Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden od 11. do 15. března na Mobil.cz

aktualizováno 
Pravidelný přehled článků, které tento týden vyšly na Mobil.cz. Věříme, že tím usnadníme orientaci všem, kteří se na naše stránky dostanou jen o víkendu.

Pondělí

Evropa konečně má pořádný mobilní internet. Jak vypadá?
Barevné obrázky, snadný přístup k informacím i jiný způsob zpoplatňování spojení přináší do Evropy jeden z konkurentů WAPu, japonský I-mode.
11.3.2002, Petr Pavlík, rubrika WAP a I-mode

Motorola E360 - nový low-end s barevným displejem
Na asijském serveru Threegmobile se objevila první informace o nové Motorole E360. Jedná se o low-endový přístroj, vzhledově naprosto identický s modelem C300, ale s barevným displejem. Motorola zřejmě před CeBITem neodkryla všechny trumfy.
11.3.2002, Vaše redakce, rubrika Motorola

Služby operátorů, bez kterých se obejdete
Naši operátoři nabízejí spoustu služeb, které ale mnohdy nepotřebujete. A které, když už použijete, tak vám nepomohou v tom, co chcete udělat. Nedá se říct, že by šlo přímo o zbytečnosti – ale mnohdy stejného výsledku dosáhnete i jinou cestou. A velmi často i levněji.
11.3.2002, Rostislav Kocman, rubrika Služby operátorů

Mobil ochrání co si vzpomenete
Špatně usínáte při pomyšlení, že máte ve své rekreační chatě nebo chalupě nezvaného hosta? Trápí vás občas myšlenka, že byste své auto nemuseli ráno najít tam, kde jste jej večer zaparkovali? A chcete s tím něco udělat? Jestliže ano, čtěte dál. Připravili jsme pro vás několik možností, které nabízí spojení technologie GSM s různými systémy alarmů. A nejen to.
11.3.2002, Tomáš Volyňský, rubrika Odposlech a bezpečnost mobilů

Go je od soboty levnější
Eurotel od soboty 9.3. zlevnil některá volání z předplacených karet. Navíc s Go Quatro dá do konce dubna volat víkendech a svátcích jen za korunu.
11.3.2002, ČTK, rubrika Zprávy - operátoři

TELeKONOM: Dánské děti se terorizují esemeskami...
...lidé nechtějí pevné linky Českého Telecomu ani zadarmo; Telia International zprovoznila optickou síť mezi Prahou a Varšavou; americká firma Intelsat chce vydat cenné papíry, jejichž prodejem se zamýšlí finančně udržet nad vodou.
11.3.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Palmare.cz - týden od 4. do 8.3.
Palm představil dva nové modely m515/130, firma Sony reagovala snížením ceny Clié N770 a proslýchá se, že příští týden představí úplně nové Clié. Palmare.cz oslavilo rok své existence. Nejen o tom byl další týden ve světě PDA a na Palmare.cz.
11.3.2002, Ivan Trnečka, rubrika Počítače do dlaně

Je lepší telefon s normální anténou, nebo s tou integrovanou?
Má podle vás lepší kontakt se sítí GSM mobilní telefon s klasickou anténou, nebo ten, jehož anténa je ukryta v těle přístroje? Myslíte si, že to na funkčnost telefonu nemá žádná vliv? Výrobci to tvrdí. A jak je to se zářením z mobilu - integrovaná anténa je prý v tomto směru lepší. Co si myslíte Vy?
11.3.2002, Vaše redakce, rubrika Okénko

Úterý

Pošlete si SMS pro taxíka
Mobilní telefony měli taxikáři mezi prvními. Ovšem až nyní se objevila taxikářská firma, která pochopila, že k objednávání aut lze využít i textové zprávy. A dokonce nejen to, nájemný vůz u ní jde objednat i přes internet.
12.3.2002, Přemysl Souček, rubrika Z domova

