Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svět Windows CE - Počítače do ruky (Palm-size PC)

aktualizováno 
Všechno pro uživatele počítačů se systémem Windows CE.

Svět Windows CE
Počítače do ruky (Palm-size PC)
 
Podpora uživatelů Palm-sized PC
Compaq má nejmenší PPC
Dne 13. září oznámila společnost Compaq uvedení nového modelu kapesního počítače bez klávesnice na bázi WinCE. Model s označením Aero 1530 je odpovědí na model Palm V. Útok na pozice Palmu a dalších PPC jsou jasně patrné z následujícího srovnání: paměť: Aero - 16 MB, Palm V - 2MB, Aero - vestavená podpora MP3 a přehrávání videa, cena: Aero - 299 USD, Palm V 415 USD. Compaq také oznámil, že nové Aero bude obsahovat novou sadu programů vyvinutou přímo Compaqem.

Nová verze programu pTab
Firma Kobe oznamuje, že nyní bude v distribuci nová verze oblíbeného tabulkového kalkulátoru pro Palm-PC s Windows CE. Jedná se o PTab 1.1.

PPC: prohlížeč internetu PalmBrowser 1.03
Díky programu PalmBrowser je možné na PPC prohlížet webové stránky. Program podporuje několik způsobů prohlížení stránek na počítačích do dlaně.

Informace o Mars Palm-size PC
Mars Palm-size PC od firmy BCom Electronics je PPC s Windows CE 2.0. Je to nejtěžší PPC v kategorii PPC s Windows CE 2.0.


Gameboy na PPC
Zejména na barevných PPC je Gameboy velmi efektivní a hry vypadají dobře. Posuďte sami na této adrese.

Technická podpora: Adresářová struktura ve WinCE
Toto je komplexní pohled na adresářovou strukturu typického HPC a PPC s Windows CE 2.0. Všimněte si, že Windows CE nemají písmena disků jako Windows 95/98/NT. Též podporují dlouhá jména souborů a podadresářů s mezerou. Data souborů jsou uložena v interní RAM (ne FLASH) paměti a jsou komprimována v poměru přibližně 2:1.

World, Excel a Money pro PPC bude!
Microsoft oznámil, že v nové verzi Windows CE pro Palm-size PC budou obdoby desktopových aplikací, tj. Word, Excel a modul pro integraci s MS Money.

PTab - tabulkový kalkulátor pro Windows CEŽ Palm-Size PC
PTab je plnohodnotný tabulkový kalkulátor pro Windows CEŽ Palm-Size PC. Tento produkt doplňuje Windows CE pro PPC o nejžádanější funkci, která dosud chyběla.


Casio má nové modely PPC
Nejaktivnější výrobce nových modelů palm-sized PC (PPC) je firma Casio. Jen za poslední tři měsíce zveřejnila tři nové modely PPC: E-100 (barevný, 16MB, NEC 131 MHz), E-15 (černobílý, 16MB, NEC 69 MHz) a oznámen byl také nový model E-500. Pro podporu zákazníků rozšířilo Casio svoje stránky o sekci All Things CE.

Philips Oznámil Nino 500
Nino 500 je "typické" PPC - 16 MB paměti a procesor NEC (rychlost zatím neoznámena). Tento přístroj bude poprvé ukázán veřejnosti 11. dubna na výstavě DemoMobile 99 v Kalifornii.

Compaq Aero oficiální stránky
Tento nový přístroj PPC již najdete na webu firmy Compaq.

Nová PPC od předních výrobců
Firma HP na výstavě Consumer Electronics Show v Las Vegas předvedla v prosinci nový model PPC s beta verzí Windows CE s kódovým označením Wyvern. Během prvního čtvrtletí uvede HP na trh nový model Jornada 420, který má být prodáván za 519 USD. Podle informací má tento model mít vestavěnou podporu pageru Motorola CF1350 Flex Protocol. Podobně jako HP, připravuje svoje první PPC i Compaq. Přepokládá se, že vstup velkých počítačových firem na trh PPC, konečně rozhýbe prodej těchto přístrojů. tonywms@erols.com

Prohlížeč Internetu (browser) pro PPC
HandWEB 1.0 CE je první prohlížeč pro PPC, který podporuje všechny potřebné funkce. Bližší informace včetně demoverze očekávejte během tohoto týdne.

Technická otázka: Jak je to s verzemi programu ArtSKey PPC? Je používání bezplatné?
Odpověď: Existují dvě verze programu ArtSKey PPC. První verze nepodporuje rozpoznávání písma. Používání této verze je bezplatné. V současné době je tento program dostupný pod označením verze 4018. Druhá verze označovaná ArtSKey PPC Plus (stávající číselné označení 4021 a kit pro rozpoznávání písma) podporuje rozpoznávání písma, a její používání je placené. Avšak vzhledem k tomu, že probíhá testování této verze, je v současné době možné získat bezplatně registraci i pro verzi ArtSKey PPC Plus.

Compaq uvede PPC a HPC Pro
Standardní PPC s barevným displejem 240x320 se dá očekávat od Compaqu během prvního čtvrtletí. Na druhé čtvrtletí je plánován HPC Pro.

Nové displeje pro Palm-Sized PC jsou velmi kvalitní
Test časopisu PC Week ukázal, že obrazovky dvou prototypů PPC s Windows CE 2.11 (kódové označení Wywern) jsou snadno čitelné ve venkovním prostředí nebo při přímém slunečním osvitu. Další zajímavosti: uvedení PPC s barevnými displeji má podle odhadů snížit cenu černobílých modelů až o 200 USD. HP připravuje skládací klávesnici pro svůj model PPC. Ukázka obrazovek HP Jornada 420 a Everex Freestyle 540.

Powertoys pro PPC
Na microsoftím webu jsou nové Power Toys, tentokrát vydání pro PPC.

TaskPro 2.0
Maximum informací pro PPC v jednom menu: přepínání aplikací, zavírání programů, statistika, informace o volné paměti a stavu baterií.

Slovenská lokalizace pro Palm-Sized PC dokončena
Společnost WEB s.r.o, která na Slovensku dodává lokalizační program ArtSKey, dokončila vývoj slovenské verze lokalizace pro Palm-sized PC s Windows CE 2.0. Jedná se o úplnou lokalizaci, která zahrnuje překlad menu, dialogů, systémových hlášení a dalších textů. Dále je přeložena nápověda pro systém, takže uživatelé získávají skutečně celé PPC ve slovenštině. Vynikající vlastností je i raketová klávesnice a možnost rozšíření lokalizace o program ArtSPen, který umožňuje rozpoznávání rukou psaného písma. artsoft@web.sk

Software pro uživatele PPC
Vyzkoušejte následující programy: bSquare Viewsheet - pro prohlížení *.XLS souborů na PPC (další informace), Pocket Chess pro PPC - šachový program (další informace), hru PocketGloban (obrázek), bSquare - Backup Plus - pro zálohování a obnovu dat na PPC, hru firmy Microsoft - Hledač min (nejprve instalujte základní software a potom teprve samotnou hru). Pozn: soubory typu *.cab se instalují přímo do menu v PPC a poklepem se následně přímo spustí nebo se sami nainstalují.

Jazyková podpora pro PPC s Windows CE je otevřený systém
Pro uživatele PPC (Palm-sized PC, kapesní PC bez klávesnice) je bezplatně k dispozici úplná sada lokalizačních programů a nástrojů pro vývoj a dotváření národní lokalizace.

Lokalizace pro Palm-sized PC - přehled souborů
V tomto přehledu se seznámíte s informacemi o programech pro lokalizaci Palm-Sized PC. Víte již, že můžete provádět lokalizaci aplikací sami? Vyzkoušeli jste již program ArtSPen pro PPC? To vše v dokumentu o lokalizaci pro PPC.

