Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden s PalmOS freeware (3) - Utility

aktualizováno 
Pokračujeme v našem freewarovém týdnu s PalmOS - deset utilitek a pomocných programů čekají na vaše downloady! Programů je hodně, takže namísto obvyklých deseti jich zde dnes najdete hned dvanáct.

 

1. EasyLaunch
Opravdická perla PalmOS freeware utilit - je to velmi propracovaný (a přitom jednoduchý na ovládání) pomocník k usnadnění spouštění aplikací (popřípadě vyvolání nějaké systémové utility) pomocí mačkání tlačítek či tahů pera. Autor je z Česka.

 

2. SilkyPad
Velmi užitečná utilitka, která rozloží numerickou část vaší Graffiti plošky na sektory, ve kterých můžete zapisovat čísla klikem na příslušný sektor. Jsou zde dva formáty klávesnice a volitelné znaky.

 

3. QuietSync
Vyřadí zvuk pro signalizaci ukončení synchronizace - velmi užitečný hack.

 

4. ClockPopHack
Hack, který po delším stisku tlačítka DateBook vyvolá hodiny a mnoho dalších informací na displeji Palmu ! Další funkce, události, skiny.

 

5. XMaster
Plnohodnotná freewarová alternativa ke správcům hacků na PalmOS. Jinak přináší tato vylepšení - aktivní hacky (tedy rozšíření) jsou chráněny proti výmazu či přepsání, v menu Details je povel Delete k bezpečnému výmazu hacku lze volit konfigurace nastavení aktivních hacků, informační obrazovka v menu Details o instrukcích Trap podpora "stand-alone" aplikací (lze vyzkoušet na příkladu TapType).

 

6. AppDA Launcher
Přináší zase jeden dobrý nápad - rozdělí vám tlačítko Applications na čtyři pomyslné části, přičemž kliknutí na každou z nich vyvolá jiný povel. Nastaveno je spouštění seznamů všech aplikací (vlevo nahoře), DA aplikací (vlevo dole), historie (nahoře vpravo) a vyvolání normálního OS launcheru - None (vpravo dole).

 

7. GrafAid
Dělá vám problém Graffiti? Jedna z možností je nechat si zobrazovat vaše tahy na displeji - máte pak mnohem větší kontrolu nad tím, co skutečně píšete! Freewarovou možností je program GrafAid.

 

8. Mass Transit
V mnoha případech se setkáte s požadavkem na úpravu kategorií v mnoha položkách (třeba adresář po nechtěném výmazu kategorií). Tento program to zvládne nesmírně pohodlně a rychle.

 

9. PDA Check
Utilita k zobrazení nejrůznějších systémových informací o vašem palmu. Jsou členěny do kategorií a poskytnou vám detailní pohled na různé údaje - baterie, displej, HotSync, paměť, procesor, ROM a podobně.

 

10. Filez
Správce souborů, který se svými schopnostmi a vlastnostmi vyrovnává placeným produktům. Umožní vám editační práci s vašimi soubory, nastavování parametrů - a to i na kartách.

 

11. MSMount
Zpřístupní SD/MS kartu pro aplikace a databáze - vytvoří adresář na kartě, který se "tváří" jako součást RAM a umožní tak spouštět z karty i aplikace, nepodporující VFS, popřípadě přemístit na kartu velké databázové soubory (slovníky).

12. DigiFix
Utilitka, která si zapamatuje vaše nastavení kalibrace displeje! Vyřeší nepříjemný problém s "ujížděním" displeje, který trápí některé uživatele, je ale použitelný i pro všechny ostatní!

 

 

Tolik pro dnešek moje tipy z oblasti utilit a pomocných programů, které byste někdy mohli na svých palmech upotřebit. Zítra se podíváme do kategorie s názvem OSTATNÍ - sem zahrneme vše, co se nám nevešlo do první třicítky freeware aplikací s výjimkou her, kterým bude věnován páteční díl.Nejčtenější

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

iPhone XS Max

Apple slavil v loňském roce výročí deseti let od uvedení svého prvního smartphonu. Proto připravil zcela nový přístroj,...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Ilustrační snímek

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...Najdete na iDNES.cz