Týden plný ikon (2) - Kam s nimi?

Dnešní téma známe, takže vzhůru na věc! Jsou ikony v aplikacích pro PalmOS jen zbytečným znakem multimediální doby, nebo mají svůj osobitý význam a přispívají k lepší práci s PDA? A čím vlastně?

 

Obecně mohou ikony ve věch aplikacích plnit následující důležité úkoly:

Zpřehledňují zásadním způsobem pohled na data
Vyhraněná ikonka u položky v mnohačetném seznamu dává na první pohled okamžitý přehled, ať již ikony znázorňují kategorie položek u správce citlivých dat, kategorii výdajů ve finančním trackeru, či třeba telefonní hovor v diářovém přehledu.

Přinášejí další možnosti k práce s daty
V některých programech můžete ikony používat jako samostatnou položku vašich záznamů a provádět dle nich třeba třídění, či filtraci

Ikonky samotné se mohou stát zvláštní kategorií záznamů-
Pokud si budete třeba v diáři sledovat denně počasí podle ikonek (Jasno, Polojasno, Přeháňky, Déšť, Sněžení, Bouřka apod.) a pak si zobrazíte jejich přehled v měsíčním diáři, stane se sama ikona informací o počasí za minulý měsíc.

Pojďme se nyní podívat, kde všude se můžete s ikonami 20x18 setkat a k čemu v uvedených programech slouží:

 

DateBk
Tento vynikající diář má asi nejpropracovanější práci s ikonami ze všech aplikací. Ikona je zde samostatnou položkou každého záznamu. Ikony lze "defaultně" nastavit na úrovni kategorií schůzek i úkolů (ve spojení se Saved Views nekonečně kreativními způsoby), ikonu lze ale přiřadit i na úrovni jednotlivé položky. Ikony se používají takřka ve všech pohledech na data a mimořádně zpřehledňují zejména pohledy na měsíční data, blokové schůzky. DateBk umí použít ikonu k filtraci v zobrazení typu seznam (List), což je opět ve spojení se Saved Views vynikající možnost k vytváření zajímavých zobrazení vyfiltrovaných přes ikony (Telefony k vyřízení, Svátky apod.). Ikony mohou v DateBk označit určitou časovou zónu.

Agendus
O diáři Agendus můžeme napsat bezmála totéž jako o DateBk, s výjimkou filtrace přes ikonu. V poslední betaverzi 8 už umí předřadit ikonu na úrovni kategorií a má funkci "vivid", která přiřadí položce ikonu, obsahuje-li hledaný řetězec.

DateMan2Diář DateMan v druhé verzi nabízí ikony jako součást položek. Ikony lze nechat zobrazovat v různých pohledech na data, podobně jako u konkurenčních diářů.

 

SplashID3
Aplikace na správu citlivých údajů. Umožňuje přiřadit ikonu na úrovni kategorie a rovněž i u každého jednotlivého záznamu. Údaje s ikonami jsou jednoznačně přehlednější a orientace v nich je jednodušší. Ikony mohou tvořit samostatné sloupce a lze podle nich provést i rychlé přetřídění.

 

Bonsai 3.10
Betaverze outlineru Bonsai verze 3.1 obsahuje podporu ikon ve formátu 20x18. S ikonami se zde pracuje velmi nově, zejména ve smyslu používání ikon - ikony lze přiřazovat klíčovým slovům (Keywords) a kategoriím a pak nechat ikony zobrazit v samostatném sloupci, třídit záznamy dle nich apod.. Ikony ve verzi 3.10 mohou dát Bonsai velkou výhodu před konkurenčním ShadowPlanem!

HandyShopper
Dalším programem, který si s ikonami 20x18 rozumí již delší dobu, je nákupní HandyShopper. Každé položce v nákupním, či balícím seznamu, lze přiřadit ikonu a při nákupu je takovýto seznam na první pohled přehledný a jasný! Na webu je velké množství různých "potravinových" ikon...

 

Další programy, které používají ikony v rozlišení 20x18 pixelů:

 

 

Víte o nějakých dalších aplikacích, které používají ikony 20x18 (10x9) pixelů? Napište nám o nich do připojené diskuse! Jejich počet stále roste, což je rostoucí výhoda pro uživatele.

My budeme zítra pokračovat v našem tématu - poradíme vám, kde sehnat ikony do vašich programů, za které nemusíte platit!