Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: Dvorní distributor Eurotelu zkrachoval...

aktualizováno 
... RadioMobil oslavil klienta číslo 2 500 000, České radiokomunikace vytáhly do boje se světovými teroristy; RadioMobil opět o kousek stáhl náskok Eurotelu; AT&T kupuje zadluženého amerického operátora.
PRAHA - Největší distributor mobilního operátora Eurotel, společnost Intem mobilní telefony (IMT), se podle Lidových novin náhle ocitla na pokraji krachu. Majitel firmy Tomáš Cimpa potvrdil, že IMT vstoupí 15. října do likvidace.

IMT podle LN patřila mezi největší partnery Eurotelu, v letech 1998 až 2000 dokonce třikrát po sobě vyhrála titul "Nejlepší distributor Eurotelu". Do problémů se podle jejího jednatele Jiřího Hrušky dostala poté, co jí Eurotel 12. září zastavil dodávky a snížil o 40 procent úvěr.

Mluvčí Eurotelu Jan Kučmáš ale tvrdí, že Erotel nemá na krachu IMT vinu. "Dodávky jsme zastavili ze zjevného důvodu. IMT nám nezaplatila za faktury ani po velmi dlouhé době splatnosti. Firma IMT byla naším největším distributorem, vystavili jsme jí proto velmi příznivý platební kalendář," řekl Kučmáš. "Ani tak ovšem nezaplatili včas. O jejích finančních problémech jsme věděli už dříve. Chtěli jsme pomoci poskytnutím know-how a školením jejich managementu a dalšími kroky, které by jejich práci do budoucna podstatně usnadnily. Oni ale odmítli," uvedl mluvčí Erotelu.

Vedení IMT je naopak přesvědčeno, že Eurotel mohl být vstřícnější, a za zhoršením spolupráce vidí personální změny ve vedení Eurotelu.IMT je stoprocentní dcerou táborské telekomunikační firmy Intem. Ta v loňském roce dosáhla obratu 600 milionů korun. Zajišťovala dodávky 1200 firemním zákazníkům. Ti se nyní budou muset obrátit přímo na Erouel.

PRAHA - Počet zákazníků mobilního operátora RadioMobil, který provozuje síť mobilních telefonů Paegas, včera překročil 2,5 milionu. Konkurenční Eurotel evidoval ke konci září 2,859 milionu klientů a Český Mobil, který provozuje síť Oskar, měl v pololetí 540 000 klientů.

Počet klientů RadioMobilu vzrostl od počátku roku téměř o 650 000. Jen ve třetím čtvrtletí získal RadioMobil asi 250 000 zákazníků, zatímco Eurotel si připsal asi 200 000 nových zákazníků. Odborníci odhadují, že koncem letošního roku by mohlo v ČR fungovat až 6,5 mobilních telefonů. Ke konci loňského roku registrovali mobilní operátoři 4,32 milionu aktivních zákazníků. V loňském roce si v ČR mobilní telefon pořídilo více než 2,375 milionu lidí.

PRAHA - České radiokomunikace (ČRa) zavedly bezprostředně po útoku USA na cíle v Afghánistánu speciální bezpečnostní režim u vytipovaných objektů a ustavily krizový výbor, který se bude bezpečnostními otázkami zabývat. ČRa zajišťují vysílání signálu tuzemských televizních a některých rozhlasových stanic.

Vybrané objekty ČRa, které mluvčí odmítla upřesnit, byly zařazeny mezi budovy se zvýšenou ostrahou policie. Společnost rovněž využívá centrální elektronickou ochranu všech objektů v rámci projektu Security, který byl zahájen již v roce 1999.

NEW YORK - Americká společnost AT&T Wireless Services Inc. nabídne za převzetí 77procentního podílu společnosti TeleCorp. 2,35 miliardy dolarů. Uvedl to včera prestižní americký list Wall Street Journal s odvoláním na zdroje blízké transakci.

Správní rada společnosti schválila tento krok v neděli v nočních hodinách a očekává se, že brzy transakci oznámí. Mluvčí společnosti AT&T Wireless odmítl zprávu komentovat.

Předpokládá se, že AT&T Wireless převezme rovněž dluh TeleCorp., který činí 2,3 miliardy USD. Na základě dohody nabídne AT&T Wireless 0,9 svých akcií za každou akcii TeleCorp., která je oceněna na 14,51 dolaru, což je 45procentní prémie nad současnou cenou akcií firmy.

Prémie je poměrně vysoká, protože akcie AT&T Wireless v posledních dnech vzrostly, zatímco akcie TeleCorp. oslabily. V pátek se akcie AT&T Wireless obchodovaly za 16,12 USD, což představuje nárůst o 6,75 procenta, zatímco akcie TeleCorp. oslabily o 4,65 procenta a prodávaly se za 10,04 USD.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Na klávesnici od Googlu můžete mít jen dva znaky. Tečku a čárku

Klávesnice od Googlu bude umět i moresovku

Google oznámil, že jeho softwarová klávesnice Gboard bude podporovat psaní pomocí Morseovy abecedy. A to jak na...

Módní doplněk budoucnosti? Smartphone se připne do držáku na kotníku

Kotníkový držák na smartphone na módní přehlídce v Paříží

Novým přírůstkem ke smartphonovým doplňkům je držák mobilu na kotník, který ukázal pařížský módní dům Maison Margiela....

Nové superodolné sklo zachrání mobily. Vydrží až 15 pádů

Corning Gorilla Glass 6 (ilustrační obrázek)

Firma Corning představila nejnovější verzi svého tvrzeného skla Gorilla Glass, konkrétně jeho šestou generaci. Oproti...

Najdete na iDNES.cz