Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: Kvůli USA prodělají Japonci tři a půl miliardy...

aktualizováno 
... dolarů za druhé a třetí čtvrtletí; od Eurotelu zavolalo příbuzným do Ameriky 700 lidí; Telenor prodal své zlaté stránky skupině Texas Pacific Group; Američané nakupují mobily kvůli bezpečnosti.

TOKIO - Největší japonská telekomunikační společnost Nippon Telegraph and Telephone Corp. (NTT) by podle očekávání měla vykázat za období duben až září mimořádnou ztrátu 400 miliardy JPY (3,4 miliardy USD, tj. asi 125 miliard Kč), kvůli restrukturalizaci americké divize Verio. Informoval o tom včera japonský list Nihon keizai šimbun. 

List dále uvedl, že NTT, která koupila Verio v loňském roce prostřednictvím své divize pro dálkové telekomunikační spojení a internet NTT Communications Corp., bude slučovat datová centra Veorio a sníží počet pracovníků o 20 procent; nyní zaměstnává kolem 3000 osob. Samotná NTT zápasí s vysokým počtem pracovníků a snaží se vytvořit restrukturalizační plán. Podle listu by Verio měla za rok do konce prosince vykázat čistou ztrátu 1,3 miliardy USD a NTT může odepsat 300 až 500 miliard JPY z 562 miliardy JPY zaúčtovaných jako goodwill.

Goodwill je rozdíl mezi cenou zaplacenou za společnost a hodnotou
jejího čistého jmění. NTT počítá v letošním fiskálním roce do konce března 2002 s konsolidovanými tržbami 12,1 bilionu JPY a čistým ziskem 128
miliard JPY. Odpis téměř jistě zaručuje čistou ztrátu, pokud NTT neodprodá další jmění, napsala agentura Reuters.

 PRAHA - Přibližně 700 lidí využilo ve čtvrtek a v pátek nabídky největšího českého mobilního operátora Eurotel na bezplatné volání do USA z jedné z 93 značkových prodejen firmy. Zájemci tak provolali 1500 minut, což znamenalo zvýšení běžného provozu o desítky procent. Uvedl to mluvčí firmy Jan Kučmáš.

Konkurenční RadioMobil se rozhodl zpětně neúčtovat zákazníkům
hovory do USA ve dnech 12. a 13. září. Dominantní operátor pevných linek Český Telecom poskytoval ve čtvrtek a v pátek v době slabého provozu hovory přes službu internetového volání XCall do USA zdarma.

Mobilní operátor Český Mobil nabídl prostřednictvím ministerstva zahraničí osobám, které dosud nenavázaly kontakt se svými blízkými a příbuznými v USA, mobilní telefon a SIM kartu s kreditem 1800 Kč. Počet těchto osob pohybuje kolem 100 lidí.

OSLO - Norská telekomunikační skupina Telenor vyjádřila souhlas s prodejem aktivit ve vydávání telefonních seznamů Telenor Media americké soukromé majetkové firmě Texas Pacific Group za 5,8 miliardy NOK (670,4 milionu USD) v hotovosti. "Jsme potěšeni touto transakcí, která ukazuje na dobrou realizaci naší strategie zaměřit se na klíčové aktivity," uvedl výkonný ředitel státem kontrolovaného Telenoru Tormod Hermansen.

Prodej Telenor Media, který ještě musí schválit norské regulační orgány, by měl být dokončen do konce tohoto roku. Záměr prodat divizi byl oznámen již před šesti měsíci a zdroje tehdy označovaly za nejpravděpodobnějšího kupce společnost Eniro. Ta však zřejmě chtěla financovat akvizici částečně akciemi.

Telenor Media je přední společností zabývající se vydáváním telefonních seznamů a poskytováním reklamních služeb a působí v Norsku a dalších 11 evropských zemích. Provozuje jak tištěné, tak internetové bílé a zlaté stránky. Zaměstnává kolem 2400 osob a loni vykázala zisk před zdaněním, odečtením úroků, odpisy a amortizací 259 milionů NOK při tržbách 1,65 miliardy NOK, napsala agentura Reuters.


NEW YORK - Americké telekomunikační firmy sice na včera znovuotevřené burze na Wall Street poklesly spolu s ostatními, některým z nich se však dostává nečekané podpory v podobě zvýšeného prodeje mobilních telefonů. Jak uvedl nejčtenější americký list USA Today, výrobci a operátoři pocítili v prvních dnech po úterním teroristickém útoku na New York a Washington značný nárůst prodeje mobilů. Na tom se podle listu nejvíce podepsala skutečnost, že mobilní komunikace pomohly při útoku samotném i v následujících hodinách zachránit mnoho lidských životů. "Lidé najednou vnímají to, že mobilní telefon jim nejen usnadňuje každodenní komunikaci, nýbrž je také může ochráni v krizi," píše USA Today. Mezi největší americké operátory, kteří zvýšení prodeje zaznamenali, patří Verizon Wireless, AT&T Wireless a PCS Sprint.

 

 

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Další z rubriky

Luxusní mechanické hodinky jsou opravdu chytré. Mají speciální nabíječku

Hodinky Frederique Constant Hybrid Manufacture

Švýcarská hodinářská značka Frederique Constant vyrábí kromě klasických hodinek i „hybridní“ modely s chytrými...

Odmítl odemknout svůj iPhone, poslali ho na půl roku za mříže

Ilustrační snímek

Při běžné kontrole vozu policí na Floridě se dostal řidič do sporu ohledně podezřelé zprávy zobrazené na displeji...

Češi stále kupují tlačítkové mobily, nejčastěji nokie

Nokia 8110 4G na premiéře v Barceloně

Téměř polovinou z 27 tisíc prodaných tlačítkových mobilů za první letošní pololetí byly telefony značky Nokia. Vyplývá...

Najdete na iDNES.cz