Volání s Twistem o víkendu a svátcích jen za korunu
Volání s Twistem o víkendu a svátcích bude od soboty 16.3. stát pouze korunu. Tato možnost platí do 9.června letošního roku.
12.3.2002, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Nokia 6310i - „i“ jako Java, nikoliv inovace
CeBIT Team: Nokia 6310i je z nově představených telefonů tím, které přináší nejméně inovací. Kromě podpory technologie Java nemá totiž tento model oproti své původní verzi bez "i" v názvu žádnou novou funkci.
12.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Nokia 9210i - drobné inovace přinesly nový komunikátor
CeBIT Team: Mezi komunikátory od firmy Nokia se objevil nový přírůstek. Vylepšená verze zatím posledního modelu 9210 přináší však méně inovací, než většina uživatelů čekala. Packetový přenos dat GPRS stále chybí, podpora multimediálních zpráv se tohoto modelu netýká. Nejlepší změnou je tedy výrazné rozšíření vnitřní paměti a zdokonalení internetového prohlížeče.
12.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Nokia 3410 - jednoduchost, Java a 3D animace
CeBIT Team: Tím nejjednodušším a tedy i nejlevnějším mobilem z nové kolekce Nokie je model 3410. I přesto, že nepřináší velkou podporu datových přenosů (nemá GPRS), nelze o něm říci, že by postrádal nové funkce. Možnost stahování nových Java aplikací, editor obrázků (lze je poslat jako SMS zprávu) nebo zvláštní podpora 3D animací přitáhnou pozornost mladých a nenáročných uživatelů.
12.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Nokia 3510 - překvapivě nadupaný low-end
CeBIT Team: Novinka ve stáji Nokia, která by měla udržet oblibu série 3xxx, nese označení 3510. Ukazuje se, že low-endové telefony již dnes nejsou jen prosté mobily bez nadstandardních funkcí. I tento základní model má totiž nejen WAP a GPRS, ale také multimediální zprávy MMS a polyfonické vyzvánění. Navíc kryt na tento přístroj přinesou to, co dosud žádné značkové housingy - blikající světla, herní ovladače a podobně.
12.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Nokia 7210 má barevný dispelej, MMS a podporuje Javu
CeBIT Team: Malý a funkcemi nabitý telefon s barevným displejem se postará o všechno, počínaje prací a konče zábavou. Nokia se konečně rozhodla podporovat technologii Java, kromě ní však v tomto telefonu najdete také GPRS, triband GSM 900/1800/1900 MHz, MMS zprávy a FM rádio.
12.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

S čím přichází na CeBIT Siemens?
CeBIT Team: Společnost Siemens předvedla své novinky pro veletrh CeBIT s jednodenním předstihem. Ještě dříve, než se na vše budete moci podívat na našich fotografiích, můžete si přečíst, co si Siemens přichystal. Kromě nových telefonů také dokonalejší firmware, který nahraje zadarmo. Článek doplněn v 15:45 o adresu pro aktualizaci software a o informaci o novém Gigasetu.
12.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBit

Dnes začínáme on-line zpravodajství z CeBITu
Zítra začíná v Hannoveru další ročník veletrhu CeBIT. Jako každý rok i letos jsou na této největší přehlídce telekomunikační techniky v Evropě naši redaktoři. Až do pátku vám budeme přinášet on line zpravodajství. Co si u nás o CeBITu přečtete?
12.3.2002, Vaše redakce, rubrika CeBit

AMR u Paegasu bude v létě. Jen se neví, ve kterém...
Již loni v létě měla v síti Paegas fungovat technologie AMR, která dokáže výrazně zlepšit kvalitu hovoru. Slibovalo to před rokem vedení RadioMobilu. V síti Paegas (stejně jako v žádné jiné u nás) ovšem AMR nenajdete. I když je pravda, že zatím je jen několik telefonů, které AMR podporují.
12.3.2002, Rostislav Kocman, rubrika Co se děje kolem operátorů - causy, výpadky atd.

Převeďte si zvonění z Nokie do telefonu jiné značky
Vyzváněcích melodií pro telefony Nokia je rozhodně nejvíc. Majitelé telefonů jiných značek si však již nemusí zoufat, program Nok2Phone jim umožní konvertovat zvonění pro Nokie do formátu, podporovaného jejich mobilem. Kromě toho dokáže tato aplikace také vytvářet melodii z počítačového souboru formátu MIDI a z textového zápisu not.
12.3.2002, Luděk Zadražil, rubrika Software pro mobilní telefony

TELeKONOM: Ceny propojení telekomunikačních sítí by mohly klesnout až o téměř 60 procent...
...protože operátoři by si navzájem mohli účtovat až o dvě třetiny méně než dosud, tvrdí alternativní operátoři; prodej mobilů loni poprvé v historii poklesl; finská Nokia získala v Německu kontrakt na 4,5 miliardy korun; Aliatel loni prodělal téměř půl miliardy korun; Deutsche Telekom si rozmyslel svůj záměr představit svou mobilní divizi na burze.
12.3.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Středa

