Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Top software týdne: vyzkoušejte zajímavé aplikace pro Windows Mobile

aktualizováno 
Aplikací pro telefony s OS Windows Mobile přibývá stále svižnějším tempem, intervaly mezi vydáním nových verzí se zkracují, a tak je stále obtížnější vybrat ty nejzajímavější. Podívejte se, jaký výběr padl na dnešní díl.

Vyzkoušejte nové programy pro Windows Mobile | foto: Radek Mikudík, Mobil.iDNES.cz

Komerční aplikace sice nejsou mezi uživateli tolik oblíbené jako jejich volně šiřitelné alternativy, přesto bychom oblast placených aplikací neměli přehlížet. V oživeném seriálu vám proto budeme pravidelně přinášet přehledy zajímavých programů, jejichž existence by vám neměla uniknout.

Dnes se podíváme na užitečný plugin ke snadnému vytáčení oblíbených kontaktů a komplexní sadu virtuálních klávesnic s názvem FingerTouch PRO. Neunikne nám ani SkyBox, zajímavé to uživatelské prostředí, a přehled završíme nástrojem k přehlednému zobrazování textových zpráv.

Elecont Dialer
Kategorie:
Plugin pro Dnes (telefonování)
Velikost: 280 kB
Cena: 6,95 USD (asi 140 Kč)

Dnes takřka každý výrobce Windows Mobile komunikátorů svá zařízení doplňuje o vlastní uživatelská prostředí, která umožňují provádět nejčastější operace snadněji a rychleji. K těm nejfrekventovanějším úkonům bezpochyby patří i telefonování.

Elecont Dialer Elecont Dialer Elecont Dialer

Poslední počin z dílen dnes již docela známého softwarového týmu Elecont je namířen právě tomuto způsobu komunikace. Jde o jednoduchý modul pro obrazovku Dnes, do něhož lze snadno vkládat nejčastěji volané kontakty. Ty mohou být samozřejmě prezentovány i fotografií, případně jen jménem a číslem.  Vybrané kontakty pak lze snadno volat přímo z obrazovky Dnes bez zdlouhavého vyhledávání v adresáři.

Elecont Dialer Elecont DialerElecont Dialer

V nastavení lze kromě přidávání nových kontaktů či změny jejich pořadí měnit i velikost zobrazených kontaktů a počet řádek, do kterých se budou kontakty řadit. Listování fotkami provází krátké animace ve stylu, jak jsme u aplikací tohoto výrobce zvyklí. Elecont Dialer je lokalizován do dvanácti světových jazyků, naši mateřštinu bohužel rozsáhlý seznam nezahrnuje.

Zkušební verzi stahujte zde

FingerTouch PRO
Kategorie: virtuální klávesnice
Velikost: 2,8 MB
Cena: 20 eur (asi 500 Kč)

Ačkoli obliba zařízení opatřených QWERTY klávesnicí roste, ne vždy je integrace bloku kláves možná. Díky mnoha a mnoha variantám software klávesnic lze však pohodlně psát i pomocí displeje. FingerTouch PRO patří bezpochyby k nejpovedenějším vůbec. Výhodou je především skutečnost, že aplikace v sobě zahrnuje hned pět různých typů klávesnic v jednom.

FingerTouch PRO FingerTouch PRO FingerTouch PRO

Kromě úplné QWERTY nechybí známá SureType QWERTY, kdy jednomu tlačítku odpovídá dvojice znaků (písmen). Dále je obsažena klasická numerická klávesnice známá z běžných telefonů, specialitou je potom varianta s nestálou skladbou písmen, která se průběžné mění s ohledem na právě vyťukané znaky. Poslední typ pak tvoří kalkulačka, která umožňuje provádět ty nejzákladnější matematické výpočty.

 FingerTouch PRO FingerTouch PRO FingerTouch PRO

Vzhled klávesnic lze dále mírně modifikovat volbou jiného barevného tónu, případně typu a velikosti písma. Samozřejmostí je podpora slovníku T9, který lze kdykoli deaktivovat. Předností je rovněž široká podpora snad všech dnes používaných rozlišení a kromě běžného QVGA a VGA si aplikace rozumí i s jejich čtvercovými a širokoúhlými variantami. FingerTouch PRO je určen pro všechny kapesní počítače s OS Pocket PC 2000 výše.

Zkušební verzi stahujte zde

Freeware FingerTouch stahujte zde

SkyBox
Kategorie:
uživatelské prostředí
Velikost: 3 MB
Cena: 15 eur (asi 375 Kč)

Spb Mobile Shell, YRGO, TouchFLO 3D, ASUS Glide, Winterface. Zkušený uživatel Windows Mobile nepochybně poznal, že společným jmenovatelem uvedených aplikací je uživatelské prostředí. Ve všech případech jde tedy o řešení, která významným způsobem usnadňují ovládání WM komunikátorů. Do stejné skupiny patří i SkyBox.

skybox skybox skybox

SkyBox je v dnešním přehledu již druhá aplikace z dílen společnosti TekSoft a filosofií má nejblíže asi k oblíbenému Spb Mobile Shell. Po instalaci je rázem Pocket PC snadno ovladatelné jen palcem a stylus může odpočívat v těle telefonu.

SkyBox v kostce:

  • Rychlý přístup k základním funkcím zařízení
  • Snadno ovladatelné prstem
  • Výběr ze 70 ikonek, které můžete přiřadit oblíbeným aplikacím, další pak lze stáhnout
  • Zobrazuje všechny potřebné údaje v horní liště
  • Snadné uzpůsobení vzhledu
  • Povedené grafické efekty
  • Podpora QVGA a VGA rozlišení

skybox skybox skybox

SkyBox je určen pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 5.0/6/6.1. Ačkoli autoři uvádějí i podporu netradičního rozlišení 320 x 320 bodů, program na Samsungu i780 korektně nefungoval.

Zkušební verzi stahujte zde


ExtremeText
Kategorie:
SMS
Velikost: 283 kB
Cena: 12 eur (asi 250 Kč)

Zatím poslední verze Windows Mobile s pořadovým číslem 6.1 přinesla velkou změnu v řazení textových zpráv. Ty jsou nově chronologicky tříděny do podoby konverzace. Se stejným řešením se již dříve blýskl Palm OS a znají jej i uživatelé Apple iPhone.

Jak vyplývá z předchozích řádek, dialogové řazení SMS je pevně spjato s novými Windows Mobile, přesto existují cesty, jak získat novou podobu řazení textových zpráv i na zařízení se starší verzí systému. Jednou z nich je instalace ExtremeText.

Elecont Dialer Extreme text Extreme text

Aplikace po instalaci nenahradí výchozí editor SMS, a tak je nutno ji vždy spouštět. Řešením je přiřadit jí jedno ze dvou softwarových tlačítek systému. Kromě nového členění SMS, jenž připomíná konverzaci v IM, se program chlubí třeba podporou fotokontaktů, zobrazováním smajlíků v grafické podobě nebo aktivních webových URL. Program je určen pro Pocket PC i Smartphony s Windows Mobile 5.0 a 6.

Zkušební verzi stahujte zdeNejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Najdete na iDNES.cz