Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Telefony Nokia tajemství zbavené

aktualizováno 
Kniha věnovaná telefonům Nokia na jednom místě přehledně sumarizuje vše, co byste měli vědět o jejich pokročilejších funkcích. Jak nastavit a správně používat wap, internet nebo software PC Suite?
Myšlenka věnovat důležitým a stále složitějším funkcím nejrozšířenějších mobilních telefonů samostatný tištěný materiál je u nás v redakci poměrně stará, ale s její realizací jsme si přeci jen dali na čas. Nakonec v nakladatelství Knihy iDNES náš redakční kolega Rosťa Kocman sumarizoval dlouhodobé zkušenosti s telefony Nokia na více než 130 stránkách publikace nazvané Telefony Nokia tajemství zbavené.

Telefony Nokia tajemství zbavenéPokud očekáváte, že jsme v této knize telefony rozebrali do posledního šroubečku a detailně popisujeme původ a funkci jednotlivých součástek, budete patrně zklamáni. Kniha vlastně neobsahuje nic víc než obšírněji a více laicky koncipované kompendium materiálů na mobil.cz již v průběhu let publikovaných a věnovaných nejrůznějším složitějším funkcím a málo známým vlastnostem telefonů Nokia. Dalo by se říct, že tato kniha začíná tam, kde končí manuál dodávaný s telefonem.

První (resp. druhá) kapitola knihy je věnována „běžným funkcím“ telefonů Nokia a jejich nastavení – jak optimálně pracovat se SMS zprávami, jak pracovat efektivně s T9, s telefonním seznamem či například s kalendářem. Divili byste se, kolik z těchto funkcí manuál telefonu prolétl hodně stručně a kolik detailů vám mohlo zůstat utajeno.

Další kapitoly si již berou na paškál nastavení a používaní WAPu v našich mobilních sítích a také PC Suite, programu pro správu telefonů Nokia dodávaného na CD s telefonem.

Nejobsáhlejší pátá kapitola detailně pojednává o používání Nokia telefonů k připojení do internetu. Dozvíte se nastavení jak pro všechny operátory, tak pro HSCSD, GPRS i klasické datové spojení pro Windows a Windows CE platformu.

Závěr knihy patří obligátnímu slovníčku cizích výrazů a tabulce funkcí mobilních telefonů Nokia.

Komu je kniha určena?

Patrně každému, kdo právě dostal (nebo chystá darovat někomu jinému) mobilní telefon Nokia a dělá si naděje na její používání nejenom k telefonování, ale i k občasnému surfování po internetu nebo WAPu. Samozřejmě je možno si informace v ní obsažené opatřit jinak, kupříkladu čekáním na infolinkách (které jsou samozřejmě zdarma) nebo hledáním na internetu. Jenže ne každému je takové hledání informací po chuti, nebo má na něj dostatek času, a tak necelá stokoruna pro takové lidi nebude částkou vyhozenou.

Pro zažrané techniky a fandy servisních menu to ta pravá kniha není – nevěnuje se bastlení datových kabelů ani servisnímu menu – jednak proto, že na takové obecenstvo neměla ambice a v řadě druhé také proto, že právní oddělení firmy Nokia by mělo zhruba stejnou radost jako o pár dní později právní oddělení MAFRA a.s. a Mobil Media.

Kniha se týká všech nových telefonů Nokia od modelu 7110, neobsahuje už nejnovější a zcela odlišné telefony vybavené operačním systémem Symbian 7650 a 3650. Takže pokud právě takový telefon sobě nebo někomu jinému kupujete a hodláte přeskočit fázi zjišťování a tápání, už víte, jakou cenu takové přeskočení má: 99 Kč u knihkupců, na webu knihy.idnes.cz o desetikorunu méně.

A pokud patříte mezi prodejce telefonů nebo velkoobchodníky a máte zájem tuto knihu nabídnout svým zákazníkům a odebrat ji ve větším množství, informujte se na distribuční podmínky emailem na kveta.filipi@mobilmedia.cz

Následují ukázky knihy (klik pro detail)

  Kniha Telefony Nokia tajemství zbavené   Kniha Telefony Nokia tajemství zbavené

Kniha Telefony Nokia tajemství zbavené

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Toto jsou mobilní rarity minulosti. Vypadaly jako list či dámská pudřenka

Nokia 7600

Pod pojmem mobilní telefon si většina současných uživatelů představí onu uniformní placku. Dříve tomu ovšem bylo jinak...

USA se zbavuje čínských výrobců smartphonů. Číňané si za to mohou sami

ZTE Axon M

Potíže čínských výrobců mobilů v USA eskalují. Po vyštvání Huawei se do problémů dostalo ZTE, které je na americkém...

Přímá linka do záhrobí. Z tohoto telefonu se volá pouze mrtvým

Telefonní budka v japonském Otsuchi

Pozůstalí po obětech ničivého zemětřesení a tsunami z roku 2011, které tehdy zasáhlo pobřeží Japonska, se vyrovnávají...Najdete na iDNES.cz