Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden 17. - 21. prosince na Mobil.cz

aktualizováno 
Pravidelný přehled článků, které tento týden vyšly na Mobil.cz. Věříme, že tím usnadníme orientaci všem, kteří se na naše stránky dostanou jen o víkendu.

Pondělí

Mobilní operátoři zvýšili kapacitu sítí
Mobilní operátoři zvýší kvůli očekávanému náporu na konci roku kapacitu sítí.
17.12.2001, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

RadioMobil předpokládá rychlý pokles cen terminálů pro UMTS
RadioMobil předpokládá, že na výstavbu sítě třetí generace si nebude muset brát úvěr. Neobává se ani negativního vlivu vysoké ceny terminálů na šíření této technologie.
17.12.2001, ČTK , Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Nejvyšší hovorné pro domácnosti v roce 2002
Díky rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu známe nejvyšší ceny hovorného v příštím roce u Telecomu. Jde i o ceny bytových tarifů Home Mini a Home Standard.
17.12.2001, Vaše redakce, rubrika Agenturní zprávy

Panasonic GD75 – Japonci útočí (recenze)
Poslední letošní novinka Panasoniku, model GD75, se výrobci opravdu povedl. Výbava telefonu je velmi bohatá a především milovníky SMS zpráv potěší několik nadstandardních funkcí. Předností je i atraktivní vzhled přístroje s integrovanou anténou, která si v případě GD75 odbyla u Panasoniku premiéru.
17.12.2001, Jan Matura, rubrika Panasonic

Motorola T190 – Kopíruje Nokii 8310 (první detailní fotografie)
Motorola překvapivě letos uvedla na trh ještě jednu novinku. Motorola T190 je dvojče i u nás známého modelu T191. Rozdíly se dají spočítat na prstech jedné ruky. Ten nejpodstatnější je však zajímavý. Nová Motorola má stejně podsvícenou klávesnici, jako Nokia 8310.
17.12.2001, Jan Matura, rubrika Motorola

Mobily: vše bude jinak
Velikost, elegance a jednoduchost dnes soupeří s nadstandardními funkcemi, které dělají z mobilu něco víc. Výrobci však stále přicházejí s jinými kombinacemi jednotlivých vymožeností, důsledkem čehož se bortí hranice mezi dosud uznávanými kategoriemi. Jeden druh telefonů mizí, jiné se objevují. Jaké typy telefonů mají budoucnost?
17.12.2001, Luděk Zadražil, rubrika Mobilní telefony

Poslední rady před Vánocemi
Vánoce: Svátky jsou za rohem, zbývá poslední týden, ve kterém platí speciální nabídky a slevy. V roce nenajdete čas vhodnější pro nákup mobilního telefonu, takže pokud jste se rozhodli a nějaký přístroj si budete kupovat, podívejte se raději do našeho přehledu mobilů a služeb.
17.12.2001, Vaše redakce, rubrika Zvláštnosti, zajímavosti, speciality, ostatní

Palmare.cz - týden od 10. do 14.12.
Slevy Psionů, nové klávesnice, zajímavé novinky ve světě PDA podnikání - i o tom byl další týden na Palmare.cz
17.12.2001, Ivan Trnečka, rubrika Počítače do dlaně

TELeKONOM: Licence na UMTS konečně mají majitele...
...vláda přitom ale utrpěla miliardové fiasko; největší polský operátor TPSA očekává napřesrok zisk 0,3 miliardy dolarů; v Lucent Technologies je zle a bude ještě hůř; společnosti UPC (Nizozemsko) a Primacom (Německo) odvolaly zásnuby; americký BellSouth propustí 1200 zaměstnanců.
17.12.2001, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Úterý

Stále ještě nemáte vánoční dárek?
Pokud stále nevíte, co dát svým blízkým pod stromeček, zauvažujte o vhodném příslušenství k mobilnímu telefonu. Udělali jsme za vás malou sondu do nabídky zboží v nejžádanějších cenových relacích.
18.12.2001, Petr Pavlík, rubrika Příslušenství k mobilům

2002: Tvrdý boj na pevných linkách
Oblast mobilních telefonů postihne příští rok útlum. O to zajímavější vývoj očekáváme v oblasti pevných linek. Telekomunikační trh se konečně dočká úplné liberalizace, a tak se naplno rozhoří boj s Telecomem o zákazníky. A přečíslování nám ovšem zamotá hlavu všem.
18.12.2001, Přemysl Souček, rubrika Liberalizace

Jak se operátoři připravují na pád sítě?
I když každý operátor bude tvrdit, že jeho síť vlastně nemůže mít problémy, ve skutečnosti musí být jeho technické oddělení připravené na nejhorší. Selhání techniky nebo lidského faktoru nikdy nelze úplně vyloučit, vždy ale lze toto riziko snížit vhodnými preventivními opatřeními. Chcete vědět, co dělají operátoři pro to, abyste mohli kdykoliv spokojeně telefonovat ze svých mobilů?
18.12.2001, Rostislav Kocman, rubrika Co se děje kolem operátorů - causy, výpadky atd.

