Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Top týdne: vyzkoušejte zajímavé aplikace pro Windows Mobile

aktualizováno 
V uplynulých týdnech bylo do světa opět vypuštěno mnoho zajímavých aplikací pro operační systém Windows Mobile. V následujícím článku naleznete podrobnější popis těch, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost.
Top týdne - nepřehlédněte zajímavé programy pro Windows Mobile

Top týdne - nepřehlédněte zajímavé programy pro Windows Mobile

Od vydání prvního dílu nové rubriky uplynulo několik týdnů a tak zde máme pokračování. I dnes se podrobněji podíváme na zoubek novým placeným aplikacím a i dnes budou čtyři.

HiCalc 2.0 promění vaše Pocket PC v moderní grafický kalkulátor, který se nezalekne ani složitějších výpočtů z matematiky či algebry. Touch Commander se může hodit těm, kteří by svůj komunikátor rádi obohatili o přátelské uživatelské rozhraní. Potěší také nová verze populárního přehrávače Pocket Music.

Třešničkou na dortu je pak omlazená verze programu Pocket Plus, který ve své kategorii patří k nejpoužívanějším vůbec.HiCalc 2.0
Výrobce: PPC Lynx 
Platforma: PocketPC, Smartphony s landscape displeji
Instalace: 3,9 MB
Cena: 19.95 USD PPC verze, 14.95 USD SP verze

To, že kapesní počítač může ve spolupráci s odpovídajícím programem sloužit i jako vědecký grafický kalkulátor, dokázala již aplikace SpaceTime (aktuálně ve verzi 3.0).

HiCalc 2.0 HiCalc 2.0 HiCalc 2.0

Nová verze HiCalc je ale podstatně levnější a kromě tří a čtyř rozměrných grafických průběhů nabízí obdobné služby. A navíc v lákavějším grafickém kabátku.
Novinkou je třeba velmi užitečná knihovnička těch nejdůležitější vzorců z oblasti přírodních věd. S nainstalovaným HiCalc tak budete mít vždy při sobě důležité formulky astrofyziky mechaniky a dynamiky, elektřiny a magnetismu, matematiky, optiky a termodynamiky.

Kromě těch nejběžnějších aritmetických výpočtů v nabídce nechybí trigonometrie (goniometrické, cyklometrické, hyperbolické funkce).

HiCalc 2.0 HiCalc 2.0 HiCalc 2.0

Ani úlohy z diferenciálního počtu již pro vás nebudou překážkou, program svižně derivuje i integruje. Také oblast maticového počtu je zde vyvedena k dokonalosti a nabízí se výpočet vlastních hodnot matice, hledá inverzní matici, mocniny čtvercových matic a určí také hodnost matice. Bezchybně je také zpracován modul konvertoru měn, který jedním kliknutím umožní načtení aktuálních kurzů všech 186 světových měn.

HiCalc 2.0 HiCalc 2.0 HiCalc 2.0

HiCalc počítá také rovnice až čtvrtého řadu, obsahuje také základní statistické funkce nebo problematiku finanční matematiky. Funkcí a možností je jednoduše nespočet a jen jejich seznam by stačil na samostatný článek. Zájemcům o problematiku rozhodně radíme vyzkoušet.

Hlavní přednosti:

 • základní aritmetické výpočty, trigonometrie
 • trigonometrie, logické funkce
 • statistika a finanční matematika
 • maticový počet
 • diferenciální počet (derivace, integrály)
 • konvertor měn a jednotek
 • knihovna konstant a základních vzorců
 • řešení rovnic vyšších řádů
 • grafy funkcí jedné proměnné
 • biorytmus
 • přehledný interface
 • pohodlné ovládání
 • skinovatelnost


Trial verzi pro PocketPC stahujte zde
verzi pro smartphony typu Motorola Q, Samsung SGH-i320, i600 zde


TouchCommander
Výrobce: Mobility Flow
Platforma: PocketPC
Systém: WM 5.0 i 6
Instalace: 530 kB + 4,5 MB NetCF2
Cena: 19,50 USD 

TouchFLO, uživatelské rozhraní nových WM přístrojů, je nedílnu součástí všech nových zařízení z produkce HTC. Poprvé se objevilo u minimalistického HTC Touch, kde však nevzbudilo zdaleka takové nadšení, jak by si tvůrci přáli. Rozhraní TouchFLO nelze do libovolného zařízení jen tak nainstalovat, protože je součástí ROM. Majitelé starších komunikátorů, kteří by tímto rozhraním rádi svého společníka omladili, teď mají možnost. Zajímavou alternativou je TouchCommander.