Wyvern - další krok v systému pro PPC
Microsoft plánuje zveřejnit další informace o připravovaném vylepšení - nové verzi Windows CE 2.11 pro Palm-sized PC. Slibovaná zdokonalení se týkají především podpory barevných displejů a rozšíření systému o komponenty zahrnující Visual Basic, Active Development Objects a Microsoft Foundation Classes.

Lokalizační nástroje - Tool.exe pro Palm-sized PC
V tomto dokumentu se seznámíte, jak lokalizovat systém a běžící programy do českého jazyka. Naučíte se postup práce s lokalizačním nástrojem Tool.exe

Nová barevná Nina
Společnost Philips Mobile Computing Group oznámila, že během druhého čtvrtletí 1999 uvede na trh nové modely PPC Nino. Bude se jednat zaprvé o řadu přístrojů s barevným displejem. Za druhé bude také uveden levný model Nino 200 s monochromatickou obrazovkou. Přepokládá se, že díky ceně 299 USD bude tento model velmi dobře prodejný.

 

Nejžádanější software je dostupný! - IR ovládání
Víte, jaký je nejžádanější software pro CEéčka? Je to dálkové infračervené ovládání! A to je již tady! Nyní můžete ze svého PC nebo PPC ovládat televizi, CD-player, HIFI věž nebo cokoli, co se dá ovládat infračerveným paprskem.

Nino - chyby jsou odstraněny
Populární PPC od Philipsu má chyby v rozhraní pro CF karty. Nahrajte si proto opravný software, aby vaše Nino pracovalo správně. Opravný software je nezbytný pro některé paměťové karty a je bezpodmínečně nutný pro práci se síťovými kartami.

Nejucelenější přehled software pro PPC
Pokud máte PPC (Casio, Nino, Everex) tak vám doporučujeme navštívit stránky Mike's Palm-Sized PCs: Software. Bez nadsázky lze říci, že je to jeden z největších přehledů programů pro PPC.

Tiskárna Seiko pro HPC a PPC
Společnost SEIKO uvedla na trhu novu termální tiskárnu DPU-3445 s infračerveným portem určenou pro notebooky, HPC, PPC a mobilní telefony. Vlastnosti tiskárny:

 • infračervená technologie podle standardu Infrared Data Association's 1.0
 • bateriové napájení (7,2 V)
 • Windows CE kompatibilní
 • možnost připojení k stolnímu PC nebo HPC přes RS-232C port
 • interní paměť 4kB
 • hmotnost včetně baterií 13 uncí
 • Aktuální cena je $237. Informujte se na WWW.SEIKOPRINTERS.COM.
 • Dárek od Microsoftu pro uživatele PPC
  Na Microsoftím webu je dočasně k dispozici malý herní dárek - "Minesweeper" (Hledač min) z balíku MS Windows CE Entertainment Pack. Tato hra je určena pouze pro PPC. Stáhněte dokud je k mání!

  Jaká PPC existují?
  Mnoho čtenářů rubriky Svět Windows CE se zajímá o srovnání technických parametrů přístrojů PPC. Přinášíme základní srovnávací tabulky pro obě kategorie: Parametry PPC - srovnávací tabulka

   
  BSQUARE ViewSheet
  Konečně kompatibilní řešení pro prohlížení spreadsheetů v PPC přístrojích! Přečtěte si informaci o programu a stáhněte se testovací demoverzi.
   
  Uživatelská příručka pro Palm PC
  Rádi byste si koupili Palm PC, ale nejprve se chcete seznámit s tím, co PPC dovede? Úplný přehled můžete získat díky příručce uživatele Palm PC. Přečtěte si recenzi této publikace.
   