CeBIT: Panasonic a jeho více i méně dokonalé mobily GD 67 a GD 87
CeBIT Team: Všechny společnosti na CeBITu představují telefony s barevným displejem. Nejinak je na tom Panasonic, který se pochlubil hned dvěma modely, jedním jednodušším, určeným k zábavě a jednoduchému prohlížení WAPu, a druhým velmi kvalitním, který by měl konkurovat zatím asi nejmodernějšímu mobilu Nokia 7650. Má vše, počínaje GPRS a konče fotoaparátem.
13.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Česká pošta zatím neumožní přístup k internetu
Narozdíl od praxe v řadě jiných zemí Česká pošta neumožní veřejnosti přístup k internetu. Údajně na to nemá peníze.
13.3.2002, Vaše redakce, rubrika Agenturní zprávy

CeBIT: Sagem má mobil s barevným displejem
CeBIT Team: Po poměrně dlouhé době představil francouzský Sagem nový mobilní telefon. Přístroj odpovídá současným trendům v této oblasti: má barevný displej, podporuje GPRS i EMS a má infraport. Na trhu by se měl objevit nejpozději za tři měsíce.
13.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Alcatel OT 715 - fešák pro manažery a manažerky - preview
Cebit Team: Dnes představený Alcatel OT 715 by měl být reakcí na pověsti, že tento francouzský výrobce vyrábí jenom low-endy. Až na drobnosti totiž OT 715 umí téměř všechno. Když k tomu připočítáte velký displej, multimediální vymoženosti, manažerské funkce a vynikající design, dostanete žhavého kandidáta na titul Mobil roku v kategorii manažerských telefonů. Vyfotografovali jsme jej pro vás.
13.3.2002, CeBIT Team, rubrika Alcatel

CeBIT v úterý: Nokia na sebe strhla pozornost pěti novými mobily
S napětím očekávané nové telefony Nokia, o kterých předem na veřejnost proniklo jen velmi málo informací, dnes poprvé spatřila veřejnost. Nokia podobně jako mnoho jiných firem udeřila se svými trumfy již den před začátkem veletrhu CeBIT a podařilo se jí strhnout na sebe většinu pozornosti. Jaké jsou zbrusu nové Nokie 7210, 3510 a 3410? Co nového přináší inovované verze známých modelů 9210 a 6310?
13.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Letošní CeBIT nebude větší - ale měl by být kvalitnější
CeBIT Team:Dnes začal největší evropský veletrh telekomunikací a informačních technologií. Zpravodajský tým Mobil.cz je na místě a průběžně bude do vydání posílat nové materiály. Již včera jsme v průběhu dne zařadili šest aktuálních článků. Co můžete od letošního CeBITu čekat?
13.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

CeBIT v pondělí: Siemens je světová trojka a má nový low-end M50
Jako první měl včera před CeBITem tiskovou konferenci Siemens, na které představil jeden nový mobilní telefon a několik přístrojů blízké budoucnosti. Kdo očekával více novinek, bude si muset počkat na další měsíce, Siemens zatím neodkryl všechny letošní trumfy. Aktualizováno ve 12:45. Přidali jsme fotografie popisovaných zařízení.
13.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

České telefonní budky se naučí posílat textové zprávy
Posílat textové zprávy z telefonní budky? Proč ne. Logica a Český Telecom vsadily na fenomén mobilní komunikace a chtějí ho přilákat i na pevnou telefonní síť.
13.3.2002, Vaše redakce, Jan Cizner, rubrika Z domova

Textovky z budek budou fungovat i na Slovensku
Již od prvního dubna bude možné na Slovensku posílat textové zprávy SMS z telefonních budek.
13.3.2002, Vaše redakce, rubrika Agenturní zprávy

Čtvrtek

CeBit: Mobily LG mají rychlé GPRS a barevný displej
CeBIT Team: Žhavé novinky s sebou přivezl LG. S modely G511 a G7000 bezpochyby přinese konkurenci perné chvilky. Dva displeje, elegantní vzhled i polyfonní melodie jistě osloví nejednoho uživatele.
14.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

CeBIT: Trium má svou barevnou perlu a bezanténový low-end
CeBIT Team: Japonská firma Mitsubishi, vyrábějící telefony značky Trium, na hannoverském veletrhu předvádí jeden sice starý, ale teprve nyní dokončený model s barevným displejem a navíc zbrusu nový low-end s integrovanou anténou. Triumy Eclipse a 110 osloví každý naprosto jiné uživatele, ale minimálně vzhledem by neměli zklamat nikoho
14.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Paegas zajistí mobily pro ministerstvo spravedlnosti
RadioMobilu se podařilo vyhrát výběrové řízení na zajištení služeb GSM u ministerstva spravedlnosti.
14.3.2002, Vaše redakce, rubrika Agenturní zprávy

CeBIT: Motorola má funkční 3G telefon a množství dalších novinek
CeBIT Team: Na dnešní tiskové konferenci představila Motorola všechny své letošní novinky, novou reklamní kampaň a funkční telefon kombinující GSM a 3G sítě. Motorola si chce udržet své pozice v každé z kategorií mobilních telefonů.
14.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Středa na CeBITu: Nikdo nezahálí, Nokia nemá své místo zadarmo
CeBIT Team: Za úterní den jsme třikrát přinesli podrobnější materiál o nových telefonech a také řadu krátkých, aktuálních zpráv. Žádný výrobce nechce dát Nokii její pozici zadarmo. Podívejte se, jaké telefony naši redaktoři v úterý stihli popsat.
14.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Chcete nový firmware do Siemense?
Siemens umožnil svým zákazníkům stáhnout si nové firmwarové verze přímo na internetu. Možnost se týká modelu S45 a ME45. Jak na to?
14.3.2002, Přemysl Souček, rubrika Siemens

Textovka od Telecomu bude nejméně za 3,50 koruny
Český Telecom včera na druhý pokus spustil internetové kiosky. Internet se tak dostává zase o kousek blíž k lidem. Na druhou stranu je otázka, kolik lidí si k nim najde cestu při cenách, které bude jejich provoz stát.
14.3.2002, Vaše redakce, rubrika Z domova

Termín privatizace Telecomu se má vědět v pátek
Řídící výbor v pátek 15. 3. projedná termín podání závazných přihlášek k privatizaci Českého Telecomu.
14.3.2002, Vaše redakce, rubrika Agenturní zprávy

Toshiba vám umožní dávat hlasové příkazy i ledničce
Přestože se technologie bluetooth neustále spojuje s mobily a počítači, umožňuje tento způsob bezdrátové komunikace i mnoho jiných věcí. Například jej lze použít v domácích spotřebičích, které tak vytvoří malou domácí síť. Pomocí chytrého headsetu, schopného rozpoznávat hlasové povely, pak můžete snadno ovládat třeba větrák nebo pračku. Tak proč vstávat a špinit si ruce mačkáním tlačítek.
14.3.2002, Luděk Zadražil, rubrika Mobilní technologie

Oskar WAP se rozšiřuje: taxislužby, erotika a další novinky
Oskar rozšířil svou WAPovou nabídku. Ta nyní obsahuje erotické stránky. Zároveň se rozšířily databáze OskarKompasu, což by mělo výrazně zlepšit jeho navigační schopnosti.
14.3.2002, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

TELeKONOM: Aliance gigantů - Microsoft a Deutsche Telekom...
... budou nabízet firmám mobilní přístup k počítačovým sítím; Slovenské telekomunikácie loni vydělaly 3,92 miliardy slovenských korun čistého zisku; Motorola na letošní rok předpovídá čtyřprocentní pokles na trhu telekomunikačních sítí; japonské firmy Toshiba a Mitsubishi budou společně vyrábět nové mobily; Portugal Telecom (portugalský telekom) loni vydělal téměř o polovinu méně než v roce 2001; zisk slovinského Telekomu loni kvůli tvrdé konkurenci stagnoval.
14.3.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Pátek

CeBIT: Vyzkoušeli jsme nová Senda
Vyzkoušeli jsme tři nové mobily Sendo - Z100, S230 a J530. Naše první zkušenosti jsou velmi pozitivní, byť šlo o vývojové modely, které ještě nemají hotový firmware. Jednoduchá je i obchodní politika Senda - soustředí se hlavně na prodeje operátorům. Doplněno v 15:35 o FOTOGRAFIE.
15.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Za Telecom zřejmě bude méně peněz
Podle představitelůTelecomu je reálně, že privatizace našeho nbejvětšího telekomunikačního operátora přinesé státu méně, než se čekalo.
15.3.2002, Vaše redakce, rubrika Agenturní zprávy

