Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden od 15. do 19. července na Mobil.cz

aktualizováno 
Přehled určený těm čtenářům, kteří se přes týden na Mobil nedostali a chtějí si o víkendu udělat jasno o tom, co se v telekomunikacích událo

Pondělí

Motorola T720 – když barevné véčko, tak od Motoroly (preview)
Při pohledu na současnou nabídku véčkových telefonů by se snad mohlo zdát, že poněkud ujíždí vlak Motorole, která véčka do Evropy přinesla. Opak je ale pravdou – na trhu ještě pořádně nejsou špičkové modely V60i a V66i, a Motorola už představila další model, tentokrát s barevným displejem – T720.
15.7.2002, Rostislav Kocman, rubrika Motorola

Tetra MTH500 -vysílačka s integrovaným mobilem (preview)
Motorola přichází s novou vysílačku určenou pro sítě TETRA, která nabízí funkce plnohodnotného mobilního telefonu. Nová MTH500 má atraktivní vzhled a je určena především pro tajné policisty a pracovníky bezpečnostních služeb.
15.7.2002, Ivo Čermák, rubrika Motorola

Nokia zatrhne volné šíření melodií a log
Dnes si můžete vyzváněcí melodie a loga šířit poměrně volně. Nokia ve spolupráci s IBM se chystají usnadnit stahování nových zvonění a obrázků z nabídky operátorů a provozovatelů mobilních služeb, ovšem s výrazným omezením - znemožní jejich další volné šíření.
15.7.2002, Luděk Zadražil, rubrika Zprávy - mobilní telefony

Zažil jsem s mobilem: Lechtivé esemesky a policie
Soutěž o Siemens ME45: Další čtenář se s vámi dnes podělí o svůj zážitek s mobilním telefonem. Oznámkujte jeho výtvor. Autor, který dostane od čtenářů nejlepší známku, získá v září mobilní telefon Siemens ME45.
15.7.2002, Vaše redakce, rubrika Publicistika

Úterý

OKWAP i166 - opravdová bomba z Tchaj-wanu (preview)
Ambiciózní tchajwanská společnost OKWAP představila minulý týden další nový mobilní telefon. Model i166 je véčko s barevným displejem, GPRS, e-mailovým klientem a třeba polyfonickými melodiemi. Je jen škoda, že tento výrobce nevyváží své telefony do Evropy, nejen dnešní novinka, ale i další modely OKWAPu patří mezi zajímavé a atraktivní telefony.
16.7.2002, Jan Matura, rubrika Ostatní

Vyzrajte na infolinky operátorů!
Zoufale hledáte jednu určitou informaci a stále ji nemůžete najít? Nebo potřebujete hovořit s operátorem a nevíte, kde ho v automatickém konverzantu najít? Pak se podívejte na strukturu informačních linek našich mobilních operátorů, určitě vám pomůže.
16.7.2002, Petr Pavlík, rubrika Služby operátorů

Na Slovensku už mají tři licence UMTS; my jenom dvě
Slováci se mohou radovat – na jejich mobilní trh vstoupí nový operátor, který má vedle licence na síť GSM licenci i na síť třetí generace – UMTS. Přidělování licencí proběhlo poměrně hladce – na rozdíl od České republiky, kde po velkých tahanicích nakonec obdrželi licenci jen dva největší operátoři – Eurotel a RadioMobil.
16.7.2002, Rostislav Kocman, rubrika Ze světa

Nejdokonalejší mobily současnosti rozhýbou mobilní obchodování
Mobilní internet se stává centrem zájmu operátorů i vývojářů softwaru. Rychle se rozvíjející oblast mobilního nakupování způsobí, že mobilní internet se brzo stane také centrem zájmu uživatelů mobilů. Chcete jít na koncert? Stačí namířit telefon na nejbližší plakát a už budete mít vstupenku téměř v kapse.
16.7.2002, Marek Kuchařík, rubrika Mobilní technologie

Infolinky: Nejlepší je Eurotel, nejhorší Oskar
Ze tří českých mobilních operátorů poskytuje na své infolince nejkvalitnější služby Eurotel. Naopak nejvíce stížností mají zákazníci na Oskarlinku. Vyplývá to z reakcí čtenářů serveru Mobil.cz na téma týdne "Jak jste spokojeni s infolinkami operátorů?"
16.7.2002, Daniel Deyl, rubrika Služby operátorů

Středa

Motorola V60i - Stále stejně krásná, ale moudřejší (preview)
Za nedlouho se na našem trhu začne prodávat inovovaná verze luxusní Motoroly V60 doplněná o „i“ na konci názvu. Vzhled telefonu se změnil jen minimálně, ale funkční výbava je nyní daleko obsáhlejší. Novinka umí posílat a přijímat EMS zprávy a podporuje i Java aplikace a má i další vylepšení.
17.7.2002, Jan Matura, rubrika Motorola

ADSL v ČR? Zatím na rychlý internet zapomeňte!
Po půl roce odkládání komerčního startu se již zdálo, že od prázdnin se budeme moci připojovat k rychlému internetu přes ADSL. Jenže na konci června Český telekomunikační úřad zakázal Českému Telecomu, aby ADSL zákazníkům nabízel. Co za tím stojí a kdy bude ADSL pro všechny?
17.7.2002, Rostislav Kocman, rubrika Liberalizace

Oskar si účtoval za bezplatné služby, mohlo to potkat i vás
Chyba v účtovacím systému je vždycky nepříjemná, tím spíše, když je v neprospěch zákazníka. O tom se mohli v minulých dnech přesvědčit majitelé platební karty Oskara.
17.7.2002, Petr Pavlík, rubrika Služby operátorů

Změní ChangingWorlds svět WAPu?
Operátoři chtějí, aby se mobilní internet stal masově využívanou službou, ale realita má k tomu stále daleko. Může za to přehlednost stránek nebo nedostatky v jejich obsahu? Podívejte se na aplikaci vyvinutou irskou společností ChangingWorlds, která se rozhodla, že uživatelům wapování zpřehlední a operátorovi zase nabídne důležité informace o nejvyužívanějších informačních zdrojích.
17.7.2002, Marek Kuchařík, rubrika WAP a I-mode

Zažil jsem s mobilem: Utopenec
Soutěž o Siemens ME45: Vyberte nejlepší čtenářský příběh a rozhodněte, kdo vyhraje mobilní telefon. Ten dnešní stojí určitě za přečtení, neboť podobná situace se v příjemné restauraci mohla stát každému z nás.
17.7.2002, Vaše redakce, rubrika Publicistika

Kabelovka a GPRS vládnou připojení k internetu
Pokud chcete internet opravdu využívat, měli byste se rozloučit s vytáčeným přístupem. Nejen takové názory zazněly v posledním Tématu týdne, kde jsme se vás ptali na připojení k celosvětové počítačové síti.
17.7.2002, Petr Pavlík, rubrika Z domova

Čtvrtek

aJile představila mobil unikátní koncepce
Nový produkt společnosti aJile je první mobilní zařízení, které má plnou podporu jazyka Java. aJ-100WRP spojuje funkce mobilu, PDA a hracího zařízení a uživateli nabízí adresář, prohlížeč HTML stránek, MP3 přehrávač, manažerské aplikace a mnoho dalších funkcí.
18.7.2002, Ivo Čermák, rubrika Ostatní

Sewon SG2000 - Stylový drobeček míří do Evropy (preview)
Korejská společnost Sewon má v plánu výrazněji proniknout na evropské trhy. K tomu by jí měly pomoci její dva aktuální modely GSM telefonů. Jedním z nich je miniaturní véčko s označením SG2000. Telefon má dva displeje, minimální rozměry a hmotnost. Ve výbavě nechybí ani polyfonické melodie.
18.7.2002, Jan Matura, rubrika Ostatní

Roamující Němci zaplatí u T-Mobilu méně než Češi
Kdyby byl Aleš Valenta Němec nebo Rakušan, měl by volání ze zahraničí za jednotnou cenu levnější. Globální značka T-Mobile sice všem svým zákazníkům nabízí možnost volat ve vybraných zemích za jednotnou cenu v takzvaném tarifu WorldClass, ale ta není stejná pro všechny. Češi ji mají skoro nejdražší.
18.7.2002, Jan Cizner, rubrika Služby Paegasu

