Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: Czech On Line a Český Telecom se dohodly...

aktualizováno 
...na výši poplatků za vzájemné propojení; latinskoamerická divize amerického telekomunikačního obra AT&T prodělala více, než se předpokládalo; slovenský Alcatel dá do pořádku telefony tamních železnic; nizozemský operátor KPN odepíše ze svých dluhů 632 milionů za prodej irského operátora Eircom; ruská firma Rostelekom za první tři čtvrtiny letošního roku (podle ruských účetních norem) zdvojnásobila svůj zisk.
PRAHA - Společnosti Czech On Line a Český Telecom podepsaly minulý týden dohodu o propojení svých telekomunikačních sítí. Propojení umožní ukončovat hovory v síti druhého operátora.

Uzavření propojovací dohody s dominantním operátorem umožní firemním i soukromým zákazníkům Czech On Line hlasovou a datovou komunikaci do pevných a mobilních sítí v ČR i v zahraničí. Firma nabízí účtování hovorů po vteřinách, kontrolu nákladů za uskutečněné hovory přes webové rozhraní na internetu a nepřetržitou zákaznickou podporu.

Telecom zatím letos uzavřel propojovací dohody se čtyřmi telekomunikačními operátory pevných sítí. Stalo se tak až poté, co po několikaměsíčním jednání o cenách volání mezi sítěmi musel maximální tarify vydat ČTÚ.

Czech On Line je nezávislým poskytovatelem komunikačních služeb Jet2Web a Volny. Firma vznikla v roce 1995 a jako první poskytovatel nabídla před dvěma lety přístup na internet zdarma. V červenci 2000 získal 100 procent společnosti Telekom Austria.

MIAMI - Společnost AT&T Latin America Corp., která je divizí americké AT&T a nabízí telekomunikační služby v pěti jihoamerických zemích, hospodařila ve třetím čtvrtletí letošního roku se ztrátou 79,7 milionu dolarů, což představuje 69 centů na akcii. Ve srovnatelném období loňského roku činila ztráta firmy 49,7 milionu USD; na jednu akcii připadlo 43 centů.

Důvodem rozšíření ztráty jsou především cenové tlaky a zhoršující se ekonomické podmínky v regionu. Analytici podle agentury Thomson Financial/First Call přitom odhadovali, že ztráta na jednu akcii dosáhne pouze 57 centů.

Nárůst zaznamenaly příjmy společnosti, které meziročně vzrostly na 39,3 milionu dolarů a výrazně se tak zvedly ze srovnatelných 21 milionů USD. Z celoročního pohledu společnost očekává, že její příjmy klesnou na dolní konec rozpětí 152 až 160 milionů dolarů.

AT&T na konci října varovala, že její výsledky budou horší, a zároveň oznámila, že hodlá zredukovat počet zaměstnanců o deset procent. Akcie společnosti v závěru pátečního obchodování klesly o pět procent na 1,54 dolaru. Od začátku roku přitom již klesly o 44 procent.

BRATISLAVA - Železnice Slovenské republiky (ŽSR) a společnost Alcatel Slovakia včera v Bratislavě podepsaly smlouvu o modernizaci teleinformačních sítí ŽSR. Zahájení stavby se předpokládá letos v prosinci a ukončení v prosinci 2004.

Hodnotu kontraktu slovenské dráhy nezveřejnily, podle tisku však náklady na modernizaci dosáhnou 2,6 miliardy korun. Evropská investiční banka přispěje v letošním roce na zlepšení sítí sumou 1,5 miliardy Sk.

Dráhy získaly letos od slovenského Telekomunikačního úřadu licenci na provozování veřejných telekomunikačních služeb, přenosové kapacity jako i provoz virtuálních sítí.

AMSTERDAM - Nizozemská telekomunikační společnost KPN získá prodejem 21procentního podílu v irské telekomunikační firmě Eircom 632 milionů eur. Oznámil to management firmy a dodal, že prodej je součástí plánu na snížení jejího dluhu.

Firma prodá tento podíl, který vlastní prostřednictvím společného podniku Comsource se švédskou firmou Telia, konsorciu Valentia, v jehož čele stojí irský mediální magnát Tony O'Reilly. Členem tohoto konsorcia je i investiční fond amerického finančníka George Sorose.

Tato transakce spolu s prodejem podílu ve společnosti Eircell firmě Vodafone za 572 milionů eur, který byl ohlášen v květnu, umožní KPN vykázat ve třetím čtvrtletí účetní zisk 44 milionů eur. KPN zveřejní své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí 26. listopadu, napsala agentura Reuters.

MOSKVA - Ruská telekomunikační společnost Rostelekom zdvojnásobila za prvních devět měsíců čistý zisk podle ruských účetních standardů na 1,8 miliardy rublů (60,5 milionu dolarů) z 930 milionů rublů ve stejném období loni. Tržby firmy stouply na 14,29 miliardy rublů (480 milionů dolarů) z loňských 12,46 miliardy.

Zisk před zdaněním vzrostl na 3,14 miliardy rublů z 1,89 miliardy rublů v prvních devíti měsících loni. Provozní zisk činil 4,28 miliardy rublů ve srovnání s loňskými čtyřmi miliardami rublů.

Finanční ředitel společnosti Vladimir Androsik včera oznámil, že firma očekává za celý tento rok čistý zisk 2 až 2,5 miliardy rublů ve srovnání s loňským ziskem 1,03 miliardy, napsala agentura Reuters.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Android se opičí po iPhonu X. Připravuje se na vykrojené displeje

iPhone X

Letošní verze systému Android má zatím interní označení Pistachio Ice Cream. Jednou z novinek má být možnost snadné...

Vlajkové lodi Androidu nejsou žádný velký hit. A trápí je problémy

Google Pixel 2 XL a Pixel 2

Googlu se zatím s jeho smartphony moc nedaří. První generace Pixelů příliš úspěšná nebyla a ta druhá to zatím zcela...

Apple vydělává na smartphonech víc než všichni ostatní výrobci dohromady

iPhone X by mohl Applu zajistit rekordní tržby

Výrobci smartphonů hlásí rekordní příjmy. Přes pokles prodejů v předvánočním období totiž rostla jejich průměrná cena....Najdete na iDNES.cz