  UniPro PC 110
  Společnost Uniden America uvádí na trh nový model počítače PPC s Windows CE 2.0 - UniPro PC 100. Verze s 8MB RAM je za koncovou cenu $449 a slabší verze s 4MB za $379. Počítač je postaven na procesoru Philips PR 31700 (75 MHz).
   
  Přehled softwaru pro Windows CE zdarma na Webu MS
  Microsoft částečně předělal svůj web a jsou na něm dostupné tyto programy pro Windows CE.

  1. Pro PPC
  • Palm-Size PC Find Patch
   Opravuje problém s hledáním na PPC. Instaluje se na stolní PC.
   
  Microsoft záplatuje Outlook kvůli Windows CE
  Windows CE (verze pro PPC) obsahuje chybu v hledání kontaktů. Jelikož je systém na PPC v ROM, nelze problém opravit jen tak snadno. A tak MS tvrdí, že problém je způsoben nekompatibilním formátem dat z Outlooku a proto je třeba záplatovat Outlook.
   
  46% dotázaných slyšelo o PPC poprvé
  Ze vzorku 300 odpovědí, které zatím přišly do soutěže o bezva metalické propisky FreeStyle vyplývá, že 46% respondentů se díky této soutěži dovědělo, že kapesní počítače typu PPC vůbec existují. Průzkum také ukázal, že 14% dotázaných již o PPC slyšelo v průběhu posledního měsíce (říjen) a 37% již zná PPC z dřívější doby. Časový průzkum odpovědí jasně prokazuje, že s rostoucím časem se zvyšuje počet těch, kteří o PPC slyší poprvé: z posledních dvaceti odpovědí 95% respondentů slyšelo o PPC poprvé.


  Kdy jste se dověděli o počítačích typu PPC?

   
  On-line nápověda pro PPC
  Připravili jsme pro všechny uživatele PPC přehlednou nápovědu k užívání kapesních počítačů s WinCE.

   
  Přehled českých článků o Everexu a dalších PPC

   
  Nové články technické podpory pro Windows CE

 • Instalace programu ArtSKey pro PPC (1. část a 2. část)
 •  
  Přehled mobilních kanálů pro PPC
  Chcete nejnovější informace on-line? K dispozici jsou vám mobilní kanály. Přehled je na stránce Windows CE 2.0 Mobile Channel Links. (K provozování mobilních kanálu potřebujete Palm-size PC, Windows CE Services 2.1 a Internet Explorer 4.0. Nelze realizovat na počítačích HPC.)
   
  Sunnysoft 3.2P pro Palm size PC
  Sunnysoft uvádí na trh novou verzi jazykové podpory Sunnysoft 3.2P pro Windows CE pro Palm size PC. Koncová cena je stanovena na 1354,50 Kč. Tato verze odstraňuje všechny známé nedostatky minulých verzí a přináší další podstatná vylepšení, jako například rozšíření funkčnosti Gestures, funkce Autohide, vylepšená technologie počešťování interních aplikací. (Viz Porovnání verzí)

  Mluvící hodiny
  Chcete, aby vás HPC nebo PPC informovalo o čase v jazyce lidu srozumitelném. Pak jsou tu mluvící hodiny od "Stickyho", který se dušuje, že když si nahrajete vlastní časová oznámení, bude program s vámi mluvit třeba papuánštinou.

   
  PalmPiano
  Komponujte hudbu se svým PPC! K tomu je program PalmPiano od Stickyho.
   
  60% až 80% Palm-Size PC se vrací zpět do obchodů
  Dodavatelé PPC přístrojů v USA zaznamenali během září první vlnu vracení těchto přístrojů. Nejvíce nespokojených zákazníků pochází z řad nakupujících ve velkých obchodních domech. Ačkoli je tam možné přístroje zakoupit levněji, lidé nevědí, co vlastně kupují. Nejčastější důvody proč jsou PPC vracena: Windows CE není kompatibilní s normálními Windows, malý a nečitelný displej, nízká životnost baterií, přistroj nelze používat bez stolního PC. Tato zkušenost ukazuje, že používání PPC se silně váže na znalost počítačů a schopnost zacházet se systémem Windows.
   
