Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Textové dokumenty zdarma (2) - Čím číst?

aktualizováno 
Včera jsme si uvedli programy, které nám pomohou s konverzí textových dokumentů do PalmOS formátu. Dnes jsou na řadě programy, kterými tyto soubory můžeme číst. Stejně jako včera, i dnes budou všechny uváděné programy zdarma!

 

1.desktop

Easy DOCViewer 1.0

Easy DocViewer je jednoduchý freewarový program Aarona Engela pro Windows, který umožňuje Palm DOC soubory pouze číst, ne je editovat.

 

 

2.palm

 CSpotRun 1.2.2 CZ

CSpotRun je podle mého názoru nejlepší freewarový program pro čtení DOC souborů na Palmu. Tato aplikace Billa Clagetta nabízí mnohá nastavení fontů, řádkování, bookmarky (záložky), automatický posuv textu atd. Navíc je lokalizován do mnoha jazyků včetně češtiny (díky Ivo Panáčkovi).Palmreader 1.1.6

Palmreader je další freewarový program pro čtení DOC (tentokrát od Palm inc.), nabízí mnoho funkcí a nastavení (automatický posuv, dva druhy fontů, rotace textu, invert screen, atd.). Na obrazovce se při čtení zobrazují malé nastavitelné ikony s různými funkcemi (bookmarks, čas, stav baterií, atd.), které urychlují a ulehčují práci s textem. Nápad s ikonkami se mi líbí, ale ikonky samotné jsou podle mého názoru příliš malé. Na druhou stranu zabírají málo prostoru.


  

ZDOCm Document reader m0.5

Tento freewarový program sice nenabízí žádné speciální funkce jako dvě předcházející aplikace, ale kromě čtení dokáže DOC psát a editovat. V ZDOCm je také možnost text pomocí hesla zakódovat. Toto je jasná volba pro ty, kteří nemají Quickword, QED nebo jiný obdobný produkt.

RichReader

Tato aplikace je freewarovou verzí komerčního RichReaderu. Samotný program pro Palm je velice jednoduchý a nabízí velice málo funkcí (bookmark, zobrazení textu zprava doleva). Důležitější je jeho desktopová část, umožňující konverzi různých typů souborů na DOC - viz nahoře.

 

iSilo free v1.5

iSilo je jeden z nejpopulárnějších programů pro čtení dokumentů pro PalmOS. Verze iSilo free je ještě freeware. Nejnovější verze (3.11) je již placená, ale na druhou stranu dokáže pomocí freewarového konvertoru iSilox číst iSilo dokumenty obohacené o obrázky (BMP, JPG, GIF, PNG). iSilo free dokáže číst jak DOC, tak speciální formát pro iSilo, do kterého můžete konvertovat txt, html, Palm DOC (soubory v iSilo formátu jsou menší než ve formátu DOC) soubory pomocí přiloženého programu iSiloW32. Tato aplikace je podobná MakeDocW, ale dokáže daleko lépe konvertovat html soubory. iSilo pro PalmOS sice nenabízí moc funkcí (4 fonty, hledání, bookmarky), ale dokáže pracovat s paměťovou  kartou.

  ReadThemAll 

Recenzi tohoto produktu od Ivana Trnečky si můžete přečíst zde.

Kde se dají stáhnout?

Jak už jsem se zmínil, dá se mnoho DOC/e-booků a jiných dokumentů stáhnout z internetu. Proto zde na závěr uvedu adresy několika stránek, z kterých si (většinou) bezplatně můžete často velice zajímavé dokumenty stáhnout.

Palmknihy.cz - opravdu výborná stránka, kde každý den přibývají nové e-booky v češtině a slovenštině

Palmgear.com - také tento známý server obsahuje sekci s dokumenty a e-booky. Ty jsou většinou v angličtině.

MemoWare.com - obrovská databáze dokumentů pro různé programy a platformy (i PPC a EPOC)

Pávovo iSilo - několik knih pro iSilo v češtině a pár odkazů na další stránky s podobnou tématikou

(WWWHaus) Home Page - mnoho různých a zajímavých DOC a iSilo souborů (Monty Phyton's flying circus, Červený trpaslík atd.). Také odkazy na různé stránky.

www.palm.com/ebooks - archiv e-booků na stránkách Palm, Inc.Témata: Palm, aplikace, DOC, Windows

Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...Najdete na iDNES.cz