Telefónica O2 začala na Slovensku s přípravou výstavby vlastní sítě

  14:41aktualizováno  14:41
Vítěz tendru na třetího mobilního operátora na Slovensku, Telefónica O2 Slovakia, zahájil přípravy na spuštění vlastní mobilní sítě. Zpočátku chce využívat národního roamingu. Na zprovoznění sítě má přesně šest měsíců.
Slovenská Telefónica začala stavit svou vlastní mobilní síť

Slovenská Telefónica začala stavit svou vlastní mobilní síť

Třetí mobilní operátor na slovenském trhu, Telefónica O2 Slovakia, začal s přípravou výstavby vlastní sítě. Informovala o tom slovenská informační agentura SITA.

"Zodpovědnost za tuto úlohu přebral Martin Škrop, který byl jmenovaný za výkonného ředitele pro sítě," řekla agentuře tisková mluvčí společnosti, Hana Hejsková.

Podle slov generálního ředitele slovenské Telefóniky Juraje Šedivého splní společnost své plány, tj. představí komerční nabídku a spustí vlastní mobilní síť do půl roku od vstupu na slovenský trh.

"V úvodni fázi budeme využívat národní roaming. Telefónica má však na slovenském trhu dlouhodobé strategické záměry, proto je přirozené, že dále půjdeme cestou budovaní vlastní sítě," uvedl Šedivý.

Třetí operátor na slovenském trhu plánuje nabídnout své služby již v prvním čtvrtletí následujícího roku. V současnosti jedná Telefónica s oběma existujícími operátory o národním roamingu. Jeho testování by dle předpokladů mělo začít koncem tohoto roku.

Společnost se chce první rok svého působení soustředit výlučně na mobilní trh. Šedivý však nevylučuje, že by se Telefónica O2 mohla později zajímat i o segment pevných linek.

Firma se chce zaměřit na všechny segmenty trhu, podle Šedivého však bude startovat v segmentu předplacených karet.

Povolení na provozování mobilní sítě, které Telefónice vydal Telekomunikační úřad SR, nabylo právní moci 7. září 2006. Společnost za něj zapaltila 150 milionů slovenských korun a zavázala se tak ke spuštění vlastní sítě GSM do šesti měsíců.

Mobilní síť UMTS musí firma zprovoznit do 12 měsíců od nabytí právní moci. Telekomunikační úřad přidělil Telefónice O2 povolení na činnost na 20 roků.

Společnost Telefónica vyhrála tendr na třetího mobilního operátora na Slovensku. Do 14.7. do 13,30 hodin předložili na (TÚ SR) tři zájemci, kteří se nakonec v celém tendru utkali. Původně měl o slovenský trh zájem i Vodafone, ten se ale nakonec do soutěže nepustil. - více zde

Oficiální důvod světový mobilní gigant neoznámil. V odborných kuloárech se diskutuje i o strategickém důvodu, kdy největší světový operátor nikdy nezačínal budovat síť od počátku. Vodafone se vždy zajímal o již zavedené společnosti, které poté pohltil. Důkazem je i koupě nejmladšího českého operátora Oskara. - více zde

Slovenský trh tak už bude rozparcelován velkými nadnárodními operátory. Stávající operátoři jsou totiž Orange, spadající pod France Télécom, a T-Mobile, který zase spadá pod Deutsche Telekom.

Autor:


Nejčtenější

Tomu říkáme omluva. Výrobce dá za zpoždění objednávek druhý mobil zdarma

RED Hydrogen One

Výrobce profesionální fototechniky RED bude mít brzy na trhu i vlastní smartphone. Sliboval jej ve dvou verzích, zatím...

Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...

Další z rubriky

Nenechte se napálit speciálními čísly. Volání je pak velmi drahé

Ilustrační snímek

V době neomezených tarifů není víceméně potřeba řešit, jak dlouho voláme. Platí to ovšem jen v případech, kdy je hovor...

Pozor na neférovou nabídku tarifu, varoval ČTÚ. Může jít o podvod

Tarif 375

Neomezené volání i SMS a 2,5 GB dat až pro čtyři uživatele od 375 korun měsíčně. Na takovou nabídku lákal web...

Studentský tarif T-Mobilu dotahuje konkurenci. Nejen daty, ale i cenou

Ilustrační snímek

T-Mobile 1. září rozšíří tarifní portfolio o nový studentský tarif. Student Data nabídne uživatelům do 26 let oproti...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz