Telefónica O2 začala na Slovensku s přípravou výstavby vlastní sítě

  14:41aktualizováno  14:41
Vítěz tendru na třetího mobilního operátora na Slovensku, Telefónica O2 Slovakia, zahájil přípravy na spuštění vlastní mobilní sítě. Zpočátku chce využívat národního roamingu. Na zprovoznění sítě má přesně šest měsíců.
Slovenská Telefónica začala stavit svou vlastní mobilní síť

Slovenská Telefónica začala stavit svou vlastní mobilní síť

Třetí mobilní operátor na slovenském trhu, Telefónica O2 Slovakia, začal s přípravou výstavby vlastní sítě. Informovala o tom slovenská informační agentura SITA.

"Zodpovědnost za tuto úlohu přebral Martin Škrop, který byl jmenovaný za výkonného ředitele pro sítě," řekla agentuře tisková mluvčí společnosti, Hana Hejsková.

Podle slov generálního ředitele slovenské Telefóniky Juraje Šedivého splní společnost své plány, tj. představí komerční nabídku a spustí vlastní mobilní síť do půl roku od vstupu na slovenský trh.

"V úvodni fázi budeme využívat národní roaming. Telefónica má však na slovenském trhu dlouhodobé strategické záměry, proto je přirozené, že dále půjdeme cestou budovaní vlastní sítě," uvedl Šedivý.

Třetí operátor na slovenském trhu plánuje nabídnout své služby již v prvním čtvrtletí následujícího roku. V současnosti jedná Telefónica s oběma existujícími operátory o národním roamingu. Jeho testování by dle předpokladů mělo začít koncem tohoto roku.

Společnost se chce první rok svého působení soustředit výlučně na mobilní trh. Šedivý však nevylučuje, že by se Telefónica O2 mohla později zajímat i o segment pevných linek.

Firma se chce zaměřit na všechny segmenty trhu, podle Šedivého však bude startovat v segmentu předplacených karet.

Povolení na provozování mobilní sítě, které Telefónice vydal Telekomunikační úřad SR, nabylo právní moci 7. září 2006. Společnost za něj zapaltila 150 milionů slovenských korun a zavázala se tak ke spuštění vlastní sítě GSM do šesti měsíců.

Mobilní síť UMTS musí firma zprovoznit do 12 měsíců od nabytí právní moci. Telekomunikační úřad přidělil Telefónice O2 povolení na činnost na 20 roků.

Společnost Telefónica vyhrála tendr na třetího mobilního operátora na Slovensku. Do 14.7. do 13,30 hodin předložili na (TÚ SR) tři zájemci, kteří se nakonec v celém tendru utkali. Původně měl o slovenský trh zájem i Vodafone, ten se ale nakonec do soutěže nepustil. - více zde

Oficiální důvod světový mobilní gigant neoznámil. V odborných kuloárech se diskutuje i o strategickém důvodu, kdy největší světový operátor nikdy nezačínal budovat síť od počátku. Vodafone se vždy zajímal o již zavedené společnosti, které poté pohltil. Důkazem je i koupě nejmladšího českého operátora Oskara. - více zde

Slovenský trh tak už bude rozparcelován velkými nadnárodními operátory. Stávající operátoři jsou totiž Orange, spadající pod France Télécom, a T-Mobile, který zase spadá pod Deutsche Telekom.

Autor:

Nejčtenější

Podvodníci opět útočí na české mobily. Kdo se nachytá, přijde o peníze

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Zhruba po půl roce se podvodníci opět soustředí na česká telefonní čísla a snaží se z náhodných obětí dostat peníze....

Je lepší Samsung, nebo Apple? Rozhodněte v anketě Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Stovky lidí čekaly na levné čínské smartphony v Budějovicích od noci

Otevření obchodu Xiaomi v Českých Budějovicích

Xiaomi pokračuje v otvírání poboček po celé České republice. Tu poslední čínská značka otevřela v sobotu v Českých...

Honor se chlubí, že má první průstřel displeje. Samsung ho však předběhl

Takto vypadá nový Samsung A8s

Výrobci dodrželi sliby, že ještě do konce roku představí modely s novým typem výřezu displeje. Svůj model už oficiálně...

Chlubili se nejvýkonnějším mobilem, ale byla to chyba v překladu

OnePlus 6T

Šéf značky OnePlus se u příležitosti představení nejvýkonnějšího mobilního procesoru Snapdragon 855 chlubil, že právě...

Další z rubriky

Černý pátek u O2: špičkový Galaxy S9 jen za 15 tisíc korun

O2 o Černém pátku zvyšuje bonusy na vybrané samsungy.

Až do 25. listopadu mohou zákazníci O2 pořídit vybrané samsungy z letošní vánoční nabídky s dodatečnou slevou. Operátor...

T-Mobile přidává dárky. Datově štědrý je ovšem jen u Twistu

V letošní vánoční nabídce se T-Mobile zaměřuje na cenové zvýhodnění vybraného...

Ani o letošních Vánocích T-Mobile nezapomněl na zákazníky s Twist kartou. Bonusový kredit a limitovanou edici...

Bezejmenní z davu jsou tvářemi svobody. O2 připomíná výročí 17. listopadu

O2 připomíná události 17. listopadu kampaní Tváře svobody

Studentská manifestace připomínající nacistické represe v roce 1939 přerostla před 29 lety v masivní studentskou...

Najdete na iDNES.cz