Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: Klasickým telefonním kartám zbývají dva týdny...

aktualizováno 
... varuje zákazníky Český Telecom, který obhajuje sporný přechod na nové karty Trick upozorněním na jejich relativní popularitu; řecký operátor OTE pokročil v jednání o koupi rumunského Romtelecomu; Deutsche Telekom prodal do Itálie satelitního operátora s romantickým názvem Eutelsat; česká telekomunikační společnost GTS rozšířila management o posilu z RadioMobilu; dánská společnost TDC vypustila časovanou bombu, když začlenila český Contactel do nové divize Solutions (řešení).

PRAHA - Zákazníci Českého Telecomu poslali od června z telefonních budek přes 1,05 milionu textových zpráv SMS prostřednictvím nových multifunkčních karet Trick. Ty umožňují vedle SMS i posílání e-mailových zpráv, uvedl mluvčí Vladan Crha.

Multifunkční karty Trick na konci roku zcela nahradí starší typy telefonních karet. "Zákazníkům tak zbývají necelé dva týdny na jejich protelefonování," připomněl mluvčí. Karty nevybalené z originálního obalu bude firma vyměňovat za nové do konce března. Zákazníci si mohou karty vyměňovat osobně v prodejnách Telepoint, v místech označených Telepoint Partner, nebo poštou. Do jednoho měsíce jim bude (nebo nebude, viz článek na jiném místě na Mobil.cz) doručena karta nová v odpovídající hodnotě měněné karty.

Karty Trick Telecom vydává v hodnotách 200 Kč a 300 Kč. Pro výměnu nepoužitých starých karet za nové firma vydala omezenou sérii v dříve prodávaných hodnotách.

BUKUREŠŤ - Řecká telekomunikační firma OTE má pravděpodobně otevřenou cestu k navýšení kapitálu a převzetí majority v rumunské telefonní společnosti Romtelecom. Tomuto kroku bránily dříve navržené nízké sazby pro spojení mezi operátory. Telekomunikační regulátor se již však s Romtelecomem na nových tarifech dohodl. Informoval o tom v pátek regulační úřad ANRC.

Spor s rumunskými úřady Řekům zablokoval převzetí majoritního podílu v Romtelecomu za 243 milionů dolarů. Romtelecom již částečně Řekům patří. Jde o největší zahraniční investici řecké firmy. Ta minulý měsíc dlouho očekávané navýšení kapitálu v rumunské firmě zastavila s tím, že nízké sazby, původně navrhované regulačním úřadem, by OTE nedovolily postavit Romtelecom na nohy.

"Dohodli jsme se na nových tarifech," řekl prezident regulačního úřadu Ion Smeeianu. Podle jeho slov úřad uznal, že by původní sazby omezily rentabilitu Romtelecomu. Nové sazby bude moci Romtelecom účtovat operátorům od 1. ledna příštího roku, kdy skončí jeho monopol na pevných linkách, dodal Smeeianu.

Sazby budou 1,15 eurocentu pro místní hovory, pro regionální spojení 2,10 eurocentu a 2,50 centu u mezinárodních hovorů. Rumunsko a OTE se dohodly na navýšení kapitálu v OTE v říjnu. Řekové, tak v rumunské firmě zvýší podíl na 54 procent z nynějších 35 procent, napsala agentura Reuters.

FRANKFURT - Německý telekomunikační operátor Deutsche Telekom AG prodal 10,87 procenta satelitního operátora Eutelsat za 210 milionů eur. Kupujícím je italská vydavatelská skupina De Agostini, uvedl v pátek německý operátor.

Deutsche Telekom se snaží prodejem aktiv snížit svůj objemný dluh 64 miliard eur. Počátkem měsíce například získal 732 milionů eur za prodej deseti procent v  internetovém podniku T-Online. Celkem chce německý operátor do konce příštího roku prodat neklíčová aktiva až za 8,5 miliardy dolarů, aby dluh snížil na 50 až 53 miliard eur.

DT se zbavuje neklíčových aktiv v rámci kroků, které zavedl jeho nový generální ředitel Kai-Uwe Ricke. Kromě prodeje aktiv firma omezila výplatu dividend za 1,6 miliardy eur a investice. Za aktiva v kabelovém televizním vysílání chce Deutsche Telekom získat kolem dvou miliard eur. Dvě až čtyři miliardy eur by skupině mohl vynést prodej aktiv na trhu nemovitostí.

Mluvčí telekomu také řekl, že prodaný podíl Eutelsatu podnik převede na lucemburskou holdingovou firmu, kterou vedle telekomu vlastní i italská De Agostini a investiční firma 21 Invest. Část ceny dostane telekom v hotovosti, část v akciích holdingu, které může prodat později. Bližší údaje o prodeji mluvčí odmítl uvést.

PRAHA - Dánská telekomunikační firma TDC začlenila tuzemskou společnost Contactel, v níž drží 50procentní podíl, do své nové divize TDC Solutions. Ta vznikla sloučením divizí TDC Tele Danmark a TDC Internet, uvedla firma v tiskové zprávě.

"Skutečnost, že jsme nyní součástí největší divize TDC, nám otevírá nové možnosti dalšího rozvoje naší společnosti," uvedl generální ředitel Contactelu Michal Čupa. Ředitelem nově vytvořené divize se stal dosavadní ředitel TDC Internet Lars Torpe Christoffersen.

Zbývajících 50 procent v Contactelu vlastní České radiokomunikace. Ty již v minulosti uvedly, že nebudou firmě poskytovat žádné nové akcionářské půjčky a svou pohledávku 1,27 miliardy Kč za Contactelem zcela odepsaly. ČRa zároveň na podzim začaly nabízet telekomunikační a internetové služby koncovým zákazníkům, které dosud poskytoval v rámci skupiny jen Contactel.

PRAHA - Komerční divizi telekomunikační firmy GTS vede od pátku dosavadní marketingový ředitel David Duroň. Kromě marketingu a styku s veřejností bude nyní odpovídat také za obchodní oddělení a oddělení péče o zákazníky, sdělila firma.

Duroň je v GTS téměř tři roky a do společnosti přišel z RadioMobilu. Dosud dohlížel na vedení zákaznických a obchodních služeb přímo generální ředitel společnosti Milan Rusnák. GTS je největší tuzemský alternativní operátor se zhruba 8000 zákazníky převážně ze segmentu středních a velkých firem.

GTS na trhu působí od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Firmu vlastní společnost Antel Holdings, která v srpnu 2002 převzala skupinu GTS Central Europe.

 

Autor:


Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Boj o nejsilnější mobilní procesor se přiostřuje. Na špici míří Huawei

Kirin 980 je prvním 7nm čipsetem od Huaweie

S letošními špičkovými smartphony se naplno rozjel i závod o nejrychlejší procesor. Zavedeným hráčům totiž přibyl...

Vytvořili přelomový čip, který výrazně zvýší výdrž chytrých hodinek

Qualcomm představil Snapdragon Wear 3100 pro chytré hodinky

Qualcomm kromě čipsetů pro smartphony a tablety vyrábí také mozky pro chytré hodinky. Novinkou je v tomto směru...

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Najdete na iDNES.cz