Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Textové zprávy, ICQ a ještě něco navíc - Motorola Messenger

aktualizováno 
Motorola Messenger zjistí dosažitelnost uživatele, umožní instant messaging a samozřejmě dokáže posílat multimediální textovky. Také vám dokáže zjistit, jak někoho nejlépe kontaktovat, když vám nebere telefon.

Zdá se, že masivní útok textových zpráv na peněženky uživatelů nemůže nic ohrozit. Denně běhají éterem miliony krátkých slovních vzkazů a nic na tom nezmění ani možnost použití obrázků popřípadě zvuků u posledních modelů mobilních telefonů. Samotná technologie zpráv je totiž stále stejná, jediný rozdíl je v tom, že textovka obsahuje místo slov potřebná data. Motorole ale tento stav přestal vyhovovat, a začala proto pracovat na zprávách nové generace, umožňujících funkce, o nichž se nám dosud ani nesnilo.

Spojenectví s firmou Personity dalo vzniknout řešení zvané Motorola Messenger Powered by Personity představující software pro infrastrukturu, nové aplikace a rozhraní pro mobilní telefony propojující všechna stávající komunikační prostředí (mobil, e-mail, internet…). Z pohledu řadového uživatele je jeho nejzajímavějším přínosem tzv. instant messaging, tedy služba on-line zpráv ve stylu hodně rozšířeného softwaru ICQ. Stačí jen prohlédnout kontaktní list, a budete hned vědět, kteří vaši známí jsou momentálně připojeni k mobilní síti popřípadě mají-li čas s vámi hovořit.

Ovšem k tomu, aby se dalo hovořit o revoluci, je to pořád málo. Toto řešení jde proto ještě dál a přichází s funkcemi zjišťujícími dosažitelnost volaného. V praxi najde největší využití ve chvíli, kdy potřebujete s někým urgentně mluvit a on nebere telefon, neodpovídá na e-mail… Nová technologie vám okamžitě dokáže zjistit komunikační prostředek, na němž je dotyčný k dispozici. Uživatelé si samozřejmě sami mohou definovat pravidla, podle nichž budou k zastižení, popřípadě selektivně zvolit skupinu lidí, s nimiž jsou ochotni hovořit. Veškeré výhody tohoto systému ale půjdou stranou ve chvíli, kdy si někdo nastaví svou trvalou nedostupnost.

Motorola Messenger byl sice vyvíjen především pro komunikaci prostřednictvím multimediálních zpráv (nezávisle na tom, zda chcete poslat několik slov či s někým on-line diskutovat), ale počítá i s klasickými textovkami. Jeho velkou předností je kompatibilita s otevřenými komunikačními standardy platnými pro zjišťování dosažitelnosti a také čerpání z účasti Motoroly v iniciativě Wireless Village, zabývající se právě instant messagingem.

Tento systém ale zdaleka není vizí propojení zpráv posílaných po mobilních sítích s internetovou komunikací, která má k samotné realizaci daleko. Motorola ho úspěšně předvedla na mobilních telefonech s GPRS, WAPu, pagerech, osobních organizérech a počítačích. Aby se ale prosadil, musí ho do svých sítí integrovat minimálně největší světoví mobilní operátoři.

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Další z rubriky

Telefonování v autě po Evropě vás může stát hodně peněz. Víme kolik

Ilustrační snímek

Za volantem by měli řidiči věnovat pozornost především situaci na silnici, mnozí se ovšem neumí ani po usednutí za...

Obyčejné mobily někde táhnou víc než iPhony. Google do nich investoval

Nokia 8110 4G

Google nesází pouze na svůj operační systém Android, ale nyní se snaží proniknout i do segmentu obyčejných mobilů. Do...

Češi stále kupují tlačítkové mobily, nejčastěji nokie

Nokia 8110 4G na premiéře v Barceloně

Téměř polovinou z 27 tisíc prodaných tlačítkových mobilů za první letošní pololetí byly telefony značky Nokia. Vyplývá...

Najdete na iDNES.cz