Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U:fon má nejlevnější pevnou linku. Je pro důchodce

aktualizováno 
U:fon nabídne pevnou linku za 179 korun včetně daně. Zájemce o tuto nabídku ale bude muset ukázat občanský průkaz. Operátor si totiž zkontroluje věk. Nejlevnější pevná linka je totiž jen pro důchodce nad 60 let.

Nejmladší tuzemský operátor U:fon, patřící do finanční skupiny Penta, od dnešního dne nabízí pevnou linku za měsíční paušální poplatek 179 korun a to včetně DPH. V paušálním poplatku nejsou žádné volné minuty, v rámci sítě U:fon je však volání zadarmo. Minuta hovoru na jakoukoliv pevnou linku v České republice stojí shodně ve špičce i mimo ni 1,58 Kč, na mobilní telefony pak stojí minuta hovoru 5,90. Všechny ceny jsou uvedené včetně DPH.

U:fonova pevná linka není pevnou linkou v pravém slova smyslu. Telefon, ač vypadá jako pro pevnou linku, je bezdrátový a pracuje v síti CDMA, kterou U:fon provozuje. Díky tomu nejsou žádné problémy s instalací, tuto "pevnou linku" lze zřídit všude, kde má síť U:fona signál. A ten v současné době pokrývá podle slov operátora 70 procent populace v České republice.

Z telefonu bude možné odesílat a přijímat zprávy SMS. Za jednu odeslanou zákazník zaplatí 2,26 Kč včetně DPH. Telefonní přístroj (na výběr jsou dva modely: LG a Axxestel) stojí 1999 Kč. V případě závazku na dva roky je ale cena přístroje jen 1 Kč.

U:fon - telefony pro pevnou linku LG


Nabídka je však limitovaná věkem. Zákazník musí v den podpisu smlouvy dovršit věk 60 let. Mladší zákazníci tuto službu nemohou využít.

V porovnání s konkurencí je měsíční paušál této nabídky nejnižší na trhu. O2 nabízí balíček O2 mini, u kterého zaplatí zákazník měsíční paušál 236 korun. Kabelová síť UPC pak nabízí nejlevnější tarif s paušálním poplatkem ve výši 220 Kč. V síti UPC jsou taktéž hovory v rámci sítě zdarma a oproti nabídce U:fona je zde i levnější minutová sazba při volání do jiných pevných sítí a na mobilní telefony. Limitem je ale dostupnost této služby. Nutná je přípojka UPC v bytě.

Minutové sazby tarifu O2 mini jsou mimo špičku nižší, než je tomu v případě nabídky U:fona, ve špičce je pak levnější volání na pevnou linku, ale dražší na mobilní telefony. V případě tarifu O2 mini je ale nutné počítat se sestavovacím poplatkem ve výši 5,95 Kč u každého hovoru.   

Autor:


Nejčtenější

Nevídané. Nejlevnější letošní iPhone bude dvousimkový, ale má to háček

iPhone 8 Plus dodnes patří k nejvýkonnějším smartphonům. Dvě SIM najednou ale...

O příchodu iPhonu se sekundárním slotem pro SIM se spekuluje několik měsíců. Nejnovější zprávy tchajwanského deníku...

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...Nejlepší samsung letošního roku má extrémní paměť a nahradí počítač

Samsung Note 9 na premiéře v New Yorku

Nástupce „zápisníkové“ řady Note od Samsungu je opět tím nejlepším, co si od korejského výrobce letos můžete pořídit....

Vyměňte své iPhony za samsungy, vyzval prezident Erdogan Turky

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka nezůstalo bez odezvy....

Samsung naučil chytré hodinky tikat a ručičky mají jako ty opravdické

Samsung Galaxy Watch

Spolu se špičkovým smartphonem Note 9 představil Samsung v New Yorku i nové hodinky. Ty se jmenují jednoduše Galaxy...

Další z rubriky

T-Mobile přifoukl data studentského tarifu. Za konkurencí stále pokulhává

Ilustrační snímek

T-Mobile začátkem července vylepšil tarif Student. Nově jej lze pořídit s 6 GB mobilních dat. Oproti standardní...

V pokrytí signálem je Česko evropskou elitou, Polsko může tiše závidět

OpenSignal prostřednictvím uživatelských dat mapuje kvalitu mobilního signálu...

Bodují sice levnějšími službami, ale v pokrytí území kvalitním mobilním signálem za Českem pokulhávají. Mnohé evropské...

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

Najdete na iDNES.cz