Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: Sledujte fotbal na mobilu...

aktualizováno 
... poněvadž operátoři nabízejí speciální WAPové zpravodajství ze světového šampionátu; americká společnost Qwest Communications se vzdala služeb zdiskreditované auditorské firmy Andersen a najala konkurenční KPMG; Poláci budou co nevidět mít více mobilů než pevných linek; americká AT&T Corp. chce vydat nové akcie za 2,25 miliardy dolarů; Slovenské telekomunikácie prodaly českému Vegacomu Telemont, závod na budování spojovacích sítí, za blíže neupřesněnou sumu.
PRAHA - Tuzemští mobilní operátoři začali zákazníkům nabízet na displejích mobilních telefonů speciální zpravodajství z mistrovství světa ve fotbale, které v pátek začalo. U Eurotelu, RadioMobilu i Českého Mobilu se na wapových portálech objevily nové odkazy na aktuální informace z Koreje a Japonska.

Eurotel začal od čtvrtka až do konce června na portálu Juice poskytovat aktuální zpravodajství, program a výsledky zápasů, seznam mužstev a hráčů. Informace o mistrovství se skrývají pod hlavní kategorií Sport a následně MS Fotbal.

Aktuální zpravodajství z mistrovství světa ve fotbale nabízí konkurenční RadioMobil v sekci ClickInfo. Pod odkazem Výsledky bude možné nalézt textové zprávy, referující o průběhu a výsledcích jednotlivých zápasů, a kanál Tabulky nabídne přehledné pořadí jednotlivých týmů. Firma zároveň připravila nová loga a obrázkové zprávy s tematikou fotbalu.

Nejmladší operátor Český Mobil pro fanoušky fotbalu v pátek spustil nový wapový odkaz pod názvem "Fotbal" přinášející rozšířené zpravodajství z mistrovství.

CHICAGO - Americká společnost Qwest Communications International Inc. se rozloučila s auditory firmy Andersen a nahradila je lidmi z konkurenční KPMG. Andersen je přitom obžalován, že obcházel spravedlnost a likvidoval dokumenty patřící ke zkrachovalému energetickému koncernu Enron, na jehož finance se chtěl podívat patřičný kontrolní úřad.

Mluvčí Qwest Tyler Gronbach uvedl, že problémy Andersenu nemají se změnou auditora co dělat. Anderson přitom přišel o mnohé zákazníky, jakmile se o krachu Enronu začalo psát. Qwest je dominantní lokální telefonní firmou ve 14 amerických státech od Minnesoty po Washington.

Rada ředitelů Qwest v rámci výroční revize údajů dospěla k závěru, že je v zájmu firmy změnit v tuto dobu auditora, dodal mluvčí. Qwest uvedl již minulý měsíc, že uvažuje o výměně poradenské firmy.

Americká komise pro devizové a akciové trhy minulý týden zahájila formální prohlídku účetních praktik Qwest v letech 2000 a 2001. Komise již v Qwest studovala nákup aktiv od bankrotující telekomunikační firmy Global Crossing Ltd. Komise pak uvedla, že Qwest některé údaje nezahrnul do účtů čtvrtého čtvrtletí a celého roku 2000.

Andersen loni Qwest účtoval 1,35 milionu dolarů za audity a 10,5 milionu dolarů za poradenství a další služby. KPMG bude Qwest sloužit jako nezávislý auditor pro letošní rok. Firmu Andersen Qwest využíval jako auditora od roku 2000, když převzal Společnost US West, napsala agentura Reuters.

VARŠAVA - Počet uživatelů mobilních telefonů v Polsku překročí zřejmě v letošním druhém čtvrtletí počet instalovaných pevných telefonních linek. Vyplývá to z prognóz tempa růstu obou typů komunikace v zemi, které zveřejnila kancelář Schröder Salomon Smith Barney (SSSB) společně s makléřským domem polského Banku Handlového (DMBH).