Operátoři na nás vydělávají díky tvrdé koruně
Zatímco čeští exportéři volají po oslabení kurzu koruny, telekomunikační firmy jsou zcela jiného názoru. V současnosti totiž vydělávají mnohem více než obvykle. Mohou to být právě oni, kdo tlačí na Centrální banku, aby nezasahovala?
18.7.2002, Vaše redakce, rubrika Z domova

Nastane konec bezplatných textovek z internetu?
Slovenský operátor Orange se začíná bránit hromadnému rozesílání textovek ze své SMS brány zpoplatňováním každé odchozí zprávy. Podle prvních reakcí si tímto krokem Orange své zákazníky velmi rozhněval.
18.7.2002, Ivo Čermák, rubrika Ze světa

RoamingServis: Kréta (Řecko)
Výlet na slunný řecký ostrov bude pro mnohé příjemným překvapením, dovoláte se téměř odkudkoliv. Musíte si však dávat pozor na délku svých telefonních hovorů, jinak se pak doma nedoplatíte.
18.7.2002, Vaše redakce, rubrika Ze světa

Pátek

Snižte své účty za přístup k internetu, poradíme vám jak
Otestovali jsme aplikaci, o níž autor tvrdí, že dokáže markantně snížit účty za datové přenosy. Můžete ji použít na pevné i mobilní připojení, ale její síla se projeví především u linek, kde platíte za objem přenesených dat. Rozdíl opravdu stojí za to. Posuďte sami, zdali projekt Internet levně nepomůže také vám.
19.7.2002, Marek Kuchařík, rubrika GPRS technologie

Operátoři si myslí, že bychom měli na mobilech sledovat televizi
Mobilní operátoři a výrobci opět přišli na způsob, jak zvýšit své zisky – prostřednictvím příjmu televizního signálu na mobilech, případně telefonováním v televizním frekvenčním spektru. Má to jenom jeden háček – uživatele a zákazníky to nejspíše vůbec nezajímá.
19.7.2002, Rostislav Kocman, rubrika Mobilní telefony

Rozložte si bezdrátovou klávesnici a pište
Na stůl položíte mobil, vedle něj malý lehký balíček, ze kterého několika pohyby složíte plnohodnotnou klávesnici. Bez jakéhokoliv natahování kabelů hned napíšete potřebný text a pak vše zase snadno složíte a strčíte do kapsy. Klávesnice vám ji zatíží jen o trochu více než telefon.
19.7.2002, Luděk Zadražil, rubrika Příslušenství k mobilům

Nevyžádané e-maily brzy nahradí reklamní esemesky
Firmy stále hledají nové způsoby, jak upoutat pozornost na své zboží. Útočí na nás vtíravou reklamou, nevyžádanými e-maily a nově plánují zahlcovat také naše mobilní telefony. A co je nejhorší, jsou tací, kteří si to dokonce přejí.
19.7.2002, Pavel Lukeš, rubrika Publicistika

Zažil jsem s mobilem: Cesta do pohádky
Soutěž o Siemens ME45: Pořád si myslíte, že Bajaja už nemá co vyprávět? Přečtěte si příběh jednoho prince ze současnosti.
19.7.2002, Vaše redakce, rubrika Publicistika

Bezplatné SMS informační služby asi skončí
Mobilní operátoři vyhráli boj s bezplatnými informačními servery. Intenzivní blokování IP adres poskytovatelů mnoha zajímavých služeb přineslo své ovoce, tentokrát však v neprospěch tisíců uživatelů mobilních telefonů.
19.7.2002, Vaše redakce, rubrika Operátoři

Autor:


Nejčtenější

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

iPhone XS Max

Apple slavil v loňském roce výročí deseti let od uvedení svého prvního smartphonu. Proto připravil zcela nový přístroj,...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Úředníci budou mít v Rusku svou mobilní síť včetně rychlých dat

Moskevský Kreml

Do roku 2024 by mělo Rusko mít speciální mobilní síť určenou výhradně pro potřeby státních úřadů. V pondělí se na tom...

Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Najdete na iDNES.cz