Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tajná novinka: Samsung D410 s dotykovým displejem

aktualizováno 
Samsung chystá inovovanou verzi modelu D410. Novinka by se měla jmenovat D428 a bude mít dotykový displej. Jinak se od sebe oba modely nikterak výrazně neliší. Otázkou je, jestli nový model bude v prodeji i v Evropě.

Samsung chystá inovovanou verzi dobře známého modelu D410. Novinka bude mít označení D428, zatím jí ale výrobce oficiálně nepředstavil. Přesto máme k dispozici její první fotografie a také částečnou specifikaci. Podle neoficiálních informací se telefon bude nejdříve prodávat v Asii, později by mohl být dostupný i na dalších trzích. Že se jedná primárně o asijský model, naznačuje i jeho označení. Modely Samsungu s osmičkou na konci jsou určeny pro čínský trh. Většinou ale existují i jejich protějšky pro ostatní trhy, včetně toho evropského.

Nový Samsung D428 vypadá na první pohled skoro stejně, jako model D410 který se u nás prodává. Rozměry a hmotnost novinky výrobce zatím neudává, můžeme ale předpokládat, že se od parametrů modelu D410 nebudou příliš lišit. Rozměry modelu D410 jsou 98 x 48 x 24 mm a jeho hmotnost je 115 gramů. Telefon má samozřejmě opět vysouvací koncepci. Trochu jiná je u nového Samsungu klávesnice, rozmístění tlačítek a dalších prvků však zůstalo stejné. Telefon má i stejné barevné provedení jako model D410, tedy kombinaci dvou odstínů šedé barvy.

 Samsung D428 Samsung D428 Samsung D428

Na stejném místě je i otočný fotoaparát, kterým je možné pořizovat fotografie v VGA rozlišení a také videonahrávky. Vše je stejné, jako u modelu D410, stejná by měla být i velikost paměti - 3 MB pro videa a 3 MB pro fotografie. Telefon má infraport, informační diodu a další funkce známé z modelu D410. Trochu jinak je řazené menu telefonu, ale to se může trh od trhu lišit. Hlavní menu může být i ikonové.

 Samsung D428

Hlavním rozdílem je dotykový displej. Tím model D410 nedisponuje. Displej modelu D428 má rozlišení 176 x 220 obrazových bodů a umí zobrazit 262 000 barev. Dotykový displej lze samozřejmě ovládat prstem, to ale nebude to pravé ořechové. Proto je v telefonu ukryto dotykové pero. Je umístěno v zadní části telefonu a je teleskopické.

Samsung D428 

Samsung D410:

Pomocí dotykového displeje lze kompletně ovládat menu telefonu včetně vytáčení čísel. Není tak nutné telefon otvírat, lze jej kompletně ovládat i v zavřeném stavu. Hlavní předností dotykového displeje je ale zadávání textu. Lze použít jak virtuální klávesnici na displeji, tak režim s rozpoznáváním písma. To se hodí především pro zadávání znaků čínské abecedy. Zadávat přes displej lze i čísla a speciální znaky. Všechny režimy si můžete prohlédnout na obrázcích. Podobný systém ovládání a zadávání znaků bude mít i chystaný Philips 755, kter má taktéž dotykový displej.

 Samsung D428

S dotykovým displejem souvisí i některé nové či vylepšené funkce. V telefonu je poznámkový blok, v kterém si majitel telefonu může načmárat co chce. Dále je v telefonu velmi propracovaná kalkulačka, kterou jinak než přes dotykový displej nelze ovládat. A na závěr je v telefonu i hra Match Match, která využívá dotykový displej. Další nabídka funkcí je identická s nabídkou u modelu D410.

Samsung D428

Samsung D428 je zajímavý telefon, který by si své zákazníky našel určitě i u nás. Dotykový displej u běžných mobilů zatím není příliš obvyklý, pravděpodobně se s ním ale budeme setkávat stále častěji. U nás bude za nedlouho v prodeji Philips 755 a Samsung přichystal ještě jeden nový model s dotykovou ploškou na klávesnici. Jmenuje se D488 a informovali jsme vás o něm v tomto článku.

Samsung D428

V této chvíli není znám ani termín uvedení Samsungu D428 na trh, ani jeho cena. Neoficiálně se hovoří o stejné sumě, jako při uvedení modelu D410 na trh. Zájemci by tak měli počítat se sumou okolo 14 000 Kč. 

     Samsung D428

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Samsung prý chystá kameru pro 3D skenování tváře. Dostane ji Galaxy S10

Detail čelní TrueDepth kamery z iPhonu X

Galaxy S9 je sice aktuálně horkou novinkou na trhu, ale Samsung už pilně vyvíjí jeho nástupce. Desátá generace modelové...

První a zatím poslední. Samsungy se zoomem dělí jedenáct let

Samsung Galaxy S9+ a SGH-G800

Špičkový Samsung Galaxy S9+ patří k nejlepším fotomobilům na trhu. Jako jeden z mála strojů nabízí dvojnásobný optický...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...Najdete na iDNES.cz