Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM - Šest z deseti domácností má pevnou linku

aktualizováno 
Společnost Tiscali chtěla odejít z České republiky; Eurotel spustil CDMA; Telecom představil nový ADSL tarif; Bivideon chce odkoupit zbytek akcií Českých radiokomunikací; Reklama na mobily stála přes 120 miliónů

2.8.

PRAHA - Neomezené vysokorychlostní připojení k internetu založené na technologii CDMA dnes uvedl do provozu mobilní operátor Eurotel. Měsíční paušál služby Eurotel Data Expres činí 899 korun měsíčně bez DPH. Na dnešní tiskové konferenci službu představil marketingový ředitel Eurotelu pro firemní zákazníky Michal Knor.

PRAHA - S novou variantou služeb ADSL, určenou pro méně náročné uživatele, přichází po Tiscali také Český Telecom. Od srpna nabízí službu Internet Expres Start, která za nižší cenu obsahuje nižší rychlost připojení 256/64 kb/s. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil marketingový ředitel Telecomu David Duroň. Dosud byla nejnižší rychlost 512/128 kb/s u Telecomu dostupná za 870 korun měsíčně bez DPH.

PRAHA/HULÍN  - Slevu z 55 na 19 korun bez DPH za jeden GB dat přenesených nad stanovený limit poskytuje během srpna všem uživatelům služeb AhojDSL telekomunikační firma EMEA Telecom. Dnes o tom informovala Jana Žilinková z EMEA Telecom.

"Zákazníky chceme vždy příjemně překvapit. Tím se odlišujeme od jiných operátorů, kteří nabídnou slevu na první měsíc nebo na modem, ale podmíní ji třeba ročním využíváním služby. U nás je výpovědní lhůta ADSL služeb jeden měsíc," komentoval akční slevu výkonný ředitel firmy Oleg Vojtíšek.

PRAHA - Téměř o 3,7 procenta na 31,4 tisíce klesl ve druhém čtvrtletí letošního roku v meziročním srovnání počet osob zaměstnaných v sektoru telekomunikací. Ve srovnání s prvním kvartálem letošního roku došlo dokonce k poklesu o více než 11 procent. Vyplývá to z výběrového šetření pracovních sil, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). 

 

3.8.

PRAHA  - Novou pobočku otevřela v červenci v Trutnově společnost SkyNet s cílem cílem posílit své působení v severních a východních Čechách. Počet poboček se tak zvýšil na 11. Kromě Trutnova má firma zastoupení v Praze, Brně, Trutnově, Ostravě, Znojmě, Pardubicích, Chebu, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem a Třeboni. Dnes o tom informovala Marcela Havlíčková ze SkyNetu.

PRAHA - Největší míru spokojenosti s internetovým bankovnictvím potvrzují klienti eBanky. Spokojeno je totiž 59 procent klientů banky, kteří tuto službu využívají. U České spořitelny to je 16 procent, u GE Capital Bank sedm procent, u Komerční banky a ČSOB pak shodně šest procent a průměr ostatních bank dosahuje rovněž šesti procent. Vyplývá to z výzkumu společnosti Network Media Service (NMS) na vzorku 3,5 tisíce uživatelů internetu. Výsledky dnes ČIA poskytl Kamil Kunc z NMS.

4.8.

SEATTLE - Microsoft zaplatí spotřebitelům v Novém Mexiku v rámci urovnání sporu kvůli předražování softwaru 31,5 milionu USD. Dohodu již předběžně schválil obvodní soud na konci července, oznámila firma v noci na dnešek. Vyrovnání se uskutečnění tak, že Microsoft poskytne vybraným osobám poukázky na nákup počítačového softwaru či hardwaru kteréhokoliv výrobce na trhu. Polovina stanovené částky bude směřovat do škol.

PRAHA - Spor Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) o posloupnosti kroků při udělování oprávnění k provozu digitálních sítí spočívá v různém výkladu zákona o telekomunikacích z roku 2000 a mediálního zákona z roku 2001. Na dotaz ČIA to dnes uvedl místopředseda RRTV Jiří Šenkýř.

RRTV protestuje proti tomu, že ČTÚ udělil třem firmám (Českým radiokomunikacím, Českému Telecomu a Czech Digital Group) oprávnění k provozu digitálních sítí bez souhlasu RRTV. Jak ale ve svém stanovisku uvádí ČTÚ, podle zákona o telekomunikacích smí ČTÚ přidělit kmitočty, je-li vydána licence podle zvláštního právního předpisu nebo se souhlasem RRTV. V tomto případě se ČTÚ odvolává na existenci zvláštního předpisu, jímž by měly v případě televizního vysílání být již přidělené licence RRTV k provozování celoplošného vysílání.

PRAHA - Zhruba po 4,5 roku změnila společnost UPC Česká republika provozovatele telekomunikačních služeb pro Call centrum a od Českého Telecomu přešla ke společnosti eTel. Informovala o tom mluvčí eTelu Markéta Novotná a potvrdila to rovněž ředitelka klientského centra UPC Simona Benešová.

PRAHA - Celkovou prokazatelnou ztrátu z poskytování takzvané univerzální služby za rok 2003 ve výši 290,5 milionu korun stanovil Český telekomunikační úřad. Tato částka však odpovídá pouze jedné části výpočtu ztráty Českého Telecomu, který v uvedeném období univerzální službu poskytoval. Vyplývá to z oznámení ČTÚ.

PRAHA – Spolupráci s firmou Symblaze o třetí rok v řadě prodloužila společnost Český Mobil. Dosud Symblaze spolupracovala s One-to-One oddělením mobilního operátora na vytváření interaktivních kampaní. Nově bude zajišťovat kreativní a komunikační strategii v oblasti podlinkových aktivit (BTL). ČIA to dnes potvrdil Roman Frkous z Českého Mobilu. Finanční podmínky kontraktu však odmítl specifikovat.

PRAHA - Mobilní platební terminály začne firmám nabízet HVB Bank. V současné době banka ukončila pilotní provoz s pražskou městskou policií, která již mobilní terminály provozuje. Podle mluvčí HVB Bank Petry Kopecké jsou terminály vhodné například pro vozy taxi služby, trafiky či restaurace.

 

5.8.

PRAHA - Společnost Bivideon dnes formou dvoustránkového inzerátu v Hospodářských novinách nabídla ostatním akcionářům Českých radiokomunikací odkup akcií v ceně 440 korun za jednu akcii. Nabídka je závazná do 9. září a vztahuje se na kmenové akcie ČRa o jmenovité hodnotě 100 korun.

PRAHA - Výrobci mobilů loni vydali za inzerci přes 120 milionů korun, píšou dnes Lidové noviny s odvoláním na výpočet firmy TNS A-Connect. Spolu s operátory částka stoupla na 366 milionů korun. "Investice výrobců mobilů zkresluje právě skutečnost, že značky telefonů jsou často propagovány v rámci kampaní operátorů," řekl listu Štěpán Wolde z ARBOmedia.

MILÁN - Italský výrobce softwaru Finmatica se pokusí uniknout krachu navýšením kapitálu. Společnost ve středu uvedla, že akcionářům kvůli tomu na zářijové valné hromadě navrhne zvýšení kapitálu o 250 milionů eur.

TOKIO - Akcie japonského výrobce počítačových her Nintendo dnes zamířily vzhůru díky zprávě německého časopisu WirtschaftsWoche, že o něj má zájem americký softwarový gigant Microsoft. Obě firmy sice zprávu popřely, akcie společnosti přesto stouply o 2,48 procenta, a podařilo se jim tak výrazně překonat výkon celé burzy, která zpevnila o 0,25 procenta, uvedla agentura Reuters.

SEATTLE - Softwarová společnost Microsoft začne v nejbližší době expedovat výrobcům počítačů dlouho očekávaný servisní balík k vlajkovému operačnímu systému Windows XP, který je na většině nových stolních počítačů celého světa. Balík Service Pack 2 (SP2) má zvýšit počítačovou bezpečnost uživatelů osobních počítačů, uvedla firma v noci na dnešek.

PRAHA - První certifikační autorita (1.CA), která jako jediná poskytuje certifikáty k elektronickému podpisu v ČR, obdržela licenci pro poskytování kvalifikovaných certifikátů na Slovensku. Službu bude poskytovat prostřednictvím partnerské firmy D. Trust Certifikačná autorita (DTCA). Na dnešní tiskové konferenci to řekla ředitelka 1.CA Lenka Capoušková. Certifikát zabezpečuje používání elektronického podpisu.

PRAHA - On-line obchodování s akciemi na pražské burze nabídne internetový broker Brokerjet v září nebo říjnu letošního roku. Společnost si od toho slibuje růst počtu klientů a objemu obchodů. Transakce s tuzemskými akciemi bude pro Brokerjet realizovat mateřská Česká spořitelna. Vyplývá to z informací, které ČIA sdělil obchodní ředitel Brokerjetu Libor Janoušek.

6.8.

MILÁN - Italské internetové společnosti Tiscali ve druhém čtvrtletí vzrostl zisk o 42 procent na 24,3 milionu eur. Jde o hrubý provozní profit (EBITDA). Společnost to proti plánu uvedla už ve čtvrtek večer.

MILÁN - Šéf italské internetové společnosti Tiscali dnes potvrdil, že firma zvažuje stažení z trhů České republiky, Rakouska, Dánska a Španělska. Prodejem těchto aktivit by firma chtěla získat peníze na splacení dluhopisu v hodnotě 250 milionů eur (zhruba osm miliard korun), řekl na konferenci s analytiky generální ředitel Ruud Huisman. Tiscali v ČR nabízí  širokopásmové připojení k internetu a hlasové i datové telekomunikační služby.

NEW YORK - Americká internetová společnost Google nejspíš odloží o týden primární nabídku akcií kvůli logistickým problémům spojeným s registrací nabídky u institucionálních investorů. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP s odvoláním na zdroj blízký situaci. Zdroj zdůraznil, že za opožděním nestojí technické problémy ani nedostatek zájemců. Proces registrace zájemců u primární nabídky Google, která má proběhnout formou aukce, však bude trvat mnohem déle než se čekalo. Google zatím oficiálně nestanovil přesný termín nabídky, jejíž hodnota má činit tři miliardy USD.

PRAHA - Pevnou telefonní linkou bylo ke konci loňského roku vybaveno šest z deseti českých domácností. Nejlepší situace je v tomto ohledu v Praze a ve Středočeském kraji. Vyplývá to z šetření České statistického úřadu provedeného ve čtvrtém kvartálu loňského roku na vzorku zhruba 8,5 tisíce jednotlivců.

V hlavním městě má telefonní stanici 88 procent domácností, ve Středočeském kraji pak 73 procent. Naopak v Ústeckém kraji je k pevné telefonní síti připojeno pouhých 45 a v Olomouckém kraji 52 procent domácností. Vybavení domácností pevnou linkou v ostatních krajích se pohybuje mezi 67 až 52 procenty. Jak ČIA potvrdil mluvčí Českého Telecomu Vladan Crha, s klesající ekonomickou výkonností regionu zpravidla klesá i počet zřizovaných telefonních stanic.

Autor:
Nejčtenější

TrueDepth fotoaparát u iPhonu X
Čelní foťák iPhonu X doženou ostatní nejdřív za dva roky, tvrdí analytik

Příchod iPhonu X očekávají nejspíše desítky milionů applistů z celého světa. Po třech letech okoukaného designu totiž přijde zcela nový přístroj s obřím...  celý článek

ZTE Axon M
Výjimečný rozevírací smartphone je tu, ale konstrukce je zvláštní

Na rozkládací smartphony s ohebnými displeji se čeká už nějaký ten pátek. Nové ZTE Axon M sice přináší rozevírací koncepci, ovšem ohebný displej nemá. To...  celý článek

Fotografické čipy Samsung ISOCELL
Už nebudou vykukovat. Samsung představil mobilní foťáky Isocell

Špičkové chytré telefony mnohým nahradí digitální kompakt. Z fotografických čipů pro smartphony se tak stává zajímavý segment a Samsung patří i v tomto směru...  celý článek

Ilustrační snímek
Pražské metro pokryla wi-fi síť. Zatím pouze v šesti stanicích

V šesti stanicích metra spustil Pražský dopravní podnik (DPP) připojení k internetu prostřednictvím wi-fi. Cestující tak získají nejen přístup k dopravním...  celý článek

Ilustrační snímek
Geniální iPhonová finta. Odvezl si telefony za milion a čtvrt

Neobvyklou krádež řeší od 14. září newyorská policie. Pátrá po identitě muže, který si ze značkové prodejny Applu odvezl tři krabice plné iPhonů. Vydal mu je...  celý článek

Další z rubriky

KRACK: Key Reinstallation Attacks
Nepříjemné překvapení: I vaše wi-fi je zranitelná, odhalili experti

Bezpečnostní odborníci varují: zabezpečení bezdrátového připojení wi-fi pomocí WPA2 nelze považovat za bezpečné. Výzkumníci upozorňují, že zranitelností...  celý článek

Google koupil Apple za 9 miliard dolarů?
Svět se nestačil divit. Google koupil Apple, psaly burzovní zprávy

O menší šok na burze se postaral známý akciový index světa, Dow Jones. Omylem totiž vydal falešnou zprávu, že firma Google koupila za směšných 9 miliard dolarů...  celý článek

Příchod sítí 5G je plánován na rok 2020
Nástup sítí 5G je zase o něco blíže. První vysílače jsou v Berlíně

Berlín Příchod sítí 5G je plánován až na rok 2020, ale k důležitým milníkům dochází už teď. Společnost Deutsche Telekom spustila první evropské vysílače umožňující...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.