U:fon končí s hlasovými službami, zní internetem. Nesmysl, oponuje firma

aktualizováno 
U:fon prý přemýšlí o opuštění segmentu hlasových služeb. Investice, které by do nich musel vložit, by se prý nikdy nevrátily. S tímto tvrzením přišel ekonomický deník E15 a lidé na internetu z něj udělali potvrzenou informaci. Firma ale uklidňuje: je to nesmysl.

Mobilní hlas u U:fona nekončí, jen není jeho prioritou (ilustrační foto) | foto: U:fon

Zmíněný list si prý jen špatně vyložil informace, které mu byly podány ústy Martina Kúšíka, spolumajitele investiční skupiny Penta. Ta stojí za společností Mobilkom, jež operátora U:fon v Česku provozuje.

Kúšík ekonomickému deníku naznačil, že hlasové služby nejsou pro operátora prioritní záležitostí. Nikde ale přímo nezmiňuje, že s nabídkou mobilního hlasu chce U:fon skončit. Text ale v tomto duchu vyznívá.

"V žádném případě nepřestáváme poskytovat službu mobilního volání, pouze se na ni nebudeme - především v komunikačních kampaních - nijak soustředit," uklidňuje situaci marketingová a obchodní ředitelka U:fona Jana Studničková.

Spekulace podpořil i sám U:fon

Spekulace o možném ukončení hlasových služeb podpořil i sám operátor, když svým fanouškům na sociální síti Facebook odpověděl, že "hlasové volání budou zatím u U:fona stále dostupné." Lidé se tak snadno mohli začít domnívat, že nejmladší operátor skutečně podobný krok zvažuje.

Někteří zákazníci dokonce už začali firmě počítat, o kolik peněz zrušením mobilního hlasu přijde. Přibližnou ztrátu si může operátor spočíst pomocí jednoduchého formuláře na webových stránkách pod tímto linkem.

"Když upozorňujeme na to, že naším hlavním produktem je mobilní internet a nikoli mobilní hlas, může vznikat mylný dojem, že jsme vzdali své působení na trhu. To přitom není pravda, pouze se chceme soustředit na náš klíčový produkt - mobilní data," vysvětluje Studničková.

Prioritní je pro nás mobilní internet

U:fon se nedávno rozhodl zcela změnit svou strategii v působení na českém trhu. Prioritou pro něj jsou mobilní data a nízká cena, které chce docílit restrukturalizací firmy na prvního nízkonákladového operátora. - čtěte U:fon mění ambiciózní plány za nízkonákladovou strategii

S velkou operátorskou trojkou prý v oblasti mobilního hlasu nikdy U:fon soupeřit nechtěl. Velmi opatrně si podle Studničkové počínala firma i v případě osvojení si nálepky čtvrtého mobilního operátora. Dodnes se takto sama odmítá na trhu profilovat, jelikož by to mohlo být zavádějící.

U:fon se nyní chce soustředit na nabídku mobilních dat, a to i formou jejich přeprodeje velkým mobilním operátorům. V jednání je například s firmou Vodafone, které by případný pronájem částí ufonovy sítě pomohl překlenout potřebu velkoplošné nabídky rychlého mobilního internetu.

Na druhou stranu firma nedávno projevila zájem zúčastnit se chystaného tendru na volné GSM frekvence, na nichž by mohla mobilní hlas nabízet masám zákazníků. Dosud totiž provozuje jen nestandardní síť CDMA, na níž jsou potřeba speciální přístroje. - čtěte O licenci na čtvrtého mobilního operátora se poperou "české" firmy

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Další z rubriky

Půlmilionová pokuta pro T-Mobile. Vymáhal neexistující pokuty

T- Mobile.

Český telekomunikační úřad udělil T-Mobilu půlmilionovou sankci za použití agresivní obchodní praktiky, prostřednictvím...

Pozor na neférovou nabídku tarifu, varoval ČTÚ. Může jít o podvod

Tarif 375

Neomezené volání i SMS a 2,5 GB dat až pro čtyři uživatele od 375 korun měsíčně. Na takovou nabídku lákal web...

Operátor chtěl 37 tisíc, jenže smlouva byla uzavřena na ukradený průkaz

Ilustrační snímek

Operátoři by podle Českého telekomunikačního úřadu měli kontrolovat databázi neplatných dokladů. Informuje o tom v...Najdete na iDNES.cz