Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TCC Q285 - fotogalerie rozměrného barevného displeje

aktualizováno 
Atraktivní asijské véčko TCC Q285 není zajímavé jen tím, že má integrovanou anténu. Disponuje i barevným displejem, který rozhodně patří mezi to lepší, co současný trh nabízí. Nabízíme vám 35 detailních fotografií displeje.

TCC Q285 je atraktivní véčko s dílen tchajwanské společnosti Quanta, které můžete najít i pod označením Giya SL500, nebo MyTop 611. Podrobné informace, o tomto zřejmě prvním véčku s integrovanou anténou, se dočtete v tomto dnešním článku. Pro případné zájemce o tento telefon je dobrou zprávou, že si jej již nyní mohou objednat u německé společnosti SEMEC za cenu přibližně 350 €, což je v přepočtu asi 11 500 Kč. Za nedlouho bude dokonce možné zakoupit tento telefon i u nás, protože dovozce, společnost SEMEC, plánuje vstoupit na náš trh. 

V tomto článku se můžete podívat, jak vypadá barevný displej tohoto telefonu. Jedná se o pasivní barevný displej s rozlišením 120 x 160 obrazových bodů, který dokáže zobrazit 4 096 barev. V porovnání s konkurencí představuje displej telefonu TCC to lepší, co současný trh nabízí. Kvality displejů telefonů Samsung sice nedosahuje, ale oproti barevnému displeji Sony Ericssonu T68(i), nebo Philipsu Fisio 820 má výrazný kvalitativní náskok. Displej je perfektně kontrastní, to ale platí jen při aktivovaném podsvícení. Pokud není displej podsvícen, moc toho na něm vidět není, což ale platí i pro jiné barevné displeje, které nejsou aktivní, jako u Samsungu T100. Kvalitu displeje můžete porovnat s konkurencí, kterou jsme již měli možnost testovat. Odkazy naleznete na konci článku.  

 

 

V první sadě obrázků najdete dvě tapety displeje (u véčka nepříliš podstatné), úvodní animaci, světový čas, v jehož nabídce nechybí ani Praha a displej v pohotovostním režimu. 

V druhé sadě obrázků jsou jen tapety displeje. První dvě jsou volitelné, které lze nahrát pomocí dodávaného softwaru a kabelu. Software je ale jen v čínské verzi... . Další tři tapety jsou v telefonu nahrané již od výrobce. 

Dalších pět fotografií zobrazuje unikátní editor melodií, který je polyfonní a nabízí téměř profesionální práci. Pokud se ale nechcete trápit s notovým zápisem, opět si můžete do telefonu nahrát melodie z počítače. Bohužel i zde platí výše popsané, software je jen v tradiční čínštině.  

Kdo si nechce hrát s melodiemi, může se pustit do hraní her (Tetris, Toggle, Puzzle, Memory). Telefon nabízí čtyři, jejichž obrázky právě vidíte. Grafika je velmi dobrá a hratelnost slušná. Nám se nejvíce líbil Tetris. 

TCC Q285 nabízí vyzváněcí profily a skupiny volajících. Vedle vyzvánění je možné k jednotlivým číslům, nebo skupinám, přiřadit i "obrázek" volaného. I tyto obrázky lze použít jako tapety displeje. 

Na první fotografii je displej při psaní textových zpráv. Jde to jak latinkou, tak čínskými znaky. Prediktivní vkládání textu T9, je k dispozici ale jen v angličtině. Na dalších obrázcích je hlavní menu telefonu a hlavní displej s tapetou a světovým časem. 

 

Poslední sada fotografií nabízí pohled na displej informující o stavu baterie, diář, menu hovorů, nebo jak vypadá u Q285 kalendář.

Preview TCC Q285 najdete zde.

Displej Q285 můžete porovnat i s dalšími telefony s barevným displejem:

Fotogalerie displeje Samsungu T100

Fotogalerie displeje Samsungu S100

Fotogalerie displeje Nokie 6610 

 

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Konečně trocha originality. Vtipně zrušili výřez v displeji

Doogee MIX 4 (prototyp)

Čínský výrobce Doogee ukázal světu prototyp smartphonu, který by elegantně obešel potřebu dělat kvůli senzorům výřezy v...

Legenda Palm vstane z mrtvých, nový smartphone přijde v druhé půlce roku

Palm Pre 2

Legendární značka Palm se vrátí. Po letech čekání ji na trh přinese čínská firma TCL, která vyrábí smartphony Alcatel...Najdete na iDNES.cz