Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

T-Mobile láká partnery pro vývoj nových služeb

aktualizováno 
RadioMobil se rozhodl, že svou síť otevře vývojářům s dobrými nápady. Vytvořil pro ně užitečné webové stránky a nabízí jim, že pokud přijdou s nápadem na dobrou službu či aplikaci v mobilní síti, umožní jim použít tu svou a pomůže s propagací. Uživatelé se mohou těšit na to, že s mobilním telefonem dokážou více.

RadioMobil včera oznámil spuštění Partnerského programu T-Mobile. Tento projekt si klade za cíl přilákat schopné vývojáře služeb a aplikací. Ti budou moci využít pro své nápady síť RadioMobilu – ten tak díky tomu bude moci nabídnout svým zákazníkům více služeb, než kdyby si je měl vyvíjet sám. Dalším, pro RadioMobil také důležitým aspektem, je větší využití mobilní sítě, pokud budou mít uživatelé k dispozici užitečné aplikace.

S vývojáři spolupracoval RadioMobil již dříve, podobně jako jiní operátoři, ale nyní nabízí tuto možnost každému, jehož nápady shledá realizovatelnými. S podobným otevřeným programem spolupráce už dříve přišel Český Mobil – nazval jej Oskarzóna a velmi si jej pochvaluje.

RadioMobil nabízí vývojářům několik forem spolupráce. Je schopen jim pomáhat při samotném vývoji řešení – přece jenom nikdy jiný než odborníci a vývojáři z RadioMobilu nemůže síti T-Mobile a již implementovaným službám rozumět více. K dispozici je i několik pre-produktů. To jsou služby jako je Moje info (možnost rozesílat přihlášeným zákazníkům informace přes SMS), Virtuální recepce (hlasový informační systém, který si definuje zákazník), Profi SIM (karta SIM s možností tvorby vlastních SIM toolkitových aplikací), SMS Connect (příjem velkého množství SMS na jednom čísle), Lokalizace polohy a Loga a zvonění pro příspěvkové účely (dostanete část peněz, které zaplatí zákazník za stažené logo či zvonění). A co je pro vývojářské firmy nejdůležitější, RadioMobil jim pomůže i při propagaci a prodeji jejich služeb a aplikací zákazníkům.

Pro podporu spolupráce vzniknou stránky developers.t-mobile.cz, kde budou k dispozici informace o podmínkách spolupráce, ukázkové aplikace, softwarové nástroje a především dokumenty se specifikacemi a standardy, které budou užitečné při tvorbě služeb a aplikací.

RadioMobil bude udělovat partnerům, jejichž řešení splní požadavky programu (z hlediska funkčnosti, technického provedení a kvality), certifikát Solution partner. Aplikace a služby budou k dispozici v Katalogu řešení a vybrané produkty budou nabízeny zákazníkům RadioMobilu i vedle jeho vlastních řešení.

Spolupráce s vývojářskými partnery je pro mobilního operátora velmi výhodná. Sám totiž nemůže věnovat tolik lidských zdrojů na vývoj nových služeb, jako to mohou udělat nezávislí vývojáři. Spoustu nápadů týkajících se služeb a aplikací také nikdy nevznikne přímo u operátora, protože jeho zaměstnanci si již zvykli na některé postupy či metody a nenapadne je podívat se na problém z jiného úhlu. A spousta nových služeb a aplikací je to, co zajistí operátorům do budoucna růst jejich příjmů a využívání sítě. Zejména při spouštění sítí UMTS se jim tak bude hodit, pokud už budou vědět, jak na to.
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Nové Apple Watch budou mít větší displej a podrobnější sledování zdraví

Apple Watch Series 3 je možné koupit i ve verzí s LTE modemem

Letos Apple představí už čtvrtou generaci svých hodinek. Series 4, jak se bude nová verze jmenovat, má přijít na trh...

Pro otisk prstu k iPhonu mrtvoly šla policie do pohřebního ústavu

iPhone 6s

Policisté z města Largo na americké Floridě potřebovali přístup k iPhonu muže, který byl v březnu zastřelen. Jeho...Najdete na iDNES.cz