Mobily zapomínáme v autech a ztrácíme v taxících
Je neuvěřitelné, kolik mobilů lidé ztratí v taxících a kolik si jich nechají ukrást ze zaparkovaných aut. Odstrašující příklady ukazují, jak snadné je o svůj telefon přijít jen kvůli vlastní hlouposti. Dvě věci jsou jasné - při vystupování z taxíku si mobil zkontrolujte, při zamykání auta se přesvědčte, že ho máte s sebou.
18.12.2001, Luděk Zadražil, rubrika Zprávy - mobilní telefony

TELeKONOM: Telefony budou dražší i levnější...
...což zařídil svým cenovým rozhodnutím Český telekomunikační úřad; Eurotel a RadioMobil slibují, že o svátcích posílí své sítě; RadioMobil si sám zaplatí stavbu sítě UMTS; maďarská obdoba Českého Telecomu, Vivendi Universal, se chce soudit s budapešťskou vládou kvůli propojovacím poplatkům.
18.12.2001, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Středa

Zdražení může Telecomu zkomplikovat situaci
Zvýšení cen paušálů Českého Telecomu může urychlit odliv jeho klientů, domnívá se analytik Wood&Company Jan Slabý.
19.12.2001, ČTK, rubrika Agenturní zprávy

Motorola i90c – Chytré véčko s dvěma displeji
Motorola i90c je další véčko, tedy rozvírací telefon z dílen Motoroly. Po V60 se jedná o druhý telefon výrobce se dvěma displeji. Toto véčko ale podporuje i Java aplikace, takže se nemusíte spoléhat jen na výbavu telefonu dodanou od výrobce. Telefon sice pracuje pouze v síti iDEN, ale podobný telefon by se mohl objevit i pro sítě GSM. Chtěli byste chytré véčko?
19.12.2001, Jan Matura, rubrika Motorola

Co nám prozradil objevitel SMS viru
Když se před čtrnácti dny objevila na veřejnosti zpráva o tom, že byl objeven opravdový SMS virus, nejeden telekomunikační laik se zhrozil a mnoho odborníků se pousmálo. Abychom zjistili co nejvíc konkrétních informací o zmiňovaném viru, zeptali jsme se přímo jeho objevitele, Joba de Haase z bezpečnostní firmy ITSX.
19.12.2001, Luděk Zadražil, rubrika Odposlech a bezpečnost mobilů

Spadnou o Vánocích mobilní sítě?
Vánoce a silvestrovské oslavy jsou noční můrou mobilních operátorů. V těchto dnech totiž používá mobilní telefon většina jejich majitelů, a to znamená pro sítě GSM obrovskou zátěž. Zjistili jsme, jak se operátoři připravují na případné problémy a jak chtějí předejít výpadků a přetížením svých sítí.
19.12.2001, Rostislav Kocman, rubrika Co se děje kolem operátorů - causy, výpadky atd.

Automat, který vám dobije mobil
Nabíjení telefonu jen tak v obchodě nebo na nádraží není právě obvyklé. Ovšem někdy se mobil vybije právě v tu nejnevhodnější chvíli. Pro takové příležitosti je tím pravým řešením dobíjecí automat Yap, který je kompatibilní s valnou většinou přístrojů, a navíc telefon ve svých útrobách uzamkne, takže se k němu dostanete jen vy. Yap tedy nejenom dobíjí, ale i hlídá.
19.12.2001, Luděk Zadražil, rubrika Příslušenství k mobilům

TELeKONOM: Do Evropy dorazil první přímý konkurent WAPu...
...když nizozemský operátor KPN začíná po japonském vzoru testovat i-mode; privatizace Českého Telecomu pokračuje, tvrdí Fond národního majetku v rozporu s prohlášením premiéra Miloše Zemana, že se prodej ČT odkládá; polský gigant Elektrim je na mizině, soudí ratingová agentura Moody's; Mitsubishi chce propustit tři čtvrtiny zaměstnanců své evropské pobočky.
19.12.2001, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Čtvrtek

Nokia 7650 – máme exkluzivní fotografie
Přinášíme vám první vlastní fotografie mobilu Nokia 7650 v Čechách – tedy nikoliv obrázky z tiskových prezentací nebo webových simulátorů. Podívejte se, jak Nokia 7650 ve skutečnosti vypadá, a přečtěte si první postřehy z práce s tímto mobilem.
20.12.2001, Rostislav Kocman, rubrika Nokia