  První český CD ROM pro Windows CE
  Portfolio Praha uvádí na trh první český CD-ROM s programy pro Windows CE. Co na CD-ROMu najdete? Nejlepší lokalizační programy pro češtinu a slovenštinu od firmy ArtSoft, technické články rozdělené do sedmi kategorií (včetně článků pro PPC jako je Everex), software a programy přes 100 MB nejnovějšího softwaru z Internetu s českými kometáři, přehled článků ze Světa Windows CE. To vše za doporučenou cenu 600 Kč. Zde si přečtěte podrobný přehled obsahu disku. Zde CD-ROM objednejte přes web.
   
  Víte že?
  Jak nastavit automatické spouštění programů po resetu HPC nebo PPC:
  Program, dokument nebo zástupce přesunete do složky \Windows\StartUp.
   
  Everex a jiná PPC: Skvělá přehlídka software
  Pokud máte PPC určitě si nenechejte ujít stránky Mike's Palm-Sized Pcs. Přehledně uspořádaný seznam, který je aktuální. Opravdu musíte vidět.
   
  Podpora uživatelů Everexu Freestyle

  Barevný PPC Everex má zpoždění
  Z tiskové zprávy firmy Kobe: Dostupnost nového barevného modelu Everex Freestyle 540 s Windows CE 2.11 zatím nejsme schopni odhadnout . Zpoždění výroby je způsobeno akutním nedostatkem barevných LCD displejů.

  EVEREX Freestyle novinky - duben 1999
  Firma Kobe jako jediná firma se sortimentem WinCE pravidelně informuje zákazníky o novinkách a také poskytuje materiály pro publikování. Díky těmto materiálům můžeme v informační rubrice Svět Windows CE na Mobil Serveru publikovat informace o české scéně Windows CE. Zde jsou novinky týkající se Everexu.

  EVEREX Freestyle 540 Color
  Firma Everex Systems, Inc. představila nový model Everex Freestyle 540 Color, který do prodeje bude uveden koncem dubna.

  Novinky od Kobe
  Firma Kobe zahájila nový rok dvěmi novinkami. V nabídce jsou nyní praktická pouzdra pro Everex s klipem na pásek za doporučenou cenu 480 Kč bez DPH. Hitem může také být stříbrné provedení samotných Everexů. Pokud tedy preferujete stříbrnou, nenechejte si ujít tuto limitovanou nabídku. Věřme, že podle pořekadla "Jak na Nový rok, tak po celý rok", budeme slýchat o podobných novinkách častěji.

  EVEREX Freestyle - novinky od firmy KOBE
  Firma Kobe má mnoho dalšího v nabídce pro PPC Everex: tabulkový kalkulátor, infratisk na tiskárny s IrDA portem, informace o zálohování, GSM komunikace, pouzdro se zipem na Everex, ......

  Freestyle 540
  Velikost stejná jako Nino, barevný TFT displej pro venkovní použití (přibližně stejný jako na barevném Gameboyovi), nová verze MS Windows CE Wywern, místo tlačítek otáčecí kolečko jot-wheel, možná podpora MP3 a stereo zvuku, futuristický oblý design - to vše je Freestyle 540. Dostupný bude během druhého čtvrtletí 1999.

   
  EVEREX Freestyle - co je nového?
  Jaký je nový software? Jak je to s tabulkovým kalkulátorem? Jak je to s prohlížečem WWW stránek? Co je nového v oblasti faxování, modemů a GSM komunikace? Odpovědi naleznete zde.

