Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za kolik můžeme volat příští rok. Napoví tajná nabídka Vodafone

aktualizováno 
Nabídky operátorů pro firmy a organizace jsou diametrálně odlišné od běžných koncových cen. S ohledem na výrazné uvolnění českého trhu příští rok s nástupem virtuálních operátorů může taková nabídka ukázat, za kolik bychom mohli příští rok volat.
Přísně tajné

Přísně tajné | foto: Profimedia.cz

Nedávno jeden ze čtenářů zanechal v diskusi odkaz na prospekt, na kterém je neveřejná nabídka společnosti Anderson. Ta zprostředkovává telekomunikační služby Vodafonu pro Plzeňský kraj. Nabídka platí pro rodinné příslušníky zaměstnanců organizací patřících pod Plzeňský kraj.

A ceny to jsou jak z jiné planety. Tarify nemají volné minuty, ale měsíční poplatek je jen 1,20 Kč plus 60 korun za správu účtu pro zprostředkovatele. Zákazníci platí jen za provolané jednotky vyjma volání v rámci skupiny, které je zdarma. Minuta v síti Vodafone je za 84 haléřů, do ostatních sítí dokonce jen 60 haléřů. SMS pak stojí 24 haléřů a základní datový tarif se 150 MB FUP na měsíc jen 48 korun. Neomezený datový tarif pak stojí měsíčně 177 korun.

"Zaměstnanecké účty spravuje jiný subjekt na základě pověření Plzeňského kraje, takže Vodafonu odpadá nákladná povinnost poskytovat každému číslu individuální servis a péči. Plzeňský kraj je zákazníkem s velkým počtem SIM karet a tomu odpovídajícím objemem volání a víceletým kontraktem. Spolupráce je proto oboustranně zajímavá," uvedla k ceníku tisková mluvčí Vodafonu Alžběta Houzarová.

Nabídka zprostředkovatele telekomunikačních služeb Vodafone pro organizace

Nabídka zprostředkovatele telekomunikačních služeb Vodafone pro organizace spravované Plzeňským krajem.

Nutno podotknout, že takto vypadá velká část velkoobchodních tarifů operátorů, nejenom Vodafonu. Platí pro velké firemní zákazníky s tisícovkami SIM.

"Cena a rozsah této nabídky byly explicitně stanoveny v podmínkách výběrového řízení na telekomunikační služby, proto s nimi musel souhlasit každý účastník výběrového řízení a v podobném rozsahu je poskytoval i předchozí operátor," dodala Houzarová.

Podle našich informací se uvedené ceny blíží velkoobchodní nabídce, kterou operátoři mohou nabídnout virtuálním operátorům. Samozřejmě ti větší budou mít ceny ještě nižší, ale již ne o mnoho.

Je tedy nepravděpodobné, že se v nejbližší době setkáme se stejnými cenami i pro koncové zákazníky. Ale můžeme je z nich odvodit.

Minuta volání u tarifů by se měla s rezervou vejít do dvou korun, u předplacenek do 2,50 Kč. SMS by měla stát do koruny, případně koruny padesát u předplacenek. To vše u tarifů s měsíční platbou do 500 korun. U vyšších by měly být ceny ještě podstatně nižší. Minuta hovoru by měla stát okolo jedné koruny.

Za 500 korun měsíčně by tak zákazník měl příští rok dostat zhruba 200 minut volání, minimálně 100 SMS, ale zde lze očekávat ještě štědřejší nabídky a jistě základní datový tarif. Další zvýhodnění lze očekávat při volání do vlastní sítě.

Zcela neomezený tarif by měl stát zcela jistě pod 1 500 korun, možná i rovnou tisícovku. Naopak základní tarify s padesáti minutami by mohly stát do 150 korun.

Současné ceny veřejně publikovaných tarifů jsou přitom téměř dvojnásobné. U speciálních tarifů (studentských, podmíněných jinou službou) lze podobné nabídky najít již dnes, nebo je operátoři krátkodobě nabízeli v akci či je lze získat v rámci retenční nabídky (při smlouvání). Z toho je patrné, že to půjde, jen musí trh chtít. Tedy operátoři i zákazníci.

Autor:


Nejčtenější

Pozor na neférovou nabídku tarifu, varoval ČTÚ. Může jít o podvod

Tarif 375

Neomezené volání i SMS a 2,5 GB dat až pro čtyři uživatele od 375 korun měsíčně. Na takovou nabídku lákal web...

Nový tablet Xiaomi má výkonný procesor a obří baterii, potěší cenou

Xiaomi Mi Pad 4 a jeho desetipalcová varianta Plus

Trh s tablety je sice na ústupu, přesto na tato zařízení někteří výrobci dosud nezanevřeli. Jedním z nich je čínské...Turci ničí svoje iPhony. Kvůli sankcím od Trumpa

Turci ničí svoje iPhony kladivem

V reakci na zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka, které nařídil americký prezident Trump, se začala na...

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...

Hodně muziky za málo peněz. Test Xiaomi Redmi S2

Xiaomi Redmi S2

Veliký displej, překvapivě výkonný procesor a k tomu cena pod úrovní čtyř a půl tisíce korun. Xiaomi Redmi S2 je...

Další z rubriky

Zázračný tarif od nich nedostanete. Vyzkoušeli jsme srovnávače tarifů

Tarifomat láká na nabídku na míru

Tarifní kalkulačky slouží především ke srovnání mobilních tarifů, lákají ovšem i na neveřejné tarify. V současnosti...

V pokrytí signálem je Česko evropskou elitou, Polsko může tiše závidět

OpenSignal prostřednictvím uživatelských dat mapuje kvalitu mobilního signálu...

Bodují sice levnějšími službami, ale v pokrytí území kvalitním mobilním signálem za Českem pokulhávají. Mnohé evropské...

Leží v nemocnici bez wi-fi, tak chce po operátorech neomezená data

Ilustrační snímek

„Ahoj, jsu Kuba a chci změnit chování operátorů.“ Jakub Strouhal se prostřednictvím sociální sítě rozhodl bojovat za...

Najdete na iDNES.cz