku za měsíční paušální poplatek 179 korun a to včetně DPH. V paušálním poplatku nejsou žádné volné minuty, v rámci sítě U:fon je však volání zadarmo. Minuta hovoru na jakoukoliv pevnou linku v České republice stojí shodně ve špičce i mimo ni 1,58 Kč, na mobilní telefony pak stojí minuta hovoru 5,90. Všechny ceny jsou uvedené včetně DPH.

U:fonova pevná linka není pevnou linkou v pravém slova smyslu. Telefon, ač vypadá jako pro pevnou linku, je bezdrátový a pracuje v síti CDMA, kterou U:fon provozuje. Díky tomu nejsou žádné problémy s instalací, tuto "pevnou linku" lze zřídit všude, kde má síť U:fona signál. A ten v současné době pokrývá podle slov operátora 70 procent populace v České republice.

Z telefonu bude možné odesílat a přijímat zprávy SMS. Za jednu odeslanou zákazník zaplatí 2,26 Kč včetně DPH. Telefonní přístroj (na výběr jsou dva modely: LG a Axxestel) stojí 1999 Kč. V případě závazku na dva roky je ale cena přístroje jen 1 Kč.

U:fon - telefony pro pevnou linku LG


Nabídka je však limitovaná věkem. Zákazník musí v den podpisu smlouvy dovršit věk 60 let. Mladší zákazníci tuto službu nemohou využít.

V porovnání s konkurencí je měsíční paušál této nabídky nejnižší na trhu. O2 nabízí balíček O2 mini, u kterého zaplatí zákazník měsíční paušál 236 korun. Kabelová síť UPC pak nabízí nejlevnější tarif s paušálním poplatkem ve výši 220 Kč. V síti UPC jsou taktéž hovory v rámci sítě zdarma a oproti nabídce U:fona je zde i levnější minutová sazba při volání do jiných pevných sítí a na mobilní telefony. Limitem je ale dostupnost této služby. Nutná je přípojka UPC v bytě.

Minutové sazby tarifu O2 mini jsou mimo špičku nižší, než je tomu v případě nabídky U:fona, ve špičce je pak levnější volání na pevnou linku, ale dražší na mobilní telefony. V případě tarifu O2 mini je ale nutné počítat se sestavovacím poplatkem ve výši 5,95 Kč u každého hovoru.   

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Trump zásadně odmítá vstup největšího světového operátora do USA

Ilustrační snímek

Zvýšené riziko pro zájmy národní bezpečnosti. To je podle administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa důvod,...

T-Mobile měl už druhý den velký výpadek. Radí, kde uplatnit kompenzace

T- Mobile.

T-Mobile se dva dny potýkal s výpadkem služeb. Někteří zákazníci se nemohli dovolat a přijímat hovory a nešlo ani...

Operátor O2 měl výpadek pevného internetu. Resetovat modem nestačilo

Ilustrační snímek

O2 v noci z 18. na 19. června provádělo upgrade sítě xDSL, která kvůli tomu na několik hodin nefungovala. Infolinka...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz