Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svět Windows CE - co je nového ve světě Windows CE

aktualizováno 
Archiv článků ze září 1999.
29. září 1999
Recenze Hewlett Packard Jornada 680 handheld PC
HP Jornada 680 vyplňuje prostor mezi kolegyněmi - modely 420 a 820. U Hewlett Packard se rozhodli podpořit uživatele ve všech jeho představách a tak zákazník najde skutečně většinu toho, co dnes svět Windows CE může nabídnout. Posuďte sami co nabízí Jornada 680.

Fidel Castro vám zprovozní GSM pro WinCE
Co má Fidel společného s GSM a WinCE? Hodně! Přesvědčete se na této stránce: GSM manager pro Windows CE.

Přehled karet firmy Socket
Všechny karty SOCKET vynikají extrémně nízkou spotřebou, výbornou kompatibilitou a spolehlivostí, což jsou základní faktory pro úspěšné nasazení mobilních řešení v praxi. Všechny CF+ karty jsou navíc ve formátu Typ I s automatickým přepínáním 5/3,3V, takže je lze použít prakticky ve všech CF slotech. CF karty v adaptéru lze využít i jako standardní karty v PCMCIA slotech.

ArtSSave - zálohovací řešení pro Windows CE.
Program s obchodním názvem ArtSSave je určen k pohodlnému zálohování a obnově dat v přístrojích s WinCE. Základní funkcí je kompletní záloha s možností kompletní obnovy. Jako rozšiřující funkce je dostupná možnost porovnání dvou různých záloh, zjištění rozdílů a následné obnovení jen změněných dat.

Kobe zve na Invex
Firma Kobe bude na Invexu prezentovat některé novinky. Pro Windows CE budou nejzajímavější tyto produkty: řada CF (a PCMCIA) karet pro Windows CE: seriové, LAN, čtečka čár. kódu, GSM modem. Kobe bude v pavilonu E-I, stánek B108.

HP uvádí nový model 430se
Na webu společnosti HP se objevily stránky s novým modelem Jornada 430se. Tento PPC, který evidentně nahrazuje předcházející model Jornada 420, je silně zaměřen na multimediální vlastnosti - zejména přehrávání MP3. Základní dodávka obsahuje mimo jiné i sluchátka a klip na pásek.

Synchronizační program ActiveSync 3.0
Synchronizace mezi stolním počítačem a kapesním Windows CE zařízením je technologicky poměrně náročný problém. V případě operačního systému Microsoftu je tato činnost úkolem programu zvaného ActiveSync. Poslední verzí byla až do dnešního dne verze 2.2, nyní je k dispozici ActiveSync 3.0.

SoftGSM řešení pro mobilní telefony
Balík SoftGSM umožňuje propojit přístroj s Windows CE s některými mobilními telefony. Výhodou je že spojení je realizováno přes kabel, takže vám zbývá volný slot pro PC kartu.

Internetové utility pro WinCE
Desítka programů, které dokáží rozšířit možnosti WinCE. Co takhle vlastní Web Server pro WinCE? A nebo FTP program? Vše je k mání na stránce společnosti Cambridge Computer Corp.

 
27. září 1999
Databázové jádro od IBM má jen 120 KB
Proč není ve WinCE pořádná databáze? Tuto otázku říká každý, kdo měl CEéčka v ruce.Odpověď je, že Microsoft nechal prostor, aby velké firmy udělali databázové produkty, které budou kompatibilní s aplikacemi, které tyto firmy již nabízejí. Tak Microsoft nemusel investovat ani dolar a výsledkem je, že dnes jsou všechny základní databázové produkty na WinCE podporovány: Sybase, Oracle a nyní již také IBM DB2. Demo software si můžete stáhnout zde.

Technologický upgrad na HP Jornada 680
Nabídka upgrade všem stávajícím uživatelům Windows CE a také uživatelům ostatních platforem. Díky upgradu získáte poslední model Hewlett-Packard Jornada 680. Základní informace o technologickém upgradu jsou zde, a zde hledejte odpovědi na časté otázky.

Stránky podporu pro bSquare
Software firmy bSquare je mezi uživateli WinCE známý zejména díky balíkům bUseful (recenze) a bProductive (recenze). Na této stránce naleznete odpovědi pro uživatele programů firmy bSquare.

Kompaktní síť pro Windows CE
Jednoduché, stabilní a hlavně mobilní řešení, díky němuž se z Vašeho Handheld PC nebo Palm PC stane součást firemní počítačové sítě. Pokud použijete některou z aplikací na synchronizaci HPC a PC přes počítačovou síť můžete zcela zapomenout na sériové připojení.

Články o Windows CE
Přečtěte si jaké jsou výhody a nevýhody kapesních počítačů a jejich programů. Poučte se o významu pojmů HPC, PPC a HPC Pro.

 
23. září 1999
Compaq má nejmenší PPC
Dne 13. září oznámila společnost Compaq uvedení nového modelu kapesního počítače bez klávesnice na bázi WinCE. Model s označením Aero 1530 je odpovědí na model Palm V. Útok na pozice Palmu a dalších PPC jsou jasně patrné z následujícího srovnání: paměť: Aero - 16 MB, Palm V - 2MB, Aero - vestavená podpora MP3 a přehrávání videa, cena: Aero - 299 USD, Palm V 415 USD. Compaq také oznámil, že nové Aero bude obsahovat novou sadu programů vyvinutou přímo Compaqem.

Windows CE v obchodech BĚDA, BĚDA ...
Hledáte Windows CE přístroje v obchodech? NEJSOU TAM! A stejná je situace i v USA.. Přečtěte si tento článek, kde je popsáno, jak uboze vypadá prodej WinCE v třech největších centrech s výpočetní technikou.

Novinky v nabídce společnosti Portfolio Praha
Co je nového u Portfolio Praha? Některé hlavní novinky jsou v tomto tiskovém oznámení.

Policie bude monitorovat SPZ pomocí handheldů
Policisté v Louisville, Ohio, USA, budou v brzké době moci přes kapesní počítače a mobilní propojení přistupovat do registru motorových vozidel a řidičských oprávnění. Tato nová metoda má přinést pružnější řešení dopravních přestupků a přesnější sledování dopravního provozu.

Compaq oznámil Aero 2180
Nový barevný model Aero 2180 nahrazuje stračí model 2110, který byl zlevněn "starší" modely 2150 z 499 USD na 399 USD, 2130 z 499 USD na 424 USD, 2110 z 399 USD na 369 USD. Nový model 2180 bude mít ve standardní dodávce 24 MB paměti.

Palm nemá budoucnost kvůli HW nekompatibilitě
Kritické posouzení nového přístroje Handspring, postaveného na bázi PalmOS. Autor předpovídá, že přístroj nebude mít úspěch kvůli připojení periferií přes rozhraní, které nemá žádnou podporu u výrobců.

 
20. září 1999
Obrazovky chybových hlášení programu ActiveSync
Tato stránka obsahuje překlady některých chybových hlášení, která se mohou vyskytnout při synchronizaci kapesního počítače se stolním PC.

Tříleté servisní smlouvy pro produkty HP Jornada
Společnost Portfolio Praha, distributor HP Palmtopů, nabízí servisní smlouvy ošetřující přístroje HP Jornada. Stávající a noví majitelé těchto kapesních počítačů mohou získat až tříletou servisní smlouvu s rozšířenou technickou podporou.

Compaq C-Series Service Pack
Některé problémy modelů C-Series odstraňuje Service Pack. Instalace může například pomoci těm, kterým po nainstalování nekterých programů, přestalo pracovat podsvícení displeje.

Nový Psion series7 - opravdu se v Psionu konečně probudili?
Psion je již delší dobu pod tlakem ze strany některých výrobců mobilních přístrojů. A tak se čeká, co firma udělá, aby si udržela nebo snad i vylepšila svou pozici. Nedávno oznámil Psion uvedení nové série "kapesních" počítačů na trh. Nová řada je označena jako série 7, a vyznačuje se větší klávesnicí, PC card slotem a hlavně velkým barevným displejem. Podívejme na "díry", který bude tento model zcela jistě mít.

 
17. září 1999
Kapesní počítače na www.idnes.cz
MF Dnes o kapesních počítačích: Redakce MF Dnes vybrala některé běžně dostupné kapesní počítače tak, aby tvořily reprezentativní vzorek podle následujících kritérií: typy s větší i menší klávesnicí či ovládané perem, s rozličným podsvícením displeje, barevné i černobílé. Jaký je rozdíl mezi pojmy notebook, subnotebook, handheld a palmtop? Co v kapesních počítačích je a není? Kapesní počítač je jako lehká mobilní kancelář. Jaké výhody a nevýhody mají konkrétní typy kapesních počítačů? (Srovnání PSION 3MX, PSION 5MX, PHILLIPS VELO 500, CASIO CASSIOPEIA A-20, NEC MOBILE PRO 770, EVEREX FREESTYLE ASSOCIATE, COMPAQ AERO 2130.) Philips Velo 500 - zajímavý design, NEC Mobile Pro 770

Servisní režim na HPC Compaq
Pokud stiskněte tlačítko reset a zároveň podržíte klávesy Q a C, přejde počítač Compaq C-Series do servisního režimu. V něm můžete testovat funkčnost počítače. Takové testování doporučujeme, pokud kupujete HPC z druhé ruky.

