Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Telefónica O2 představila první tarif se zcela neomezeným voláním

  11:00aktualizováno  11:00
Telefónica O2 dnes představila nové tarify O2 Neon, v jejichž rámci získají zákazníci vybrané bonusy zdarma. V maximální variantě bude k dispozici i zcela neomezené volání na všechna tuzemská čísla.

Telefónica O2 představila nové tarify O2 Neon (ilustrační foto). | foto: Profimedia.cz

Šestice nových tarifních plánů O2 Neon obohatí nabídku operátora od 15. května 2008, kdy nahradí stávající "magnetové" tarify (Bronz, Silver, Gold). Vedle SMS tarifu jsou připraveny hlavně nabídky s neomezeným voláním. O chystané novince jsme jako první informovali již včera. - čtěte více v Tajné: O2 odstartuje tarifní revoluci

Označení tarifů se inspirovalo u běžně užívaných velikostí oblečení: S až XXL. Vyšší velikost logicky znamená i větší porci volných minut a dalších bonusů, samozřejmě ale za cenu vyššího měsíčního paušálu.

Od tří set do čtyř tisíc

Jedinou výjimku z "velikostní škály" tvoří tarif Neon SMS. Ten za 300 korun měsíčně nabídne 250 volných textovek do všech sítí a víkendové SMS a MMS zprávy v rámci vlastní sítě zdarma. Stejný peníz bude zákazníky stát i nejnižší tarif Neon S se 40 volnými minutami kamkoli a neomezeným víkendovým voláním v rámci vlastní sítě.

Kombinaci obou bonusů přinese vyšší tarif Neon M. S ním budou zákazníci o víkendech zdarma volat i psát ve vlastní síti. Za tento tarif zaplatí o 150 korun měsíčně více (450 korun). V jeho rámci obdrží celkem 80 volných minut, které bude možné čerpat voláním do jakékoli sítě. Ve všech případech je tarifikace 60 + 60 sekund.

Další tarify jsou určeny zejména pro volání; O2 Neon L nabídne za 650 korun 120 volných minut a neomezené volání do sítě O2 o víkendech a ve všedních dnech mimo špičku, Neon XL pak 400 volných minut a neomezené volání v rámci sítě O2 kdykoliv. Měsíčně ale vyjde na nezanedbatelných 2 000 korun.

Vrcholem nabídky je tarif s vypovídajícím názvem XXL. Ten jako první v tuzemsku nabídne neomezené volání do všech sítí, a to v jakoukoli denní či noční dobu. Operátor si ale za tuhle možnost nechá tučně zaplatit; měsíční poplatek činí 3 900 korun.

Délka hovorů není nijak omezena, Telefónica nechystá aplikovat žádná opatření proti nadměrnému využívání tarifů. Maximální doba jednoho hovoru se ale pohybuje okolo sedmdesáti minut, což je standardní technické opatření všech mobilních sítí. Poté je možné dané číslo vytočit znovu a stejnou dobu volat i nadále.

U všech tarifů jsou poměrně příznivě nastaveny ceny za SMS nad rámec volných jednotek. Za jednu textovku zaplatí zákazníci v rozmezí koruny až 1,50 Kč včetně daně. MMS stojí ve všech případech 5,90 Kč.

Tarif O2 NEON SMS O2 NEON S O2 NEON M O2 NEON L O2 NEON XL O2 NEON XXL
Výhoda Víkendové SMS a MMS v O2 Víkendové volání v O2 Víkendové volání + SMS a MMS v O2 Volání v O2 celý víkend a mimo špičku** Nonstop volání v O2 Nonstop volání do všech sítí
Volné jednotky/měsíc 250 SMS 40 minut volání 80 minut volání 120 minut volání 400 minut volání Volné minuty nejsou potřeba
Cena tarifu vč. DPH/měsíc 300 Kč 300 Kč 450 Kč 650 Kč 2 000 Kč 3 900 Kč
Minuta volání do všech sítí 5,50 Kč 5,50 Kč 4,90 Kč 4,90 Kč 3,90 Kč 0,00 Kč
SMS 1,00 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč 1,50 Kč
MMS 5,90 Kč 5,90 Kč 5,90 Kč 5,90 Kč 5,90 Kč 5,90 Kč
* všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH
** mimo špičku = 19:00 až 7:00 hodin

Plusy a minusy

Výhodou nových tarifů je, že do využívání neomezeného čerpání služeb se nepočítají volné jednotky - minuty či zprávy. Oproti současné nabídce tarifů tak ty nové eliminují nepřehledné zvýhodňující balíčky, které v některých případech taktéž přinášejí neomezené volání nebo posílání zpráv. Za tyto balíčky se muselo připlácet, což dále znepřehledňovalo účet a taktéž byly tyto balíčky v mnoha případech omezené na dobu určitou. U tarifů Neon platí nabídka po celou dobu trvání kontraktu.

Nevýhod je také celá řada. V první řadě se Telefónica opět uchýlila k nesmyslnému účtování 60 + 60, tedy po minutách. Plné využití nabízených bonusů je navíc podmíněno podpisem smlouvy na 24 měsíců, v případě odmítnutí kontraktu či využití nabídky zvýhodněného telefonu se bonus bude vztahovat pouze na jedno jediné číslo, které si zákazník zvolí. To posléze bude moci jednou za měsíc zdarma měnit.

Velkým zklamáním jsou také ceny nejvyšších tarifů. Například Rakušané za neomezené volání platí pouze 35 eur měsíčně, tedy necelou tisícovku. - více čtěte v Čeští operátoři jsou drazí, jinde volají neomezeněTémata: O2, Telefónica

Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Vodafone se v Česku pochlubil 5G sítí. Rychlosti jsou závratné

Veřejný test 5G sítí operátora Vodafone během filmového festivalu v Karlových...

Až 1,8 Gbit/s dokázala v prvním veřejném testu přenášet 5G síť Vodafonu. V praxi je však ještě důležitější nízká...

Za 99 korun si můžete vzít na chatu domácí LTE internet od T-Mobilu

Ilustrační snímek

T-Mobile letos v dubnu zjednodušil instalaci základního tarifu pevného internetu přes LTE. Nová služba vyžaduje pouze...

Operátor O2 měl výpadek pevného internetu. Resetovat modem nestačilo

Ilustrační snímek

O2 v noci z 18. na 19. června provádělo upgrade sítě xDSL, která kvůli tomu na několik hodin nefungovala. Infolinka...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz