Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Telefony Nokia tajemství zbavené

aktualizováno 
Kniha věnovaná telefonům Nokia na jednom místě přehledně sumarizuje vše, co byste měli vědět o jejich pokročilejších funkcích. Jak nastavit a správně používat wap, internet nebo software PC Suite?
Myšlenka věnovat důležitým a stále složitějším funkcím nejrozšířenějších mobilních telefonů samostatný tištěný materiál je u nás v redakci poměrně stará, ale s její realizací jsme si přeci jen dali na čas. Nakonec v nakladatelství Knihy iDNES náš redakční kolega Rosťa Kocman sumarizoval dlouhodobé zkušenosti s telefony Nokia na více než 130 stránkách publikace nazvané Telefony Nokia tajemství zbavené.

Telefony Nokia tajemství zbavenéPokud očekáváte, že jsme v této knize telefony rozebrali do posledního šroubečku a detailně popisujeme původ a funkci jednotlivých součástek, budete patrně zklamáni. Kniha vlastně neobsahuje nic víc než obšírněji a více laicky koncipované kompendium materiálů na mobil.cz již v průběhu let publikovaných a věnovaných nejrůznějším složitějším funkcím a málo známým vlastnostem telefonů Nokia. Dalo by se říct, že tato kniha začíná tam, kde končí manuál dodávaný s telefonem.

První (resp. druhá) kapitola knihy je věnována „běžným funkcím“ telefonů Nokia a jejich nastavení – jak optimálně pracovat se SMS zprávami, jak pracovat efektivně s T9, s telefonním seznamem či například s kalendářem. Divili byste se, kolik z těchto funkcí manuál telefonu prolétl hodně stručně a kolik detailů vám mohlo zůstat utajeno.

Další kapitoly si již berou na paškál nastavení a používaní WAPu v našich mobilních sítích a také PC Suite, programu pro správu telefonů Nokia dodávaného na CD s telefonem.

Nejobsáhlejší pátá kapitola detailně pojednává o používání Nokia telefonů k připojení do internetu. Dozvíte se nastavení jak pro všechny operátory, tak pro HSCSD, GPRS i klasické datové spojení pro Windows a Windows CE platformu.

Závěr knihy patří obligátnímu slovníčku cizích výrazů a tabulce funkcí mobilních telefonů Nokia.

Komu je kniha určena?

Patrně každému, kdo právě dostal (nebo chystá darovat někomu jinému) mobilní telefon Nokia a dělá si naděje na její používání nejenom k telefonování, ale i k občasnému surfování po internetu nebo WAPu. Samozřejmě je možno si informace v ní obsažené opatřit jinak, kupříkladu čekáním na infolinkách (které jsou samozřejmě zdarma) nebo hledáním na internetu. Jenže ne každému je takové hledání informací po chuti, nebo má na něj dostatek času, a tak necelá stokoruna pro takové lidi nebude částkou vyhozenou.

Pro zažrané techniky a fandy servisních menu to ta pravá kniha není – nevěnuje se bastlení datových kabelů ani servisnímu menu – jednak proto, že na takové obecenstvo neměla ambice a v řadě druhé také proto, že právní oddělení firmy Nokia by mělo zhruba stejnou radost jako o pár dní později právní oddělení MAFRA a.s. a Mobil Media.

Kniha se týká všech nových telefonů Nokia od modelu 7110, neobsahuje už nejnovější a zcela odlišné telefony vybavené operačním systémem Symbian 7650 a 3650. Takže pokud právě takový telefon sobě nebo někomu jinému kupujete a hodláte přeskočit fázi zjišťování a tápání, už víte, jakou cenu takové přeskočení má: 99 Kč u knihkupců, na webu knihy.idnes.cz o desetikorunu méně.

A pokud patříte mezi prodejce telefonů nebo velkoobchodníky a máte zájem tuto knihu nabídnout svým zákazníkům a odebrat ji ve větším množství, informujte se na distribuční podmínky emailem na kveta.filipi@mobilmedia.cz

Následují ukázky knihy (klik pro detail)

  Kniha Telefony Nokia tajemství zbavené   Kniha Telefony Nokia tajemství zbavené

Kniha Telefony Nokia tajemství zbavené

Autor:


Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Honor chrlí nové modely. Evropskou premiéru v Praze bude mít fotomobil 8X

Honor 8X

Čínský výrobce Honor vytrvale zásobuje střední střídu novými modely, a zatímco se letní novinky ještě ani nestihly v...

Boj o nejsilnější mobilní procesor se přiostřuje. Na špici míří Huawei

Kirin 980 je prvním 7nm čipsetem od Huaweie

S letošními špičkovými smartphony se naplno rozjel i závod o nejrychlejší procesor. Zavedeným hráčům totiž přibyl...

Najdete na iDNES.cz