HP Jornada podporuje IBM Microdrive
Kapesní počítače Jornada spolupracují s mikrodisky od firmy IBM. Disky se zasouvají do PC Card slotu v Jornadě. Nelze je zasunout do CF slotu, protože CF slot je pouze typu I, zatímco Microdrive je typu CF+ (typ II).

Kapesní počítače a mobilní internet
Článek, který popisuje možnosti připojení kapesních počítačů k Internetu. Obsahuje také přehled propojovacích vlastností, které mají v současnosti nabízené modely HPC/PPC přístrojů.

 
15. září 1999
HP Jornada 680 v plné kráse
Podívejte se na některé pěkné obrázky palmtopu HP Jornada 680. Zde jsou další obrázky od HP a můžete zavítat také na prohlídku toho, co HP 680 nabízí.

Kdo udělal první češtinu pro Windows CE?
Odpověď hledejte zde. Podívejte se také na článek Nejdůležitější data ve vývoji Windows CE.

Nastavení karty CompactModem.
Pro majitele HPC nebo PPC bývá často velmi atraktivní možnost připojovat se ke svému mailboxu a browsovat po stránkách. Díky kartě CompactModem od firmy Pretec, jsme měli možnost si jedno takové připojení pod Windows CE vyzkoušet na vlastní kůži. Další návod: Instalace dial-up připojení - krok za krokem.

Vše o upgrade pro HP 620 a 660
Zde je úplný přehled informací o tomto upgradu, který hodně rozšíří vlastnosti oblíbeného palmtopu HP 620. Recenze upgradu s výčtem naprosté většiny nových vlastností (napočítali jsme jich celkem 19). Technické informace o upgradu. Odpovědi na nejčastější otázky k upgradu. Upgrade modul má označení F1793.

Levnější HPC luxus
Jak že to vypadá s nejlepšími handheldy z Windows CE hájemství? Nijak skvěle - jen byly uvedeny, sotva pár měsíců na trhu a ceny padají do hlubin. Díky čemu? Existuje jasná cesta pro Windows CE ven ze šlamastiky? Masové snižování cen naznačuje blížící se uvedení nových produktů, ač zatím neproskočily žádné informace, situace by tak nasvědčovala: vyprázdnění skladů a připravení zákazníků na nový trhák.

 
10. září 1999
Recenze hry Shadowgate
Shadowgate je hrad. Velmi starý hrad, v jehož útrobách se skrývá strašlivý Lord Warlock. Jeho jediným koníčkem je snaha ovládnou svět, v čemž mu má pomoci nejstrašnější z Titánů, černou magií vyvolaný obr Benemoth. Jako na potvoru jste jediná osoba na celém širém světě, která mu jeho koníček může trochu zošklivit. Škoda jen, že není k dispozici hratelné demo, abyste si tuto hru mohli sami vyzkoušet. Zde je recence programu.

Windows CE mají svá skrytá tajemství
Několik typů, jak pozměnit vlastnosti systému Windows CE díky editaci registrů. Pamatujte však, že je před experimentováním s registrem vhodné provést plnou zálohu zařízení, aby v případě nehody byly ztráty co nejmenší.

Nová verze programu pTab
Firma Kobe oznamuje, že nyní bude v distribuci nová verze oblíbeného tabulkového kalkulátoru pro Palm-PC s Windows CE. Jedná se o PTab 1.1.

Super řešení: pište na velké klávesnici!
Konečně je zde řešení, které dovoluje použít velkou klávesnici z PC pro psaní na kapesních počítačích s Windows CE. Program se jmenuje Foliage's CEKeyboard a najdete je spolu s dalšími zajímavostmi na stránce firmy Foliage Software Systems.

Software pro HPC - zklamání
Analýza současné situace softwaru pro Windows CE z pohledu autorů programů. Softwarové společnosti, které vsadily na prognózy Microsoftu a vydaly se na vlastní pěst navrhovat software pro novou branži, propouštějí či stagnují.

 
7. září 1999
Shadowgate Classic
Interaktivní hra v plné grafice pro Windows CE. Často se říká, že podle kvality her se pozná oblíbenost a rozšíření operačního systému. Hra Shadowgate ukazuje, že i tvůrci náročných programů jako jsou propracované herní programy, začínají brát Windows CE vážně.

Recenze programu Pocket Dict 1.3
Pocket Dict splňuje vše, co se od jednoduchého překladového slovníku očekává. Slovní zásoba čítá 20.000 výrazů českých a 20.000 výrazů anglických, což pro běžné překlady bohatě stačí.

Vadem Clio neboli Tripad PV-6000
Počítač Vadem Clio (prodávaný též pod názvem Sharp Tripad PV-6000) je špičkový model s Windows CE 2.11. Patří k nejlepším počítačům s tímto operačním systémem, které jsou v současné době dostupné na trhu. Svými rozměry a hmotností to ovšem rozhodně není kapesní počítač - do kapsy se Vám v žádném případě nevejde a ani do kabelky ne. Spíše je to subnotebook.

Základní informace o KlientCE News beta2
Program KlientCE News pracuje na PPC (Palm-size PC) s MIPS a HPC (Hand held PC) s SH3. Je navržen pro zobrazování informací na zařízeních s WindowsCE 2.0. V současnosti není možné jednoduše přenést vybraný obsah webové stránky z PC na mobilní zařízení. Dnes s KlientCE News to není problém. Zatím probíhá testování tohoto programu.

PPC: prohlížeč internetu PalmBrowser 1.03
Díky programu PalmBrowser je možné na PPC prohlížet webové stránky. Program podporuje několik způsobů prohlížení stránek na počítačích do dlaně.

 
3. září 1999
Připojení výměnných diskových médií k Windows CE
Je možné na Windows CE číst a zaposivat data na diskety? Ano! Je možné pracovat s velkokapacitními médii jako je ZIP 100 MB a SuperDisk? Ano! Můžete číst data přímo z CD-ROMu? Ano! To vše je možné díky příslušenství od firmy Addonics.

Informace o DreamWriter I. T.
Firma NTS Computer Systems LTD uvedla na trh svůj první počítač s Windows CE, který označuje za laptop. Přístroj je určen zejména pro studenty. Jedná se o jediný počítač s Windows CE, který má zabudovanou disketovou mechaniku (3,5 "}, standardní sériový a paralelní port a Ethernetovou kartu.

Kolekce softwaru pro Windows CE zdarma
Na těchto stránkách najdete některé obchodní prográmky a aplikace pro Windows CE. Zajímavé je, že tyto programy jsou freeware a jsou tudíž zdarma.

Co možná nevíte o Pocket Wordu
Seznam mnoha "vlastností" programu Pocket Wordu, na které jste během práce možná přišli sami, ale možná taky ne...

Informace o Mars Palm-size PC
Mars Palm-size PC od firmy BCom Electronics je PPC s Windows CE 2.0. Je to nejtěžší PPC v kategorii PPC s Windows CE 2.0.

Autor:
Nejčtenější

Xiaomi Mi 6
Tato lahůdka mezi výkonnými smartphony stojí 12 tisíc, má to ale háček

Na českém trhu se objevil zajímavý supersmartphone od čínského Xiaomi. Za 12 tisíc nabídne bohatou výbavu, která se dá srovnat s nejvýkonnějšími telefony...  celý článek

Huawei Mate 10 Lite
První top model, který nestojí ani 10 000 Kč. Smiřte se ale s ústupky

O tom levnějším z nových top smartphonů firmy Huawei jsme se toho během mnichovské premiéry moc nedozvěděli. Novinka Mate 10 Lite přijde do prodeje dříve než...  celý článek

IBM Simon
Takový smartphone jsme ještě netestovali. Rarita, která nedává smysl

V roce 1994 se začala psát komerční budoucnost chytrých telefonů. IBM Simon se stal prvním chytrým telefonem na trhu. Z dnešního pohledu je to především...  celý článek

Huawei Mate 10 Pro
Tak nízkou cenu nikdo nečekal. Huawei Mate 10 Pro zatopí konkurenci

Huawei představil v Mnichově nový špičkový smartphone Mate 10. Překvapí hned v několika ohledech. Stejně jako nové iPhony má neuroprocesor, který se sám učí,...  celý článek

Huawei Mate 10 Pro
Má skvělou výbavu a podle výrobce je lepší než iPhone X

Mnichov (od zpravodajů Mobil.iDNES.cz) Huawei v Mnichově představuje nové modely Mate 10. Trojice novinek patří ve svých segmentech na špičku. Ceny jsou překvapivě výhodné.  celý článek

Další z rubriky

Honor 9i
Špičkový huawei se čtyřmi foťáky má stát jen devět tisíc korun

Řada Mate 10 bude mít premiéru v pondělí 16. října. Obsahovat má tři modely, kdy ten nejlepší má stát přes 30 tisíc korun. Naopak ten základní s přídomkem Lite...  celý článek

Huawei Mate 10 Pro
Tak nízkou cenu nikdo nečekal. Huawei Mate 10 Pro zatopí konkurenci

Huawei představil v Mnichově nový špičkový smartphone Mate 10. Překvapí hned v několika ohledech. Stejně jako nové iPhony má neuroprocesor, který se sám učí,...  celý článek

Xiaomi Mi Note 3
Xiaomi překonalo rekord. Jen v září prodalo 10 milionů smartphonů

Čínským výrobcům sice s velkým náskokem kraluje Huawei, ovšem i další tamní hráči posilují. Daří se i Xiaomi, šéf společnosti Lei Jun se v minulých dnech...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.