Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: Kvůli USA prodělají Japonci tři a půl miliardy...

aktualizováno 
... dolarů za druhé a třetí čtvrtletí; od Eurotelu zavolalo příbuzným do Ameriky 700 lidí; Telenor prodal své zlaté stránky skupině Texas Pacific Group; Američané nakupují mobily kvůli bezpečnosti.

TOKIO - Největší japonská telekomunikační společnost Nippon Telegraph and Telephone Corp. (NTT) by podle očekávání měla vykázat za období duben až září mimořádnou ztrátu 400 miliardy JPY (3,4 miliardy USD, tj. asi 125 miliard Kč), kvůli restrukturalizaci americké divize Verio. Informoval o tom včera japonský list Nihon keizai šimbun. 

List dále uvedl, že NTT, která koupila Verio v loňském roce prostřednictvím své divize pro dálkové telekomunikační spojení a internet NTT Communications Corp., bude slučovat datová centra Veorio a sníží počet pracovníků o 20 procent; nyní zaměstnává kolem 3000 osob. Samotná NTT zápasí s vysokým počtem pracovníků a snaží se vytvořit restrukturalizační plán. Podle listu by Verio měla za rok do konce prosince vykázat čistou ztrátu 1,3 miliardy USD a NTT může odepsat 300 až 500 miliard JPY z 562 miliardy JPY zaúčtovaných jako goodwill.

Goodwill je rozdíl mezi cenou zaplacenou za společnost a hodnotou
jejího čistého jmění. NTT počítá v letošním fiskálním roce do konce března 2002 s konsolidovanými tržbami 12,1 bilionu JPY a čistým ziskem 128
miliard JPY. Odpis téměř jistě zaručuje čistou ztrátu, pokud NTT neodprodá další jmění, napsala agentura Reuters.

 PRAHA - Přibližně 700 lidí využilo ve čtvrtek a v pátek nabídky největšího českého mobilního operátora Eurotel na bezplatné volání do USA z jedné z 93 značkových prodejen firmy. Zájemci tak provolali 1500 minut, což znamenalo zvýšení běžného provozu o desítky procent. Uvedl to mluvčí firmy Jan Kučmáš.

Konkurenční RadioMobil se rozhodl zpětně neúčtovat zákazníkům
hovory do USA ve dnech 12. a 13. září. Dominantní operátor pevných linek Český Telecom poskytoval ve čtvrtek a v pátek v době slabého provozu hovory přes službu internetového volání XCall do USA zdarma.

Mobilní operátor Český Mobil nabídl prostřednictvím ministerstva zahraničí osobám, které dosud nenavázaly kontakt se svými blízkými a příbuznými v USA, mobilní telefon a SIM kartu s kreditem 1800 Kč. Počet těchto osob pohybuje kolem 100 lidí.

OSLO - Norská telekomunikační skupina Telenor vyjádřila souhlas s prodejem aktivit ve vydávání telefonních seznamů Telenor Media americké soukromé majetkové firmě Texas Pacific Group za 5,8 miliardy NOK (670,4 milionu USD) v hotovosti. "Jsme potěšeni touto transakcí, která ukazuje na dobrou realizaci naší strategie zaměřit se na klíčové aktivity," uvedl výkonný ředitel státem kontrolovaného Telenoru Tormod Hermansen.

Prodej Telenor Media, který ještě musí schválit norské regulační orgány, by měl být dokončen do konce tohoto roku. Záměr prodat divizi byl oznámen již před šesti měsíci a zdroje tehdy označovaly za nejpravděpodobnějšího kupce společnost Eniro. Ta však zřejmě chtěla financovat akvizici částečně akciemi.

Telenor Media je přední společností zabývající se vydáváním telefonních seznamů a poskytováním reklamních služeb a působí v Norsku a dalších 11 evropských zemích. Provozuje jak tištěné, tak internetové bílé a zlaté stránky. Zaměstnává kolem 2400 osob a loni vykázala zisk před zdaněním, odečtením úroků, odpisy a amortizací 259 milionů NOK při tržbách 1,65 miliardy NOK, napsala agentura Reuters.


NEW YORK - Americké telekomunikační firmy sice na včera znovuotevřené burze na Wall Street poklesly spolu s ostatními, některým z nich se však dostává nečekané podpory v podobě zvýšeného prodeje mobilních telefonů. Jak uvedl nejčtenější americký list USA Today, výrobci a operátoři pocítili v prvních dnech po úterním teroristickém útoku na New York a Washington značný nárůst prodeje mobilů. Na tom se podle listu nejvíce podepsala skutečnost, že mobilní komunikace pomohly při útoku samotném i v následujících hodinách zachránit mnoho lidských životů. "Lidé najednou vnímají to, že mobilní telefon jim nejen usnadňuje každodenní komunikaci, nýbrž je také může ochráni v krizi," píše USA Today. Mezi největší americké operátory, kteří zvýšení prodeje zaznamenali, patří Verizon Wireless, AT&T Wireless a PCS Sprint.

 

 

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Další z rubriky

Vlajkové lodi Androidu nejsou žádný velký hit. A trápí je problémy

Google Pixel 2 XL a Pixel 2

Googlu se zatím s jeho smartphony moc nedaří. První generace Pixelů příliš úspěšná nebyla a ta druhá to zatím zcela...

Kupujete smartphone? Tyto teď pořídíte se zajímavou slevou

Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Toužili jste například po špičkovém LG, samsungu či iPhonu, ale od koupě vás odradila vysoká cena? Nyní máte šanci...

Ruským vojákům zakážou smartphony, povolí jen obyčejné tlačítkové mobily

Ilustrační snímek

V rukách ruských vojáků by se měly již brzy objevit jen nejjednodušší mobily bez fotoaparátu. Ruské ministerstvo obrany...

Najdete na iDNES.cz