CeBIT: Jabra - bluetooth headsety pro každého
Pokud se zajímáte o možnost, jak připojit handsfree ke svému mobilnímu telefonu bez použití kabelů, bude pro vás ideální možností bluetooth headset. Na CeBITu jich najdete hned několik, například tři od firmy Jabra. Každé je jiné, každé má své výhody. Vybere si opravdu každý.
15.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Od 15. března Oskar pět telefonů zlevnil a jeden zdražil
Nový ceník telefonů u Oskara, platný od 15. března.
15.3.2002, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

CeBit: Další mobil s GPS je na světě
Máte starosti s orientací či neradi bloudíte? Pak nový mobil od společnosti Garmin s pozičním systémem a jednoduchým osobním organizérem je určen přesně pro vás.
15.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

CeBIT: Když hands-free sada, tak jedině bluetooth
Spousta známých i méně známých firem představila na CeBITu osobní hands-free headsety, sady do automobilů či jenom prostě bondovky. S výjimkou bondovek je zde jasný trend – zapomeňte na kabely, vše používá bluetooth. A co se týká ostatního příslušenství, občas skutečně koukáme, co vše se dá pro mobily udělat.
15.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Čtvrtek na CeBITu: přehršel nových výrobků, nejen telefonů
Včera jsme přinesli tři podrobnější články z CeBITu. Všechny se týkaly mobilních telefonů. Tentokrát jsme si vzali na paškál Trium, LG a podrobněji jsme se věnovali Motorole. Podívali jsme se však také jinam.
15.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

CeBIT: Samsung se svými novinkami vstoupí na náš trh
Vydali jsme se po stáncích asijských výrobců mobilů. Nejdříve jsme navštívili tamní jedničku, společnost Samsung. Na stánku bylo k vidění množství především luxusních a high-tech telefonů. Pro tuzemské příznivce značky máme dobrou zprávu - Samsung se chce výrazněji prosadit na našem trhu a bude mít nového distributora.
15.3.2002, CeBIT Team, rubrika CeBIT 2002

Co najdete uvnitř mobilu?
Napadlo vás někdy, co všechno se muselo stát, aby se z analogového telefonu stal digitální přístroj? A čeho všeho je třeba, aby se telefon odpoutal od drátů a stal se z něj aparát mobilní? Příliš se o tom nemluví, ale mobilní telefon v sobě skrývá realizaci řady skvělých myšlenek, o kterých by i uživatelé těchto malých pomocníků měli mít povědomost, neboť ta je může poněkud vyvést ze začarovaného kruhu spotřeby, kterou se snaží diktovat výrobci, kteří veřejnost těmito přístroji na konci minulého století fascinovali. Co tedy mobilní telefon uvnitř obsahuje a jak funguje? Co je v mobilním telefonu podstatné?
15.3.2002, Vaše redakce, rubrika GSM technologie

TELeKONOM: Hlasové schránky jsou unfair...
...tvrdí Sdružení obrany spotřebitelů na adresu českých telekomunikačních operátorů; nizozemská společnost KPN letos odepíše téměř jedenáct miliard dolarů za svůj podíl v německém operátorovi E-Plus; britský Vodafone a německý T-Mobile představují mobilní peněženku; pracovníci české justice budou telefonovat s Paegasem.
15.3.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Autor:


Nejčtenější

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

iPhone XS Max

Apple slavil v loňském roce výročí deseti let od uvedení svého prvního smartphonu. Proto připravil zcela nový přístroj,...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Xiaomi ukázalo hezké hodinky a náramek s funkcí mobilního kardiologa

Xiaomi Amazfit Verge

Xiaomi představilo dvě novinky ze segmentu nositelné techniky pod hlavičkou dceřiné společnosti Huami. První jsou...

Za telefonování v letadle do vězení. V USA to bude federální zločin

Telefonování v letadle bude v USA federální zločin, za který bude hrozit vězení.

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu, tedy tamní dolní komora parlamentu, schválila nový zákon, který mění...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Najdete na iDNES.cz