Touch Commander Touch Commander

Aplikace vyžaduje pro svůj běh Net Compact Framework2, což znamená o 4,5 MB méně v paměti zařízení. Základní obrazovka je členěna do šestí polí, které slouží jako vstup do emailové schránky, textových zpráv a kalendáře. Stejně snadno se dostanete také do psaní poznámek nebo spustíte webový prohlížeč. Zástupce lze samozřejmě libovolně nadefinovat, snadno tak lze stávající ikony vyměnit za jiné. Lehkým tahem po displeji přejdete do nabídky multimedií, která umožňuje rychlý přístup k muzice a k fotoaparátu.

Touch Commander Touch Commander

Třetí stěna pomyslné krychle slouží jako seznam kontaktů. Kromě trojice předefinovaných skupin je připraveno několik volných polí, kam můžete přidat ta nejčastěji volaná čísla. Rozpoznáte je pak samozřejmě pomocí fotografií.

Touch Commander není nijak převratnou záležitostí a před časem navíc byla vydána obdobná aplikace s názvem SzaziCube. Touch Commander však boduje bezproblémovým provozem a také svižností – ani komunikátory s jinak dýchavičnými 200 MHz procesory rozhraní rozpohybují velmi svižně.

Trial verzi stahujte zdePocket Musíc 5.0
Výrobce: Pocket Mind software 
Platforma: PocketPC, Smartphone
Instalace: 4,5 MB
Cena: 19,95 USD  (všechny verze)

Vestavěný Media Player není mezi uživateli nikterak oblíbeným nástrojem. To nepřehledné menu bychom odpustit dokázali, nad chabou podporou audio a video formátů ale jen tak oko přimhouřit nelze. Aby mohlo jakékoli kapesní zařízení na systému Windows Mobile sloužit také jako schopný přehrávač multimédií, je nutné stávající přehrávač nahradit jiným a dokonalejším.

Jasnou jedničkou v tomto ohledu je freeware TCPMP, který si poradí také s video klipy. Nový Pocket Music 5.0 sice videa nepřehraje, hudbu ale se vší elegancí.

Pocket Music Pocket Music Pocket Music

Aplikace ihned po prvním spuštění zaujme svým grafickým zpracováním a intuitivním ovládáním. Sami autoři se také chlubí, že tato nejnovější verze je optimalizována pro ovládání jednou rukou.

Pocket Music Pocket Music Pocket Music

V horním panelu je zobrazeno vše potřebné. Jméno interpreta, aktuálně přehrávané skladby a její datový tok. Funkční tlačítka jsou dostatečně velká a tak problémy nepocítí ani majitelé tlustších prstů (případně zařízení s menšími displeji). Samozřejmostí je podpora extra bassů, funkce náhodného přehrávání nebo opakování skladeb. Pro zvýraznění některých tónů přijde vhod ekvalizér. Šikovná je také funkce lock, jejíž stisk zablokuje dotykový displej.

Pocket Music Pocket Music Pocket Music

V možnostech nastavení lze přehrávač dále přizpůsobit obrazu svému třeba změnou skinu a velikosti písma. Kromě toho se nabízí celá řádka efektů zvyšující požitek hudby. Aplikace zvládne i přehrávat streamovanou muziku. Pocket Music přehraje audio stopu v celé řadě formátů, mezi kterými nechybí nejrozšířenější mp3, ogg nebo wav. Snadnou kontrolu nad přehrávanou hudbou umožní přehledný plugin na obrazovce Dnes.

Pocket Music Pocket Music Pocket Music

Hlavní novinky oproti předchozí verzi:

 • Nové skiny
 • Vylepšená podpora pro Bluetooth přenos hudby
 • Snazší ovládání jednou rukou
 • Plugin pro obrazovku Dnes
 • Rozsáhlé možnosti nastavení alarmu (začne hrát v nastavený čas)
 • Podpora zařízení se čtvercovými displeji
 • Podpora přehrávání stream souborů
 • Lepší kompatibilita s Windows Mobile 6

Aplikace má řadu výhod a možností, které konkurenční přehrávače nenabízejí. Za takové bonusy si však v případě zájmu zaplatíte necelých 20 amerických dolarů.

Trial verzi stahujte zde


Spb Pocket Plus 4.0
Výrobce: Spb Software House
Platforma: PocketPC
Instalace: 2,5 MB
Cena: 29,99 USD 

Patrně jedna z nejúspěšnějších aplikací význačné softwarové laboratoře Spb Software House se nedávno dočkala aktualizace. Pocket Plus nepochybně zpříjemňuje každodenní práci s komunikátorem a dlouhodobě patří k často oceňovaným programům.
Instalace Pocket Plus 4.0 si žádá asi 2,5 MB z paměti zařízení, což je oproti předchozí verzi příjemný pokles. Před samotným používáním je nutný soft reset přístroje a teprve potom lze okusit všech nabízených funkcí.

Spb Pocket Plus 4.0 Spb Pocket Plus 4.0 Spb Pocket Plus 4.0

Plugin má defaultně pět horizontálních záložek a každá přitom čítá několik ikonek. Hned v prvním záložce je procentuální ukazatel stavu baterie a nastavená úroveň jasu, který lze snadno měnit.

Spb Pocket Plus 4.0 Spb Pocket Plus 4.0 Spb Pocket Plus 4.0

V záložce multimédií by málokdo čekal něco jiného, než Media Player a prohlížeč obrázků. Naleznete zde i regulátor hlasitosti a přepínání orientace displeje.
V poslední záložce máte zase jako na dlani ty nejdůležitější možnosti nastavení zařízení (měkký reset, změna temátka, budík, odinstalovat programy, správa obrazovky Dnes). Položky v libovolných záložkách lze snadno vyměnit za jiné, široké jsou také možnosti nastavení.

Spb Pocket Plus 4.0 Spb Pocket Plus 4.0 Spb Pocket Plus 4.0

Klíčové funkce Spb Pocket Plus 4.0:

 • Snadnější práce se soubory  - nastavení obrázku jako pozadí na Dnes, práce se ZIP archivy, šifrování souborů, vlastnosti souboru, formátování karty

mixxmobile

 • Internet Explorer (podpora záložek jako u konkurenčních prohlížečů, zobrazení zdrojového kódu, možnost uložení stránky, panel na rychlé vyhledávání)
 • Funkce zavírání aplikací
  Křížek aplikace skutečně ukončí (standardně jen přejdou na pozadí), budete šetřit operační paměť a zvýšíte tak výdrž baterie

mixxmobile

 • Rolování kontakty či zprávami
 • Snadná integrace dalších produktů od Spb
  Weather
  Time
  Diary
  Phone Suite
 • Padesátka skinů ke stažení

Pocket Plus je zdařilým nástrojem, který si jistě najde mnoho spokojených uživatelů. Řada z nich dá však přednost aplikaci Mobile Shell, která je přeci jen univerzálnější. A přitom za stejné peníze.

Trial verzi stahujte zde

Nejčtenější

Nové ovládací centrum umožňuje přidávat další funkce.
Nový Android má extrémně málo smartphonů. U Applu je to úplně jinak

Díky tomu, že Apple si sám vyvíjí software i hardware, je aktualizace iPhonů a iPadů velmi snadná. Naopak Android má roztříštěnou základnu přístrojů od tisíců...  celý článek

Navigace testuje majáky v pražskému tunelu
Mobil se neztratí ani v tunelu Blanka. Zkusili jsme testovací majáky Waze

Populární navigační aplikace Waze se v Praze možná dočká příjemného vylepšení. V tunelu, kde není dostupný signál z navigačních satelitů GPS, se bude...  celý článek

iPhone X
iPhonů X bude zoufale málo. Vyprodáno může být za pár minut

Uvedení iPhonu X se blíží, předobjednávky Apple spustí za několik dnů a první kusy zamíří ke koncovým zákazníkům už 3. listopadu. Telefonů však bude ve...  celý článek

Honor 6A
Nenápadný premiant nižší třídy. Vyzkoušeli jsme Honor 6A

Nejlevnější model v nabídce značky Honor je dobrým příkladem toho, jak se mají dělat levné smartphony. Soustředí se na baterii, kvalitu displeje a na systém,...  celý článek

iPhone X
Je to konec mýtické čtečky v displeji? Výrobci sázejí na obličej

Čtečka otisků integrovaná do displeje měla být jednou z hlavních letošních inovací na poli smartphonů. Technologie je ovšem natolik složitá, že výrobci od...  celý článek

Další z rubriky

Virus pro Android
Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový trojský kůň, který od uživatelů láká údaje...  celý článek

Ilustrační snímek
Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k pohodlnému přístupu k informacím, na druhé pak k...  celý článek

Find Wifi funkce na Facebooku
Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi síti.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.