  Everex a TDK mají řešení pro GSM telefony
  Díky spolupráci firem Everex a TDK Systems Europe vzniká komplexní řešení pro GSM komunikaci z Windows CE. Spojením programu GlobalPulse, GSM telefonu a příslušného kabelu dostanete komplexní řešení pro kapesní kancelář. Můžete odesílat a přijímat krátké zprávy mnohem pohodlněji, než je vyťukávat na numerické klávesnici telefonu. Kdykoli se můžete připojit na internet bez potřeby dalšího hardwaru. Navíc je zajištěno vytáčení a propojení telefonních čísel v kontaktech s GSM telefonem. Software GlobalPulse bude nabízen v ceně Palm-sized PC od Everexu a uživatel si dokoupí pouze odpovídající kabel pro svůj typ telefonu.

  Software pro majitele PPC Everex zdarma
  Na rozdíl od pouzder je tato nabídka pro všechny bez ohledu na zemi původu. Po zaregistrování na vás čeká softwarový balík, který obsahuje: bFAX Express, bTASK, bMOBILE News, bTrack, bPrint, Quicken ExpensAble, eWallet a Calligrapher 5.1.

   
  Nový test PPC Everex
  V červenci jsme na Mobil Serveru zveřejnili první dojmy z krátkého testu Palm (Size) PC Everex FreeStyle. Tentokrát jsem měl FreeStyle zapůjčen na delší dobu spolu s bohatou dodatečnou výbavou. Bez zajímavosti není ani to, že se jednalo o inovovaný model vybavený 16 MB RAM a tak si přečtěte novou recenzi.
   
  Inovované verze Palm PC
  Kobe uvádí na domácí trh inovované verze Palm PC s Windows CE, které mají především rozšířenou paměť a řadu dodatečného softwaru, včetně českých programů a české podpory. Nejnižší model Everex Freestyle Associate je nyní dodáván s procesorem NEC VR4111, který pracuje na frekvenci 66 MHz (oproti 54 MHz u staršího modelu) a standardní paměť RAM má nyní dvojnásobnou kapacitu 8 MB. U Freestyle Manager a Executive byla rozšířena operační paměť z dřívějších osmi až na 16 MB. Zde jsou nové konfigurace přehledně:

  • Everex Freestyle Associate - NEC VR4111/66 MHz, 8 MB RAM, NiMH baterie, synchronizační kabel pro připojení k PC, cena 15.850 Kč.
  • Everex Freestyle Manager - NEC VR4111/66 MHz, 16 MB RAM, NiMH baterie, synchronizační kabel, stojánek pro Palm PC s vlastními bateriemi, cena 18.290 Kč.
  • Everex Freestyle Executive - NEC VR4111/66 MHz, 16 MB RAM, NiMH baterie, synchronizační kabel, stojánek pro Palm PC s vlastními bateriemi a faxmodemem 33 kb/s, cena 21.300 Kč (všechny ceny, jsou jako obvykle s DPH).
   (podle
   Softwarových novin)
   
  Co je to Everex
  Důkladné seznámení s Everexem, jeho funkcemi a možnostmi přináší naše obrazová prezentace.

  Nejčastější otázky a problémy
  Ti co mají Everexe, ocení odpovědi na nejčastější otázky typu "Co mám dělat když...?" a "Jak mám ...?"

  Technická podpora pro uživatele palmtopu Everex
  Každý začátek bývá těžký. Pro usnadnění si můžete přečíst jak postupovat krok za krokem při prvním vybalení Everexu a při nabíjení bateriMS Windows CE Services a jak projít í, dále jak instalovat průvodcem nastavením na Everexu.

  Pracujeme s Everexem
  Máme pro vás tři typy, jak efektivně pracovat s kapesním počítačem Everex. Naučte se, jak jednou rukou vytvořit záznam o schůzce a kontaktu nebo jak si rychle zapsat poznámku.
    

