Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


SuperUtility v5 - opravdu super

aktualizováno 
Čím je tato PalmOS utilitka tak zajímavá, že si zasloužila naši pozornost? Podívejme se na ni blíže.

Úvodní obrazovka
Po spuštění vám prográmek zobrazí několik hlavních údajů. Jsou to velikost volné paměti, nabití baterií v přesnosti na setiny voltu. Obě tyto hodnoty mají nastaveno obnovování po 2 vteřinách, takže dovedou velmi přesně informovat. U některých Palmů můžete dokonce měnit kritickou mez baterie; kritická mez je ta, při které se Palm vypne.


Na obrazovce dále vidíte sleep time, tedy po jakém čase nečinnosti se Palm vypne.
Kromě standardního nastavení ( u OS4 - 30sec,1,2,3 min) zde můžete nastavit ještě 4, 5, 10 minut a také zamezit vypínání. Pod sleep time je vypsán typ baterie, čas uplynulý od posledního resetu a verze vašeho OS.


Na obrazovce je vedle těchto údajů ještě několik ikonek.

Ikonky
První ikonka vyvolává podrobné informace o zvoleném paměťovém médiu. Pokud však žádnou kartu nemáte bude se informace zobrazovat ve vnitřní paměti. Informace jsou typu číslo karty, jméno karty, výrobce, verze, datum výroby a informace o zabrané, volné a celkové velikosti.

Druhou ikonkou se dostanete do přehledu všech databází, aplikací atp. Seznam je vždy vytvořen z vámi zvolené paměti, takže si můžete přehledně zobrazit i obsah vaší karty.
Seznam má tři sloupce, první je tzv. Backup Bit (BB). Zatrhnuté okénko u každého záznamu uvádí, jestli se má tento záznam zálohovat během HotSyncu. Takto můžete soubory označit a budou se vám zálohovat. Druhým sloupcem je název záznamu. Třetí sloupec je, dalo by se říct, informativní nebo zpřehledňovací. Z menu nad sloupcem můžete vybrat různé údaje, které potřebujete vědět. Jsou to typ, velikost, počet záznamů, přehled BB, umístění RAM/ROM, datum poslední zálohy, datum vytvoření, přehled možností kopírování a datum poslední změny. Celý seznam můžete řadit podle abecedy, typu, data vytvoření, velikosti, a to vzestupně, data poslední zálohy a data poslední modifikace. Ke každému záznamu ze seznamu můžete dostat bližší informace po kliknutí na ikonku otazníku. V novém okně se vám vypíšou všechny informace, které jsem již uváděl výše. Záznamy můžete editovat, mazat, posílat do jiného Palmu a také kopírovat.
     
Třetí ikonkou se dostanete do obrazovky informaci o HotSyncu. Zde je napsáno jméno zařízení, sériové číslo a na minutu přesné informace o poslední synchronizaci.

Čtvrtá ikonka je ikonka resetu. Tímto můžete váš Palm resetovat. Resetováním se neztratí žádná data, neboť se jedná o jemný reset. Resetováním se ale resetují záznamy o atributech, a tak můžete smazat nějakou databázi nebo záznam, který předtím nešel.

Posledním tlačítkem je Debug. Je určen pro vývojáře pro vstup do bebug módu.

U některých Palmů vybavených nabíjecími bateriemi můžete vidět ještě jednu ikonku, kde se nastavují a zobrazují podrobné informace o bateriích, kdy byly naposled nabíjeny atp.


 
Souhrnem můžu říct, že je to opravdu superutilitka. Je vhodná především pro uživatele, kteří mají rádi přehled o svém zařízení.


Bohužel, není zadarmo a její funkce je omezena na 30dní. Můžete si ji od firmy Handmark Inc. koupit za 19.99USD.

Utilitka běží na Palm OS 3.0 a vyšším. Prográmek zabírá v paměti 82Kb.Témata: Palm, PalmOS, aplikace

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Další z rubriky

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Najdete na iDNES.cz