Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Treo 650 oficiálně představeno - nechybí EDGE (premiéra)

aktualizováno 
PalmOne dnes oficiálně představil nový komunikátor Treo 650. Nové Treo má pozměněný vzhled včetně klávesnice. Hlavní inovací je podpora Bluetooth, EDGE a displej s vyšším rozlišením a podporou zobrazení 65 536 barev.

První informace o novém Treu s předstihem unikly na veřejnost a informovali jsme vás o nich zde. Oficiálně PalmOne představil nový komunikátor dnes.

Treo 650 vychází ze známého modelu Treo 600 a ve své podstatě se jedná o jeho vylepšenou verzi. Zásadní novinkou nového komunikátoru je podpora Bluetooth a podpora EDGE. Další vylepšení se týká procesoru, displeje, vyšší verze operačního systému a dvou tlačítek pro rychlý přístup k aplikacím a do menu. Novinkou jsou rovněž klávesy pro přijetí a ukončení hovoru. Nové Treo má pozměněnou a upravenou QWERTY klávesnici. Další změnou je výměnná Li-Ion baterie a Multi-konektor pro příslušenství.

Plastická operace byla decentní

Design nového komunikátoru je pozměněn jen v detailech. Mírně se liší hmotnost a rozměry obou přístrojů. Treo 650 je o trochu větší než předchůdce, pouze šířka je o jeden milimetr menší. Přesné rozměry jsou 113 x 59 x 23 milimetrů (Treo 600: 112 x 60 x 22 milimetrů). Treo 650 je o 10 gramů těžší než předchozí model a jeho hmotnost je 178 gramů.

Treo 650 Treo 650 Treo 650 Treo 650

Větší a lepší displej

Další inovací je nový dotykový displej s rozlišením 320 x 320 obrazových bodů, který je aktivní (TFT) a dokáže zobrazit 65 536 barev. Předchozí model měl pasivní displej (CSTN), který dokázal zobrazit pouze 4096 barev a měl rozlišení pouhých 160 x 160 obrazových bodů. Nové Treo dostalo výkonnější procesor. Treo 650 používá procesor Intel PXA270 taktovaný na 312 MHz. Treo 600 má procesor taktovaný na 144 MHz. Nové Treo má uživatelskou paměť 23 MB, kterou je možné rozšířit pomocí paměťových karet SD/MMC. Nový komunikátor rovněž podporuje rozšíření pomocí SDIO příslušenství. Treo 650 má operační systém Palm ve verzi 5.4, předchozí verze používá operační systém ve verzi 5.2.1.

Jen VGA fotoaparát

Integrovaný fotoaparát má stále rozlišení pouze VGA, původní informace o megapixelovém fotoaparátu se tedy ukázaly jako liché. Fotoaparát má dvojnásobné digitální příblížení a ve fotografii může být umístěno datum pořízení. Treo 650 umožňuje pořizování videonahrávek se zvukem.  

 Treo 650 Treo 650 Treo 650 Treo 650

Maximální výbava

Nové Treo 650 podporuje čtyři pásma GSM 850/900/1800/1900 MHz a nabízí datové přenosy GPRS třídy 10. Nechybí podpora EDGE. S výměnnou Li-Ion baterií by měla novinka vydržet 300 hodin v pohotovostním režimu nebo šest hodin hovorového času. Treo 650 mimo Bluetooth nabízí také infračervený port. Bluetooth je možné využít jak pro připojení sluchátka, tak i pro synchronizaci s osobním počítačem. Nechybí hlasitý odposlech, rychlé vytáčení, POP3/IMAP e-mailový klient VersaMail, MMS klient, možnost synchronizace pomocí Microsoft Exchange Server ActiveSync, kalendář, poznámky, kalkulačka, světový čas a internetový prohlížeč Blazer.

V Treu 650 nechybí ani MP3 přehrávač RealPlayer, který je stereofonní (2,5 mm konektor pro sluchátka). Treo 650 používá polyfonní MIDI vyzvánění a ke kontaktu je možné přiřadit obrázek nebo fotografii. V novém Treu je možné prohlížet, upravovat a vytvářet dokumenty ve formátech Microsoft Word, Excel a PowerPoint.

Levné nebude

Nové Treo 650 se bude nabízet ve dvou variantách. CDMA verzi a verzi pro GSM. V USA by mělo být k dostání nové Treo do konce roku, na ostatních trzích až v příštím roce. Ceny prozatím neznáme. Levné asi nové Treo nebude, současný model 600 u nás patří mezi nejdražší přístroje na trhu. 

Treo 650 Treo 650

Treo 650 Treo 650

Treo 650 Treo 650

Treo 650 Treo 650

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Když nevíte, jak pojmenovat smartphone, tak tam vrazte jména konkurentů

BLU pro svou novinku použilo nevšední název. Není to Vivo ani OnePlus.

Na první pohled název novinky z produkce společnosti BLU vyznívá jako aprílový žertík převedený do reality. Kombinuje...

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Stojí od devíti do 22 tisíc, přitom vypadají skoro stejně

Rodina modelů Huawei P20: P20 Pro, P20 a P20 lite

Modelová řada Huawei P20 letos čítá tři modely, které cílí na rozdílné publikum. Odlišnosti jsou nejen v ceně, ale také...Najdete na iDNES.cz