Polští mobilní operátoři během letošního prvního čtvrtletí získali celkem 775 000 nových klientů. Souhrnný počet všech uživatelů mobilních telefonů v zemi tak dosáhl 10,8 milionu proti 11,4 milionu uživatelů pevných telefonních linek.

Na konci druhého čtvrtletí by mobilní operátoři měli podle prognóz SSSB a DMBH poskytovat služby už 11,5 milionu klientů. Při omezeném tempu růstu pevné telefonní sítě v zemi by to mělo poprvé vystačit na překročení počtu stacionárních telefonních linek.

Na konci letošního roku by měl mobilní telefon využívat každý třetí Polák, zatímco na konci loňského roku to byl každý čtvrtý obyvatel země.

NEW YORK - Americký telekomunikační gigant AT&T Corp. se chystá vydat a pustit na trh nové akcie, aby získal 2,25 miliardy dolarů. Hodlá s nimi částečně pokrýt náklady na povinný odkup 69 procent akcií AT&T Canada, které ještě nevlastní. Firma to uvedla v noci na sobotu.

AT&T, největší americký telefonní operátor v meziměstském styku a provozovatel kabelové televize, uvedl již dříve, že na konci minulého roku by jej koupě podílu přišla na 3,2 miliardy dolarů. V rámci uzavřené dohody cena každého čtvrt roku roste.

Americká komise pro cenné papíry (SEC) firmu varovala, že nové akcie mohou snížit cenu dosavadních. Za posledních 12 měsíců akcie AT&T klesly o 42 procent, proti severoamerickému indexu akcií telekomunikačních firem si však emise vedla o čtyři procenta lépe.

AT&T dodala, že vydání její nové emise akcií zajistí firmy Credit Suisse First Boston, Goldman Sachs, J.P. Morgan a Salomon Smith Barney. Bližší údaje o nových akciích AT&T nesdělila. AT&T musí v rámci dohody uzavřené mezi firmami v roce 1999 odkoupit veřejně obchodovatelné akcie AT&T Canada do června 2003. Nyní je AT&T povinna dát za každou akcii AT&T Canada 49,35 kanadského dolaru, tedy 32,23 amerického dolaru. V červnu příštího roku cena stoupne na 60 kanadských dolarů, připomíná agentura Reuters.

BRATISLAVA - Slovenské telekomunikácie (ST), které patří do skupiny Deustche Telekom, prodaly v rámci restrukturalizace svůj odštěpný závod na budování spojovacích sítí Telemont české telekomunikační společnosti Vegacom. Oznámilo to tiskové oddělení ST bez uvedení ceny. Podobnost aktivit Telemontu a Vegacomu zaručují podle ST oběma společnostem výhodné spojení. Dosavadní odštěpný závod telekomunikací se přetransformuje na stejnojmennou společnost s ručením omezeným. Telemont se zabývá zejména budováním, instalací a údržbou přístupových a přenosových sítí a instalací spojovacích zařízení. Vegacom, jehož tržby loni činily 1,2 miliardy Kč, v uplynulých deseti letech spolupracoval například na digitalizaci Českého Telecomu nebo instalaci spojů Českých radiokomunikací.

Autor:Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Přiblížil se konec smartphonů ZTE? Mohou přijít o Android

Výjimečný skládací smartphone ZTE Axon M. I ten využívá procesor americké...

Huawei a ZTE to v USA nemají jednoduché. Prvního tam Američané nechtějí kvůli obavám ze špionáže, druhý výrobce nyní...

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Účet na Facebooku si zrušil i spoluzakladatel Applu Steve Wozniak

Spoluzakladatel Apple Computer Steve Wozniak skoncoval s Facebookem

Skandál úniku informací z Facebooku, který se dotkl přibližně 87 milionů účtů, spustil iniciativu #DeleteFacebook, v...Najdete na iDNES.cz