Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden od 22. do 26. července na Mobil.cz

aktualizováno 
Přehled určený těm čtenářům, kteří se přes týden na Mobil nedostali a chtějí si o víkendu udělat jasno o tom, co se v telekomunikacích událo

Pondělí

Sagem my X-5: konečně povedený telefon? (preview)
Sagem na jaře představil svůj nový TOP model my X-5, který již na první pohled vybočuje z řady dalších výrobků tohoto francouzského koncernu. Má atraktivní tvary, barevný displej a množství zajímavých funkcí. Podaří se mu napravit pokaženou reputaci výrobce?
22.7.2002, Jan Matura, rubrika Sagem

Bluetooth autosada od Nokie má co nabídnout
Dlouho očekávané bezdrátové handsfree je tu. S kvalitní reprodukcí zvuku, výstupem pro nabíjení telefonu, dálkovým ovládáním a rozumnou cenou přichází Nokia Carkit 112.
22.7.2002, Petr Pavlík, rubrika Bluetooth

Motorola přišla s novou alternativou zasílání textovek
Americký výrobce mobilních telefonů přišel na svět s novým softwarovým řešením zasílání textových zpráv. Produkt pracuje na principu Instant Messaging, což je mobilní forma internetového ICQ nebo MSN.
22.7.2002, Ivo Čermák, rubrika Software pro mobilní telefony

Auta budou těmi nejvýkonnějšími mobily
Novodobé automobily už nebudou sloužit jen k dopravě mezi dvěma místy, stanou se centrem informačních technologií. Podívejte se na luxusní limuzínu Mercedes-Benz vybavenou nejmodernějšími komunikačními technologiemi.
22.7.2002, Marek Kuchařík, rubrika UMTS - sítě třetí generace

Palmare.cz - týden od 15. do 19. července
Porovnali jsme dva barevné palmy, podívali jsme se na hardreset i na problém nedostatku RAM paměti, přidali zamyšlení na téma Viry a PalmOS a hromadu dalších článků ze světa PDA software i hardware!
22.7.2002, Ivan Trnečka, rubrika Počítače do dlaně

TELeKONOM: Kabelovka od UPC letos nepodraží...
... oba zájemci o Český Telecom potvrdili svůj zájem v privatizaci vydržet; Ericsson vydává akcie za 3,25 miliardy dolarů, ale prodává je jen za 75 procent ceny; KPN Telecom patrně skoupí většinu sítě zkrachovalého operátora KPNQwest.
22.7.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa 

Úterý

MYTOP 611- véčko s integrovanou anténou za rozumnou cenu (preview)
Nový model MYTOP 611 je chytrý véčkový telefon, který má integrovanou anténu, malé rozměry, velký barevný displej a hlavně nízkou cenu. Podobný telefon od asijského výrobce by se brzy mohl objevit i na našem trhu.
23.7.2002, Ivo Čermák, rubrika Ostatní

Čím Oskar láká další tarifní zákazníky?
Pokud máte předplacenou kartu a provoláte z ní více než 300 korun měsíčně, potom podle Oskara děláte chybu – správně byste měli používat jeho tarifní programy. Prý s nimi ušetříte a navíc budete mít neustále kontrolu nad provolanou částkou tak, jako jste byli zvyklí z předplacené karty. Co nového Oskar nabízí?
23.7.2002, Rostislav Kocman, rubrika Služby Oskara

Kapesní Clié SL10 bude hodně levný
Populární přístroje PDA zaznamenaly další přírůstek. Sony představila laciný kapesní počítač Clié SL10.
23.7.2002, Vaše redakce, rubrika Počítače do dlaně

Zažil jsem s mobilem: Svatbu telefon pěkně prodraží
Soutěž o Siemens ME45: To, že mobilní telefon dokáže slušně prodražit svatbu, by opravdu napadlo jen málokoho. Nevěříte? Podívejte se na další čtenářský příběh a věřte, nevěřte...
23.7.2002, Vaše redakce, rubrika Publicistika

TELeKONOM: Pozor na telepiráty, varuje TV Nova...
... WorldCom ohlásil největší bankrot v historii; také z amerického VoiceStreamu se stane T-Mobile; třetí největší americký lokální operátor BellSouth snížil zisk.
23.7.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Středa

Světová novinka: kožený telefon Eastcom EG888
Honba za zákazníky nutí výrobce k nejrůznějším experimentům. Jedním z těch zajímavých je "kožený" mobil Eastcom. Kromě originální povrchové úpravy navíc nabízí docela solidní paletu funkcí.
24.7.2002, Jan Matura, rubrika Ostatní

Tel.Me T910 – rakouský konkurent T68 (preview)
V srpnu by se měl začít prodávat rakouský mobil Tel.Me T910. Vzhledem k jeho parametrům i funkcím se dá s klidem označit za přímého konkurenta Sony Ericsson T68m. V něčem je lepší a chybí mu jen MMS, Bluetooth a digitální foťák. Tel.Me je ovšem výrazně levnější než T68.
24.7.2002, Rostislav Kocman, rubrika Ostatní

GPRS roaming: přehled cen a výhled do budoucna
Datové přenosy mohou na dovolené ušetřit čas i peníze, o tom se nůžete přesvědčit v našem přehledu cen. S penězi bojují i operátoři: zvyšování počtu „spřátelených“ sítí je technologicky náročné, pro spuštění GPRS roamingu je rozhodující zájem zákazníků. O GPRS roamingu jsme hovořili se zástupci Eurotelu i T-Mobilu, jistou naději na spuštění datového roamingu přinášíme uživatelům Oskara.
24.7.2002, Marek Kuchařík, rubrika GPRS technologie

Budou mít mobily konečně pohodlnou klávesnici?
Již brzy by se na trhu mohl objevit telefon s alfanumerickou klávesnicí Fastap, na kterém by psaní SMS a prohlížení wapu mohlo být mnohem pohodlnější a hlavně rychlejší. Nové řešení nabízí více než čtyřicet tlačítek při zachování malého rozměru klávesnice.
24.7.2002, Ivo Čermák, rubrika Srovnání telefonů

Nové GPS s bluetooth se hodí ke všemu
Kabelům a bloudění v krajině už definitivně odzvonilo. To první mizí s nástupem rádiových komunikačních technologií, jako je bluetooth, toho druhého se zas nemusíme obávat díky satelitnímu navigačnímu systému GPS. Obě technologie se poprvé spojí v GPS přijímači EMTAC Crux II BT, který umí komunikovat s libovolným zařízením podporujícím standard bluetooth 1.1.
24.7.2002, Luděk Zadražil, rubrika Zprávy

TELeKONOM: Mickey Mouse bude mobilní...
... poté, co Walt Disney uzavřel příslušnou smlouvu s americkou Motorolou; WorldCom smí svými dvěma zbylými miliardami financovat prozatímní provoz; v Polsku budou telekomunikace od 1. ledna plně liberalizované; americké firmy Lucent Technologies, AT&T a SBC Communiactions shodně hlásily ve svých čtvrtletních zprávách ztráty.
24.7.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa  

Čtvrtek

Alcatel OT 512 – francouzský šarm do kapsy (recenze)
Mobilnímu telefonu Alcatel OT 512 toho opravdu nelze moc vytknout. Splňuje přesně ta očekávání, která s mobilem můžete spojovat, uspokojí vás funkcemi a možná nadchne designem. Těm, pro které je určen, určitě vyhoví.
25.7.2002, Rostislav Kocman, rubrika Alcatel

Jak vypadá telefon od Microsoftu?
Mobil.cz vám jako první v ČR přináší podobu zbrusu nového telefonu od firmy Microsoft. Obrázek „Kanárka“ (telefon se v angličtině jmenuje Canary) utekl do médií z tajných šuplíků návrhářů v Británii, kde jej právě testuje operátor Orange. Fotografii včera přinesl internetový server The Register.
25.7.2002, Pavel Lukeš, rubrika Mobilní telefony

Nejdokonalejší GSM modem současnosti: Sony Ericsson GC75
Seznamte se s nenápadnou PC kartou plnou nejmodernějších technologií. Dokáže přenášet rychlá data přes GPRS i HSCSD, nezabere mnoho místa a zvládne ji nainstalovat téměř každý.
25.7.2002, Petr Pavlík, rubrika Sony, Ericsson

Do Polska pro levný telefon? Proč ne
Chcete ušetřit při koupi nového telefonu? Jednou z možností je jeho nákup v zahraničí. Dnes se podíváme k našim sousedům do Polska, které je již delší dobu známé jako místo, kde lze koupit levné telefony. Je tomu skutečně tak?
25.7.2002, Jan Matura, rubrika Ze světa

Do ČR dorazil zabiják sítí UMTS. Budeme mít síť WiFi
Bezdrátová síť WiFi určená k datovým přenosům začne v ČR fungovat od letošního září. Znamená to, že dlouho očekávané sítě třetí generace jsou předem odsouzené k neúspěchu? Exkluzivní informace.
25.7.2002, Patrick Zandl, rubrika Mobilní technologie

TELeKONOM: T-Mobile spustí ememesky letos, Oskar příští rok...
... Britové vymysleli mobilní radar; Telecom Italia Mobile vydělal za první pololetí 2,5 miliardy eur hrubého zisku; český alternativní operátor Aliatel vykázal v pololetí ztrátu 269,1 milionu korun.
25.7.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa  

Pátek

Do Polska pro levný telefon? Proč ne (přehled předplacených sad)
Uvažujete o koupi mobilního telefonu u našich severních sousedů? Zde najdete přehled všech nabízených předplacených sad včetně cen. Některé nabídky jsou opravdu zajímavé.
26.7.2002, Jan Matura, rubrika Ze světa

