Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TELeKONOM: České pobočky KNPQwest a GTS se slučují...

aktualizováno 
... kanadský Nortel bude dodávat vybavení sítě 3G pro majitele RadioMobilu, německou společnost T-Mobile; britský Telewest propustí 1500 zaměstnanců; českou Nextru nově povede Jiří Dupák z Aliatelu.
PRAHA - Společnosti GTS Czech a KPNQwest Czechia začaly od dnešního dne působit na českém trhu jako jediná firma. Nová společnost ponese do doby vzniku jedné právnické osoby název KPNQwest/GTS. Firma poskytuje hlasové, internetové a datové služby a v tuzemsku nyní zaměstnává téměř 400 pracovníků, vyplývá z její tiskové zprávy.

Sloučení GTS Czech a KPNQwest Czechia v České republice souvisí s plánovanou globální akvizicí GTS Central Europe a páteřní sítě Ebone společností KPNQwest. Generálním ředitelem KPNQwest/GTS bude Milan Rusnák, který dosud působil jako ředitel GTS. Dosavadní ředitel KPNQwest Michael Hartman byl jmenován zástupcem generálního ředitele a ředitelem pro strategii společnosti. Nové uskupení v Evropě provozuje 25 000 kilometrů dlouhou síť s připojeními v 60 evropských velkoměstech a 14 metropolitních sítí.

FRANKFURT - T-Mobile International, mobilní divize Deutsche Telekom, si vybrala jako dodavatele infrastruktury pro mobilní síť třetí generace v Evropě společnost Nortel Networks. Kontrakt je uzavřen na dobu deseti let a dodávky budou zahájeny ve druhé polovině tohoto roku, informovala včera společnost Nortel. Odmítla se však vyjádřit k hodnotě kontraktu.

Nortel je pátým největším dodavatelem mobilní infrastruktury na světě. V současnosti má dohody o dodávkách se španělskou Telefonikou pro trhy ve Španělsku a Německu a s britskou mmO2 pro trhy v Británii, Německu, Irsku a Nizozemsku.

T-Mobile působí v Německu, Rakousku, Británii a Česku. Operátor již má dohodu o dodávkách infrastruktury v hodnotě stovek milionů eur s Nokií a se Siemensem. Kontrakt se Siemensem je oceněn na 350 milionů eur, napsala agentura Reuters.

T-Mobile zdvojnásobila v letošním prvním čtvrtletí v meziročním srovnání hrubý provozní zisk na 1,2 miliardy eur. Tržby divize stouply o 66 procent na 4,5 miliardy eur. T-Mobile drží 60 procent akcií v provozovateli sítě mobilních telefonů Paegas, firmě RadioMobil. Zbylou část v české firmě vlastní České radiokomunikace. Paegas letos změní své jméno na T-Mobile.

LONDÝN - Britský provozovatel kabelové sítě Telewest sníží stav zaměstnanců o 1500 na 9000 lidí, aby tak ročně ušetřil 50 milionů liber. Telewest tak činí pod tlakem zadlužení. Firma to dnes uvedla spolu se čtvrtletními výsledky. Provozní zisk Telewestu (EBITDA) v prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 34 procent na 91 milionů liber, tedy 133 milionů dolarů.

V předchozím čtvrtletí ale firma vytvořila zisk před zdaněním, započtením úroků, devizových vlivů a amortizace 94 milionů liber. Telewest má celkový dluh 5,3 miliardy liber. Akcie firmy šly nedávno prudce dolů po zprávě jejího konkurenta NTL, který chce svůj dluh 17 miliard liber restrukturalizovat tak, že dvě třetiny dluhopisů vymění za své akcie.

Telewest za této situace raději omezí kapitálové výdaje. Měly dosáhnout 500 až 550 milionů liber, firma ale plán těchto nákladů snížila pod 500 milionů. V rámci provozní restrukturalizace firma spojí kabelové služby pro jednotlivce a podniky, které má nyní oddělené.

Telewest ve své síti nabízí telefonní a internetové služby spolu s placenou televizí. Přes dvě třetiny z jeho 1,78 milionu předplatitelů odebírá nejméně dvě z těchto tří nabídek. Za přístup ke všem třem službám platí 107 tisíc klientů.

Akcie Telewestu ve středu uzavřely na ceně 10,5 pence, což skupině dává hodnotu 331 milionů liber. Na rekordní minimum 7,25 pence akcie Telewestu klesly v polovině dubna, připomněla agentura Reuters.

PRAHA - Novým finančním ředitelem společnosti Nextra Czech Republic se od 1. května stal Jiří Dupák. Do firmy přišel z Aliatelu, kde posledních pět let zastával pozici Senior Manager Controlling. Řekl to manažer firmy Tomáš Pavlů s tím, že Dupák předtím pracoval déle než čtyři roky v Eurotelu jako finanční manažer pro roaming.

Nextra je poskytovatelem internetových a komunikačních služeb pro podnikovou klientelu. Nabízí komunikační služby na bázi IP protokolu, jako jsou služby pro připojení k internetu, hostování serverů a aplikací v datových centrech, řešení pro zabezpečení firemních dat, telekomunikační služby a budování virtuálních privátních sítí.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Boj o nejsilnější mobilní procesor se přiostřuje. Na špici míří Huawei

Kirin 980 je prvním 7nm čipsetem od Huaweie

S letošními špičkovými smartphony se naplno rozjel i závod o nejrychlejší procesor. Zavedeným hráčům totiž přibyl...

Nejvíce chytrých hodinek prodá Apple. Nejčastěji staré modely

Watch Series 3 jako první hodinky od Applu nabídly LTE modem

Apple vkročil do segmentu chytrých hodinek před čtyřmi lety a dnes mu jednoznačně kraluje. Jeho nadvláda pokračovala i...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Najdete na iDNES.cz