Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Telefónica O2 pro golfisty – speciální aplikace a informace na dotaz

aktualizováno 
Největší český telekomunikační operátor se zhlédl v podpoře sportovců, kteří vládnou holemi. Kromě hokeje tak O2 podporuje i golfisty – pořádá vlastní sérii turnajů, pro níž operátor připravil speciální aplikaci. Tu jsme mohli vyzkoušet. Pro všechny golfové nadšence je pak určena nová informační služba na lince 1188.

Telefónica O2 představuje nové služby pro golfisty | foto: Profimedia.cz

Nedávno, konkrétně 14.10., spustil operátor O2 ve spolupráci se společností TeeTime novou službu pro golfisty. Jmenuje se 1188 GOLF a díky ní si mohou golfisté například zarezervovat hrací čas na vybraných hřištích. Stačí jen zavolat na známou linku 1188. Po rezervaci času na hřišti dorazí zákazníkovi elektronická faktura a voucher do jeho emailové schránky. Navíc mu dorazí SMS zpráva s potvrzením zarezervovaného času.

Krom rezervace hřišť jsou schopni operátoři na lince volajícímu zjistit běžně dostupné golfové informace, ale mohou třeba také podat zprávu o výsledcích právě probíhajících turnajů a ověří vám váš hendikep.

Krom této telefonické služby má ale O2 pro golfisty přichystánu ještě další lahůdku. Tentokrát je však prozatím určena pouze pro hráče, kteří se zapojili do série turnajů O2 Golf Tour. Tuto lahůdku v podobě aplikace pro chytré telefony s GPS jsme mohli nedávno sami vyzkoušet na hřišti Golf Park Plzeň, kde se jeden z turnajů série konal.

Aplikace je v principu velmi jednoduchá – jsou do ní zaneseny mapy jednotlivých jamek na golfovém hřišťi a pro lokalizaci hráče používá vestavěný GPS modul. Aplikaci jsme testovali na komunikátoru HTC Touch Cruise.

A co program umí? Rozhodně není určen k tomu, aby se hráč na hřišti neztratil, to totiž snad v daném případě vůbec nehrozí. Aplikace jednoduše ukáže mapu hřiště a jakmile se hráč přiblíží k jamce, přepne aplikace právě na detailnější mapu dané jamky. Na této mapě je pak vyznačeno několik důležitých bodů. Jsou jimi většinou pozice jamky a pak označení několika zrádných míst na dané fairwayi, jako třeba začátek bunkeru, umístění vodní překážky a podobně. K těmto bodům program ukazuje aktuální vzdálenost z místa, kde se právě hráč nachází.

A k čemu je to dobré? Profesionální golfista nebo pravověrný příznivec tohoto sportu v jeho nejčistší poloze nad takovým elektronickým pomocníkem možná ohrne nos – v profesionálním golfu jsou totiž podobné pomůcky zakázané. Jenže začínající hráč má jen omezenou představu o vzdálenostech na hřišti a rozhodně neumí tak dobře číst situaci jako zkušenější kolegové. A právě začátečníkům a středně pokročilým golfistům je tento program určen. Díky němu totiž dovede hráč zvolit správnou hůl nejen dle teoretické vzdálenosti, kam by chtěl dostřelit, ale lépe volbu přizpůsobí svým schopnostem.

Golfová aplikace Telefóniky O2

Uvedeme si názorný příklad: pokud třeba hráč ví, že je driverem ve své výbavě při své technice schopen trefit vzdálenost někde mezi 210 a 230 metry, tuto hůl rozhodně nezvolí při hraní na jamce zobrazené na screenshotu níže. Přesně v tomto rozmezí totiž leží vodní překážka a hráč by tak byl při hře driverem vystaven zbytečnému riziku ztráty míčku a tím pádem trestným ránám. Zahraje proto ránu kratší holí, řekněme 200m. Když přijde k míčku, opět zkontroluje svoji polohu na displeji mobilu, kde se mu by mu v tu chvíli zobrazuje vzdálenost 102m k bodu D (okraj greenu). Ví tedy přesně jak je daleko od greenu, ať leží na faiwayi nebo mimo ni.

Golfová aplikace Telefóniky O2

Aplikace je opravdu velmi jednoduchá a z výše popsaného hlediska funguje skvěle. Její vývoj trval zhruba půl roku a nejnáročnější částí je příprava mapových podkladů pro jednotlivá golfová hřiště.

O budoucím osudu programu zatím představitelé O2 mlčí. Zdá se, že se s ním budeme setkávat na O2 Golf Tour, ale je otázkou, zda si ji budou moci zakoupit třeba obyčejní golfisté – amatéři. Tato možnost není rozhodně vyloučena, ale asi si na komerční verzi aplikace budeme muset nějakou chvíli počkat. Jistě by šlo o velmi zajímavou možnost pro začínající hráče.Témata: SMS, GPS, HTC, HTC Touch, O2, Telefónica

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

T-Mobile začne rozdávat slevy až 25 % a k tomu přidá 10 až 15 GB dat

T-Mobile Magenta 1

T-Mobile spustí novou službu Magenta 1. Je to jakási varianta rodinných tarifů, ale v principu funguje úplně jinak a...

Nejbohatší Čech by mohl vytvořit operátorské impérium

Španělská Telefónica působila v Česku osm let, mobilní operátor pod značkou O2...

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera měla podat nabídku na odkup čtyř operátorů ve střední a jihovýchodní...

Rodiny ušetří za volání a internet konečně u všech operátorů

Ilustrační snímek

Ryze rodinný tarif, který přináší finančně výhodnější služby pro vícečlenné rodiny, byl dlouho výsadou pouze Vodafonu....Najdete na iDNES.cz