   
  Kobe prezentovala Everexe
  Dnes se konala v pražském hotelu Golf prezentace PCMCIA produktů firmy Kobe společně s prezentací Palm-size PC Everex. Nejzajímavější informace je, že v nové dodávce jsou Everexy všechny osazeny stejným procesorem (NEC VR4111/66 Mhz) a mají dvojnásobné množství paměti (8 a 16 MB) za stejnou cenu. Zveřejněny byly také ceny příslušenství: stojánek 1230 Kč, stojánek s faxmodemem 4 690 Kč, náhradní kabel RS 232 je za 760 Kč a síťový adaptér 790 Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

  Počítač roku 2000?
  Až pojedete na Invex po dálnici do Brna, určitě si nenechejte ujít billboardy firmy Kobe, kterými prezentuje PPC Everex. Kobe si zaslouží pochvalu za propagaci Windows CE, protože kromě Ericssonu, což je mezinárodní kolos, je Kobe jedná firma, která solidně prezentuje zařízení s Windows CE.

   
  Odkazy Světa Windows CE
  > Svět Windows CE (hlavní strana)
  > nejčastější otázky
  > archiv Světa CE
  > technická podpora
  Autor:
  Nejčtenější

  Příchod sítí 5G je plánován na rok 2020
  Nástup sítí 5G je zase o něco blíže. První vysílače jsou v Berlíně

  Berlín Příchod sítí 5G je plánován až na rok 2020, ale k důležitým milníkům dochází už teď. Společnost Deutsche Telekom spustila první evropské vysílače umožňující...  celý článek

  IBM Simon
  Takový smartphone jsme ještě netestovali. Rarita, která nedává smysl

  V roce 1994 se začala psát komerční budoucnost chytrých telefonů. IBM Simon se stal prvním chytrým telefonem na trhu. Z dnešního pohledu je to především...  celý článek

  Xiaomi Mi 6
  Tato lahůdka mezi výkonnými smartphony stojí 12 tisíc, má to ale háček

  Na českém trhu se objevil zajímavý supersmartphone od čínského Xiaomi. Za 12 tisíc nabídne bohatou výbavu, která se dá srovnat s nejvýkonnějšími telefony...  celý článek

  Huawei Mate 10 Pro
  Tak nízkou cenu nikdo nečekal. Huawei Mate 10 Pro zatopí konkurenci

  Huawei představil v Mnichově nový špičkový smartphone Mate 10. Překvapí hned v několika ohledech. Stejně jako nové iPhony má neuroprocesor, který se sám učí,...  celý článek

  iPhone 8 zakusil i klasickou ohybovou zkoušku. A uspěl, k nevratným deformacím...
  iPhone 8 bodoval v crashtestech. Youtuber jej neohnul

  Ve vodách chytrých telefonů známý youtuber Zachary Nelson prověřil sérií zatěžkávacích testů zbrusu nový iPhone 8. Telefonu uštědřil nespočet škrábanců,...  celý článek

  Další z rubriky

  Xiaomi Mi Note 3
  Xiaomi překonalo rekord. Jen v září prodalo 10 milionů smartphonů

  Čínským výrobcům sice s velkým náskokem kraluje Huawei, ovšem i další tamní hráči posilují. Daří se i Xiaomi, šéf společnosti Lei Jun se v minulých dnech...  celý článek

  BlackBerry Motion
  Velká baterie, zvýšená odolnost a nedobytné fotky. To je nové BlackBerry

  Po modelu KEYone tu máme další novodobé BlackBerry z dílen čínského TCL. Nový Motion nemá úplně špičkovou výbavu, předností by ale měla být velká výdrž...  celý článek

  IBM Simon
  Takový smartphone jsme ještě netestovali. Rarita, která nedává smysl

  V roce 1994 se začala psát komerční budoucnost chytrých telefonů. IBM Simon se stal prvním chytrým telefonem na trhu. Z dnešního pohledu je to především...  celý článek

  Grafton Recruitment Praha
  SPECIALISTA/KA KVALITY | NYMBURSKO

  Grafton Recruitment Praha
  Středočeský kraj
  nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.