Véčko s joystickem a grafickými motivy - G-PLUS i800
Telefon G-PLUS i800 je tradiční véčko s dvěma displeji, řadou užitečných funkcí a směrovým jostickem. Své oblíbence si našel zejména díky výměnnému přednímu krytu, což je velmi netradiční úprava designu mobilu.
26.7.2002, Ivo Čermák, rubrika Ostatní

Starší bezdrátové telefony skončí
Od konce letošního roku bude platit zákaz prodeje bezdrátových telefonů pracujících ve standardu CT1, CT1+ a CT2, časem dojde i na zákaz jejich provozu. Uvolněné frekvence by měly v budoucnu zkvalitnit vlastnosti GSM sítí.
26.7.2002, Marek Kuchařík, rubrika Zprávy-bezdrátové telefony

I-mode dobývá mobilní Evropu
Japonskému mobilnímu gigantu NTT DoCoMo se v posledních době daří expandovat do Evropy a USA. Tento týden oznámil, že již čtyřem mobilním sítím v Evropě licencoval službu i-mode. A aby toho nebylo málo, tak spolu s AT&T Wireless postaví ve Spojených státech síť UMTS, která bude kopií již existující japonské sítě Foma.
26.7.2002, Rostislav Kocman, rubrika Ze světa

Letadla by mohla nahradit základnové stanice
Letadlo může signálem pro mobilní telefony pokrýt takovou oblast, jakou by teoreticky zvládl vysílač vysoký téměř 20 kilometrů. Praktická zkouška za přispění japonského NTT DoCoMo proběhla úspěšně na Havaji.
26.7.2002, Vaše redakce, rubrika Mobilní technologie

TELeKONOM: RadioMobil ještě dva roky nevyplatí dividendy...
... téměř 60 Maďarů se sta má mobilní telefon; švédská Telia skončila za druhé čtvrtletí překvapivě ve ztrátě; British Telecom zvýšil zisk o 61 procent; France Télécomu stouply tržby o desetinu.
26.7.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Autor:
Nejčtenější

Funkční 18palcový OLED displej lze nyní srolovat do 3cm ruličky.
Za tři roky budou mít iPhony ohebný displej. Samsung ostrouhá

iPhone se podle zákulisních informací dohodl s LG na vývoji ohebného displeje pro budoucí iPhony. Samsung tak přijde o lukrativní byznys.  celý článek

Nové ovládací centrum umožňuje přidávat další funkce.
Nový Android má extrémně málo smartphonů. U Applu je to úplně jinak

Díky tomu, že Apple si sám vyvíjí software i hardware, je aktualizace iPhonů a iPadů velmi snadná. Naopak Android má roztříštěnou základnu přístrojů od tisíců...  celý článek

Honor 6A
Nenápadný premiant nižší třídy. Vyzkoušeli jsme Honor 6A

Nejlevnější model v nabídce značky Honor je dobrým příkladem toho, jak se mají dělat levné smartphony. Soustředí se na baterii, kvalitu displeje a na systém,...  celý článek

iPhone X
Je to konec mýtické čtečky v displeji? Výrobci sázejí na obličej

Čtečka otisků integrovaná do displeje měla být jednou z hlavních letošních inovací na poli smartphonů. Technologie je ovšem natolik složitá, že výrobci od...  celý článek

iPhone 8 Plus
iPhone 8 je tak výkonný, že tomu nevěřil ani tvůrce testu Geekbench

Výkon nového procesoru A11 Bionic od Applu vyrazil dech i tvůrci benchmarku Geekbench. Nedokáže pochopit, že smartphony s Androidem tak zaostávají.   celý článek

Další z rubriky

Nahradí otisky prstů skener obličeje?
Měla to být největší inovace roku, ale nezvládl ji ani Apple

Dlouhé měsíce se o ní mluvilo, měl ji mít Samsung S8, pak to měla být klíčová vlastnost nového iPhonu. Jestliže výrobci už umí displeje zahnout a roztáhnout...  celý článek

Za nový iPhone 8 si nechal na ruku vytetovat logo T-Mobilu
Chtěl iPhone zdarma a tak si nechal vytetoval logo T-Mobilu

Neobvyklý způsob, jak si pořídit nový mobil, zvolil muž z USA. Domluvil se s ředitelem T-Mobilu, že si nechá vytetovat logo tohoto operátora na ruku výměnou za...  celý článek

Fidget spinner mobil pořídíte za asi 350 korun.
Hit letošního roku už můžete mít i jako mobil. Stojí několik stovek

Hračka původně určená k relaxaci, fidget spinner, je hitem letošního roku. Její slávy využil výrobce z Hongkongu, který do ní vtěsnal celý funkční mobil....  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.