Internet 2002: zdražení tarifikace nás tlačí k dražším paušálům
Zvláštní tarifikace určená pro připojení k internetu prochází velkými změnami. Tarif Internet 2002 již bude počítat vaše připojení po minutách a počítejte s tím, že vás to bude stát víc. Ale pokud se připojujete okolo půlnoci a vždy na dlouhou dobu, nezoufejte, můžete si pomoci doplňkovým tarifem.
20.12.2001, Vaše redakce, rubrika Služby operátorů

Telecom zlevní hovory, aby zdražil paušály
Od 1.února budeme každý měsíc odvádět Českému Telecomu opět více peněz. Podívejte se na kompletní přehled nových cen pro domácnosti i firmy. Máme pro vás i pomůcku pro výpočet nejvhodnějšího tarifu.
20.12.2001, Vaše redakce, rubrika Služby operátorů

E-mailový účet na Hotmailu bude přístupný přes SMS
V příštím roce by se měla v Evropě rozběhnout nová služba pro všechny uživatele e-mailové služby Hotmail, kterou provozuje Microsoft. Ve spolupráci s operátory umožní tento softwarový gigant uživateli Hotmailu nechat si na mobil přeposílat své e-mailové zprávy. Poslední brzdou při zavádění této služby jsou staré účtovací systémy, používané stále některými evropskými operátory.
20.12.2001, Luděk Zadražil, rubrika Zprávy - mobilní technologie

TELeKONOM: O Český Telecom se uchází 25 firem...
... navzdory prohlášení premiéra Zemana, že se privatizace odkládá; Motorola vylekala telekomunikační trh, když oznámila, že se zbaví dalších 9400 zaměstnanců; americká firma Price Communications prodala mobily spolumajiteli Eurotelu, Verizonu Wireless; francouzský Alcatel propouští 1700 lidí.
20.12.2001, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Pátek

Internetový prohlížeč přímo v SIM kartě
Možnosti, jak dostat internet na malý displej mobilního telefonu, se rozšiřují. Technologie SAT je připravena konkurovat WAPu. Její součástí je i internetový browser vytvořený přímo v SIM kartě pomocí technologie SIM toolkit. Jak funguje? Může ohrozit WAP?
21.12.2001, Tomáš Volyňský, rubrika Mobilní technologie

Anketa: která síť spadne?
Pokud se obáváte, že o Vánocích a Silvestru nebudete moci telefonovat, protože vaše mobilní síť bude mít výpadek, máme pro vás alespoň malou náplast - tričko od postiženého mobilního operátora. K jeho získání stačí zůčastnit se naší ankety a správně odhadnout, která síť a kdy spadne.
21.12.2001, Rostislav Kocman, rubrika Co se děje kolem operátorů - causy, výpadky atd.

Siemens Gigaset 4000 Comfort + Micro - nejblíž k mobilu(recenze)
Povedená základna se sluchátkem Comfort je zvláště v kombinaci s malým sluchátkem Micro velmi výhodnou volbou. Na první pohled totiž sluchátko nerozeznáte od mobilního telefonu Siemens S45.
21.12.2001, Milan Dědek, rubrika DECT-Bezdráty

Posviťte si baterkou na mobilu
Zapomeňte na šátrání a zakopávání provázející chůzí ve tmě. Pořiďte si Li-Ion akumulátor s vestavěnou svítilnou.
21.12.2001, Petr Pavlík, rubrika Příslušenství k mobilům

Mobil.cz a svátky
Vánoce, Silvestra a Nový rok slaví i naše redakce. Nebrání nám to však v tom, aby Mobil.cz vycházel i mezi svátky. Co u nás v tomto období najdete?
21.12.2001, Vaše redakce, rubrika Z domova

TELeKONOM: David požral Goliáše = AT&T mění majitele...
... když největšího amerického operátora kupuje menší konkurenční firma; Evropa (rozuměj Brusel) žaluje členské státy EU za to, že údajně poskytují svým občanům nerovný přístup na internet; prodělávající italská společnost Marconi se snaží o poslední vzepětí sil.
21.12.2001, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Chtějí víc prodávat, tak se zamaskují značkou Pocophone

Xiaomi Mi 8

Čínský výrobce Xiaomi se snaží proniknout na nové trhy, spadeno má zejména na ten v Severní Americe. Pomoci by mu měla...

Luxusní mechanické hodinky jsou opravdu chytré. Mají speciální nabíječku

Hodinky Frederique Constant Hybrid Manufacture

Švýcarská hodinářská značka Frederique Constant vyrábí kromě klasických hodinek i „hybridní“ modely s chytrými...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za zneužívá dominantního...

Najdete na iDNES.cz