Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: O třetinu levnější služby než Český Telecom...

aktualizováno 
... nabízí ve své reklamní kampani firma Czech OnLine; finskému telekomunikačnímu gigantovi Nokii klesl čistý zisk o 12 procent, což ale je stále lepší, než se čekalo; RadioMobil oficiálně oznámil 1. července jako datum změnu názvu své sítě GSM na T-Mobile; Twist ovšem (jak nás již poučovaly babičky) zůstane Twistem.
PRAHA - Nové hlasové služby určené pro firmy a instituce, které mají být až o 30 procent levnější v porovnání se standardním tarifem Českého Telecomu, nabízí od letošního dubna telekomunikační společnost Czech On Line. Firma to uvedla ve včerejší tiskové zprávě s tím, že pod značkou Jet2Web Czech Republic nabízí služby Business Voice PRO a Business Voice Start.

Hovorné je u obou služeb, jejichž zřízení je zdarma stejně jako detailní výpisy uskutečněných hovorů, účtované po vteřinách. Služba Busines Voice Start umožňuje volání až do 200 zemí.

Základní rozdíl mezi programy je ve způsobu připojení. Zatímco Business Voice PRO je služba založená na přímém připojení zákazníka k ústředně Jet2Web Czech Republic, Business Voice Start naopak využívá přístup k síti prostřednictvím sítě stávajícího operátora, obvykle Českého Telecomu. Obě služby jsou založené na technologii přepínání okruhů.

Czech On Line začala před 2,5 roku jako první v ČR nabízet bezplatný přístup na internet přes telefon. V současné době má tato služba již více než 600 000 uživatelů. Společnost začala v ČR působit na konci roku 1995, v červenci 2000 získal stoprocentní podíl ve firmě Telekom Austria.

HELSINKY - Zisk před zdaněním největšího výrobce mobilních telefonů na světě Nokia v prvním čtvrtletí letošního roku klesl vlivem nízké poptávky o 12 procent na 1,31 miliardy eur. Výsledky jsou však příznivější než odhady analytiků, informovala včera společnost.

Čisté tržby se snížily také o 12 procent na 7,014 miliardy eur. Zisk na akcii bez započtení amortizace goodwillu a mimořádných jednorázových položek v období leden až březen klesl na 0,19 eura z 0,22 eura ve stejném období minulého roku. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali zisk pouze v rozmezí 0,15 až 0,17 eura na akcii.

Prodej divize mobilních sítí, která byla v minulosti nucena kvůli slabé poptávce propouštět, uzavřít továrny a převést výrobu na jiné společnosti, byl v prvním čtvrtletí nižší o 29 procent a činil 1,44 miliardy eur. Prodej mobilních telefonů, které jsou klíčovým zdrojem zisku a příjmů společnosti, klesl o sedm procent na 5,44 miliardy eur.

V druhém čtvrtletí Nokie počítá se ziskem na akcii 0,18 až 0,20 eura. To je více než ve stejném období loni, kdy zisk na akcii činil 0,17 eura. Firma však současně varovala, že její tržby v období duben až červen budou nižší o dvě až sedm procent, za celý rok pak o čtyři až devět procent. To je prudký propad proti původní předpovědi, ve které Nokie počítala s růstem tržeb za celý rok o 15 procent. Zpráva o očekávaném poklesu zisku poslala okamžitě akcie Nokie o sedm procent dolů, napsala agentura Reuters.

PRAHA - Společnost RadioMobil, která provozuje síť mobilních telefonů Paegas, změní od 1. července název sítě na T-Mobile. Značka Twist zůstane zachována. Na včerejší tiskové konfernci to řekl generální ředitel firmy RadioMobil Roland Mahler.

Působnost značky T-Mobile se od dneška kromě ČR rozšířila i na Rakousko a Velkou Británii. Produktů a služeb pod značkou T-Mobile tak může využít téměř 40 milionů zákazníků dceřiných společností T-Mobile.

T-Mobil chce zákazníkům nabídnout více služeb určených pro zábavu. "Rozšíříme platformu pro stahování log, vyzváněcích tónů a obrázkových zpráv SMS, takže bude použitelná pro více typů telefonů než dnes," dodal Mahler.

Od poloviny roku bude také možné stahovat tzv. Java applety přímo ze serverů, které provozuje T-Mobile. V budoucnu umožní tato technologie používat mobilní telefon ke stažení libovolných programů, například pro obchodování s cennými papíry nebo mobilní nákupy. "Předpokládáme, že letos v rámci skupiny prodáme asi 22 milionů mobilních telefonů, z nichž 20 miliónů budou tvořit přístroje podporující WAP či GPRS," uvedl předseda představenstva RadioMobilu Michael Günther.

Sbližování bezdrátových, mobilních a internetových služeb bude završeno zavedením nové značky T-Mobile online.cz, která postupně nahradí dosavadní značku Click, uvedl dále Mahler.

Dceřiné a přidružené společnosti koncernu Deutsche Telekom poskytují služby více než 67 milionům uživatelů mobilních telefonů v 19 zemích světa. T-Mobil je prvním transatlantickým poskytovatelem služeb mobilní komunikace, který využívá digitální bezdrátovou technologii standardu GSM.

Podle mezinárodních účetních standardů utržil loni RadioMobil 21,1 miliardy korun proti 17,8 miliardy o rok dříve. Firma loni zvýšila počet zákazníků o milión na 2,85 milionů. Začátkem března oznámila překročení hranice tří milionů klientů. Počet zákazníků Eurotelu, RadioMobilu a Českého Mobilu se loni v ČR zvýšil o 60 procent na 6,95 milionů klientů.

Autor:


Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Vytvořili přelomový čip, který výrazně zvýší výdrž chytrých hodinek

Qualcomm představil Snapdragon Wear 3100 pro chytré hodinky

Qualcomm kromě čipsetů pro smartphony a tablety vyrábí také mozky pro chytré hodinky. Novinkou je v tomto směru...

Výrobci cílí na náruživé hráče. Lákají je na výkon za dumpingovou cenu

Nubia Red Magic

Ve snaze odlišit se a zalíbit různým skupinám zákazníků objevili výrobci smartphonů jednu, kterou poměrně dlouho...

Nejvíce chytrých hodinek prodá Apple. Nejčastěji staré modely

Watch Series 3 jako první hodinky od Applu nabídly LTE modem

Apple vkročil do segmentu chytrých hodinek před čtyřmi lety a dnes mu jednoznačně kraluje. Jeho nadvláda pokračovala i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz