Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: Jednu Jobovu zprávu za druhou...

aktualizováno 
... včera museli strávit ti, kteří se těší na brzké fungování sítí třetí generace. Zatímco česká vláda nasadila za licence nečekaně vysoké ceny (Mobil.cz informuje jinde na této stránce), maďarský kabinet se rozhodl jejich prodej stornovat úplně; Portugalci oznámili, že spuštění tamní sítě UMTS přijde s nejméně ročním zpožděním; francouzský Alcatel propouští stovky lidí v Británii; irský operátor Eircom odmítl nabídku ze Španělska a chystá se k převzetí konkurenční společností eIsland.
BUDAPEŠŤ - Maďarská vláda nevyhlásí tendr na vybudování mobilní sítě třetí generace (UMTS), a to z důvodu nepříznivé situace na mezinárodních trzích. To bude znamenat výpadek v oblasti plánovaných příjmů státního rozpočtu z prodeje koncesí v objemu 21 miliard forintů. Podle původních předpokladů se počítalo s tím, že Budapešť vypíše tendr na UMTS na podzim letošního roku. Ještě v květnu ministr István Stumpf informoval, že vláda pravděpodobně tendr vypíše, ačkoli s ohledem na zkušenosti v západní Evropě zároveň vyzýval k opatrnosti.

LISABON - Společnost Telecel, která je portugalskou divizí britského telekomunikačního gigantu Vodafone, očekává, že poskytování služeb mobilního systému třetí generace UMTS bude zahájeno o dvanáct měsíců později, než se původně plánovalo, tedy na zacátku roku 2003. "Odhadujeme zpoždění o 12 měsíců," řekl včera prezident spolecnosti Antonio Carrapatoso listu Diario de Noticias. Dodal, že společnost pracuje na vývoji sítě, avšak může přitom dojít ke zpoždění kvuli technologii.

PAŘÍŽ - Francouzský výrobce telekomunikačního zařízení a mobilních telefonů, společnost Alcatel SA, hodlá v Británii propustit až 300 zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je snížení nákladů a skutečnost, že společnost se chce zaměřit na ziskovější aktivity. "Tyto aktivity jsou zaměřeny na okamžité získání nákladové efektivnosti Alcatelu v Británii a pozornosti na nejziskovější segmenty britského telekomunikačního trhu," uvedla společnost ve svém prohlášení. Alcatel hodlá nabídnout pracovníkům, kterých se propouštění týká, nabídnout možnost dobrovolného odchodu.

LONDÝN - Irská telekomunikační společnost Eircom Plc., která se na počátku měsíce dohodla na převzetí s konsorciem Valentia, včera změnila názor a podpořila nabídku konkurenční firmy eIsland podnikatele Denise O'Briena. Firma eIsland totiž zlepšila nabídku na 1,36 eura za akcii a celkem rovné tři miliardy eur a Eircom doporučil akcionářům tuto nabídku akceptovat. Konsorcium Valentia, kterému šéfuje mediální magnát Tony O'Reilly a jež podporuje finančník George Soros, vyzvalo akcionáře Eircomu, aby nabídku eIsland nepřijímali, protože Valentia zvažuje další možnosti. "Valentia posuzuje oznámení a mezitím vyzývá akcionáře Eircom, aby nepodnikali žádné kroky," uvedlo konsorcium ve sdělení. Na základě nabídky Valentia byl Eircom ohodnocen na 2,8 miliardy eur v hotovosti.

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Obyčejné mobily někde táhnou víc než iPhony. Google do nich investoval

Nokia 8110 4G

Google nesází pouze na svůj operační systém Android, ale nyní se snaží proniknout i do segmentu obyčejných mobilů. Do...

Důvodem obchodní války USA a Číny mají být 5G sítě. Důkazů je málo

Ilustrační snímek

Jedním z hlavních důvodů aktuální obchodní války mezi USA a Čínou, kdy země vzájemně zavádí různá cla, má být...

Majitelé iPhonů mají vysoký příjem, patří mezi nejmajetnější

Vlastnictví íPhonu v 69,1 procentech případů znamená, že má vlastník „vysoký...

Studie univerzity v Chicagu potvrdila, že vlastníci iPhonu či iPadu patří k bohatší vrstvě společnosti. To však...

Najdete na iDNES.cz