Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TextMaker i pro PPC - Výhled prodejů PDA - a další aktuality

aktualizováno 
TextMaker - špičkový textový editor i pro PocketPC? | eTForecast: V roce 2004 půjde Pocket PC před PalmOS | AquaTrack 4.0 - pravá ruka akvaristy | DarkRoom+ 2.3 - pomocník do temné komory | Je fotografie iPAQu 5000 pravá?

 

TextMaker - špičkový textový editor i pro PocketPC?
Jestli se vám dosavadní omezení PocketWordu zdála tristně limitujícími (absence tabulek,  outlines, hlaviček ca patiček, stylů odstavců, mám pokračovat?), jistě uvítáte sdělení od výrobce alternativy TextMaker, že poskytne první betaprodukt své aplikace pro PocketPC handheldy už 30.září..

TextMaker dosud sloužil majitelům klávesnicových handheldPC a na PocketPC se teprve připravuje. Má stát $49,95 a pro psavce mezi PocketPC uživateli bude toto datum zapsáno jistě červeným písmem! Firma SoftMaker Anywhere ale  slibuje rovněž pokračování ve svém projektu Office Anywhere, která by někdy v příštím roce měla na displeje PocketPC PDA přinést nejen textový editor, nýbrž i špičkový spreadsheet, databázový program a PIM rozšíření!

 

eTForecasts: V roce 2004 půjde Pocket PC před PalmOS
Další předpovědi o vývoji dynamického a nevyzpytatelného PDA trhu se dopustila firma pro průzkum trhu eTForecasts. Podle ní dojde letos ke stagnaci prodejů PDA, ale v roce 2003 se trh oživí a v roce 2004 již zaznamená růst o 20%. Pod eTForecasts ztratí Palm prvenství  na úkor PocketPC ve světové měřítku už v roce 2004, kdežto v USA si pozici leadera trhu udrží až do roku 2008. 

Všechny tyto výhledy má firma zpracovány dokonce do tabulek:

 

AquaTrack 4.0 - pravá ruka akvaristy
Ano, program AquaTrack od CatsMeowSoftware by si toto pojmenování z titulku opravdu zasloužil. Pohlídá a eviduje nejen rybičky a rostlinky, nýbrž má zvláštní modul i na evidenci jednotlivých nádrží, vody a chemických rozborů. Zvláštní modul je věnován péči a údržbě, najdete zde i šest užitečných výpočtů a různé. registrovaní uživatelé mohou zdarma  využívat i webových služeb.

Poslední verze 4.0 je výrazným upgradem se seznamem novinek nad rámec této zprávy.

 

DarkRoom+ 2.3 - pomocník do temné komory
Jestli si sami vyvoláváte filmy (a jestli se klasické fotografii věnujete aspoň trošku vážně, tak byste měli), pak se pro vás jistě stane neocenitelnou aplikace DarkRoom.Aarona Gresche

Program je ve verzi DR+ 2.3 za poplatek $7,50, odlehčená verze DR 1.11 je zdarma.DR+ má víc filmů, vývojek a pozor na neregistrovanou verzi .- čas nefunguje správně, tak ať si nezničíte film!

 

Je fotografie iPAQu 5000 pravá?
Na PDA serverech probíhá horečná diskuse o pravosti včera zveřejněné fotografie údajně nového iPAQu5000, kterou do diskuse na Brighthand poslal jeden z uživatelů spolu s informací, že nový iPAQ5450 bude mít XScale procesor 800MHz, 65MB RAM, 48 MB ROM, Bluetooth (volitelně WiFi) a GSM telefon.

Jednak podle důvěrných informací z firmy Compaq je budoucí série 5000 vyhrazena high-endovým modelům, které mají přinést revoluci v rozměrech handheldu (řada 4000 má pokračovat ve stávající 39XX a zajistit tak její zpětnou kompatibilitu a firma prý přestaví i řadu 2000, která bude low-endová). Je ale možné, že se jedná o jeden z prototypů modelu řady 4000. Rozpaky budí i samotné nápisy Compaq a  iPaq - nové modely by měly být řadou HP a jistě budou i tak značeny. To může svědčit o tom, že se jedná o podvrh, či o fotografii starou již několik měsíců.

Vzruch vyvolal příspěvek účastníka konference na PocketPCThoughts, který prý právě viděl iPaq5450 na Cisco IP Telephony konferenci v New Yorku - má prý ale daleko menší anténu a vestavěnou 802.11b.

Asi si budeme muset počkat na oficiální vyjádření potvrzení HP.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

Toto jsou mobilní rarity minulosti. Vypadaly jako list či dámská pudřenka

Nokia 7600

Pod pojmem mobilní telefon si většina současných uživatelů představí onu uniformní placku. Dříve tomu ovšem bylo jinak...

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...

Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 58 273 km, diesel
720 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz