Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


TouchBrowser aneb Safari stále v nedohlednu

aktualizováno 
Apple iPhone svým Safari jasně nadefinoval, kudy se budou webové prohlížeče v mobilech ubírat. Snadné posouvání obrazu prsty a zoomování. Právě tyto prvky nechybí ani novému TouchBrowseru pro Windows Mobile.
TouchBrowser: další webový prohlížeč s podporou dotykových gest

TouchBrowser: další webový prohlížeč s podporou dotykových gest

Stačí jen jednou na několik minut vyzkoušet surfování na Apple iPhone a ke svému PDA se budete v tomto ohledu vracet neradi. Jistě, Safari zrovna neoplývá pokročilými funkcemi, ovšem v komfortu prohlížení webu se jí zatím žádný jiný browser nevyrovná. Nejvíce se zatím přiblížila vynikající Opera Mobile 9.5, která je zatím dostupná jen ve verzi Beta.

TouchBrowser má na svědomí softwarový tým Makayama, který již naprogramoval hezkou řádku aplikací a ve svém oboru není žádným nováčkem. Pojďme si jejich nový počin představit trochu podrobněji.

Společnost si bohužel pro uživatele zatím nepřipravila zkušební verzi produktu a tak je uživatel nucen spolehnout se na hodnocení recenzentů. Což není tou úplně nejlepší strategií. V každém případě instalace programu schlamstne v paměti Pocket PC jen 0,5 MB, což je ve srovnání s Operou 9.5 opravdu málo.

Vyrovná se TouchBrowser opěvovanému Safari?

Po prvním spuštění prohlížeče budete příjemně překvapeni opravdovým fullscreen režimem. Výhled na zobrazovanou stránku tak nijak neruší posuvné lišty ve stylu Internet Exploreru.

TouchBrowser TouchBrowser TouchBrowser

Stiskem horní navigační klávesy se aktivuje nástrojová lišta. Ta kromě tlačítek zpět nebo URL k zadání internetového adresy obsahuje i další užitečné klávesy. Jedním z nich je hledat, které klíčové slovo vyhledává pomocí Google. Pravým tlačítkem přepínáte mezi typem zobrazení, nabízí se sloupcové a standardní, kdy musíte rolovat i do stran.

TouchBrowser TouchBrowser

Delším stiskem na obrazovce aktivujete kontextové menu, které nabízí výběr textu (a jeho následnou aplikaci funkce copy & paste) nebo přidání stránky k oblíbeným. Zoom obrazu je možný v celkem pěti krocích. Ty se bohužel procentem přiblížení (oddálení) liší jen málo. Klepnutím na obrázek je možné jeho uložení do paměti přístroje nebo karty.

TouchBrowser TouchBrowser TouchBrowser

Nastavení aplikace je hodně chuďoučké a redukuje se jen na zadání domovské stránky a typu zobrazení znaků při zadávání adresy nebo hledání. Nepřesvědčila nás ani svižnost načítání stránek, která oproti zmíněné Opeře 9.5 zaostává. 

TouchBrowser TouchBrowser

Daleko větším neduhem je náročnost na posouvání obrazu, se kterým má HTC Kaiser veliké problémy. Na Samsungu i780 je to o poznání lepší, zde ale zase zlobí zobrazení nástrojové lišty. Přesto, že přístroj vystupuje v seznamu podporovaných přístrojů, tak není zobrazení korektní. Prohlížení webu je tak díky vysoké HW náročnosti na “dlouhé lok“. Poměrně často se totiž stane, že se zoufalé tahy prstů po displeji zcela minou účinkem – procesor je totiž natolik vytížen, že ještě zpracovává předchozí akce.

 TouchBrowser TouchBrowser TouchBrowser

TouchBrowser v praxi:

Klady:

 • fullscreen režim bez zbytečných rušivých prvků
 • možnost rolování prsty
 • přehledná nástrojová lišta
 • zoom
 • není tolik náročné na volnou RAM
 • možnost copy & paste
 • ukládání obrázků

Zápory:

 • pomalé překreslování stránky a její načítání
 • při zadávání URL nenabízí předtím zobrazené stránky
 • chudé možnosti nastavení
 • není zkušební verze

TouchBrowser je docela povedený prohlížeč, uvedené neduhy ale zbytečně jeho kvality degradují. Jde ale o první verzi produktu, ta novější bude jistě lepší. Velkou nevýhodou je i neexistence zkušební verze. V této fázi za cenu 14.95 $ (asi 240 Kč) ale radíme nekupovat. Jistější bude vyčkat na vylepšenou verzi. Aplikace je určena pro všechna Pocket PC na systému Windows Mobile 2003, 5.0 a 6.

Oficiální stránky aplikace

Přečtěte si také:
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Šetří místo i data. Dietní Messenger od Facebooku je i v Česku

Aplikace Facebook Messenger Lite je dostupná i v Česku

Facebook Messenger je jedním z nejpoužívanějších kecálků, ale ne všechny telefony si s ním poradí. Loni se tak zrodila...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři narázNajdete na iDNES.cz