Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden s PalmOS freeware (3) - Utility

aktualizováno 
Pokračujeme v našem freewarovém týdnu s PalmOS - deset utilitek a pomocných programů čekají na vaše downloady! Programů je hodně, takže namísto obvyklých deseti jich zde dnes najdete hned dvanáct.

 

1. EasyLaunch
Opravdická perla PalmOS freeware utilit - je to velmi propracovaný (a přitom jednoduchý na ovládání) pomocník k usnadnění spouštění aplikací (popřípadě vyvolání nějaké systémové utility) pomocí mačkání tlačítek či tahů pera. Autor je z Česka.

 

2. SilkyPad
Velmi užitečná utilitka, která rozloží numerickou část vaší Graffiti plošky na sektory, ve kterých můžete zapisovat čísla klikem na příslušný sektor. Jsou zde dva formáty klávesnice a volitelné znaky.

 

3. QuietSync
Vyřadí zvuk pro signalizaci ukončení synchronizace - velmi užitečný hack.

 

4. ClockPopHack
Hack, který po delším stisku tlačítka DateBook vyvolá hodiny a mnoho dalších informací na displeji Palmu ! Další funkce, události, skiny.

 

5. XMaster
Plnohodnotná freewarová alternativa ke správcům hacků na PalmOS. Jinak přináší tato vylepšení - aktivní hacky (tedy rozšíření) jsou chráněny proti výmazu či přepsání, v menu Details je povel Delete k bezpečnému výmazu hacku lze volit konfigurace nastavení aktivních hacků, informační obrazovka v menu Details o instrukcích Trap podpora "stand-alone" aplikací (lze vyzkoušet na příkladu TapType).

 

6. AppDA Launcher
Přináší zase jeden dobrý nápad - rozdělí vám tlačítko Applications na čtyři pomyslné části, přičemž kliknutí na každou z nich vyvolá jiný povel. Nastaveno je spouštění seznamů všech aplikací (vlevo nahoře), DA aplikací (vlevo dole), historie (nahoře vpravo) a vyvolání normálního OS launcheru - None (vpravo dole).

 

7. GrafAid
Dělá vám problém Graffiti? Jedna z možností je nechat si zobrazovat vaše tahy na displeji - máte pak mnohem větší kontrolu nad tím, co skutečně píšete! Freewarovou možností je program GrafAid.

 

8. Mass Transit
V mnoha případech se setkáte s požadavkem na úpravu kategorií v mnoha položkách (třeba adresář po nechtěném výmazu kategorií). Tento program to zvládne nesmírně pohodlně a rychle.

 

9. PDA Check
Utilita k zobrazení nejrůznějších systémových informací o vašem palmu. Jsou členěny do kategorií a poskytnou vám detailní pohled na různé údaje - baterie, displej, HotSync, paměť, procesor, ROM a podobně.

 

10. Filez
Správce souborů, který se svými schopnostmi a vlastnostmi vyrovnává placeným produktům. Umožní vám editační práci s vašimi soubory, nastavování parametrů - a to i na kartách.

 

11. MSMount
Zpřístupní SD/MS kartu pro aplikace a databáze - vytvoří adresář na kartě, který se "tváří" jako součást RAM a umožní tak spouštět z karty i aplikace, nepodporující VFS, popřípadě přemístit na kartu velké databázové soubory (slovníky).

12. DigiFix
Utilitka, která si zapamatuje vaše nastavení kalibrace displeje! Vyřeší nepříjemný problém s "ujížděním" displeje, který trápí některé uživatele, je ale použitelný i pro všechny ostatní!

 

 

Tolik pro dnešek moje tipy z oblasti utilit a pomocných programů, které byste někdy mohli na svých palmech upotřebit. Zítra se podíváme do kategorie s názvem OSTATNÍ - sem zahrneme vše, co se nám nevešlo do první třicítky freeware aplikací s výjimkou her, kterým bude věnován páteční díl.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Další z rubriky

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz