Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sunnysoft Dictionary: naučí a znalosti vyzkouší

aktualizováno 
Společnost Sunnysoft bezesporu patří mezi nejvýznamnější tuzemské producenty aplikací pro telefony s Windows Mobile. Nedávno byla představena nová verze oblíbeného Sunnsysoft Dictionary. Pojďme si tedy aplikaci v krátkosti představit.

Vyzkoušejte nový dvojjazyčný slovník pro Windows Mobile | foto: blog.camera.org

Chytré telefony mají oproti těm běžným obrovskou výhodu v podobě otevřeného operačního systému, který dovoluje zařízení obohatit o spoustu aplikací a tím i dovedností.

Za několik málo okamžiků tak lze třeba WM komunikátor proměnit ve vědecký kalkulátor, čtečku elektronických knih nebo cizojazyčný slovník s kapacitou desetitisíců hesel. Přesně takový je Sunnysoft Dictionary, který kromě spousty hesel přináší i několik příjemných dovedností navíc. Pokukujete-li tedy po slovníku do svého WM telefonu, rozhodně pouvažujte o recenzovaném programu.

Sunnysoft Dictionary: naučí i vyzkouší

Jedna z výhod aplikací pro OS Windows Mobile spočívá v existenci zkušebních verzí u komerčních programů. Před nákupem si tak může uživatel aplikaci důkladně vyzkoušet a pak teprve zvážit, zda se konkrétní investice vyplatí. Nejinak tomu je u tohoto slovníku, který můžete bez jakýchkoli omezení testovat dokonce celých třicet dnů. Nejprve si tedy stáhněte tento archiv, jeho obsah dekomprimujte a proveďte instalaci, během níž bude FlashROM, případně paměťová karta chudší o necelých 2.5 MB.

Prostředí slovníku je velmi přehledné, což však není u programu tohoto typu nijak neobvyklé. Do horního okna tedy vpisujete hledaný výraz, který se po stisku potvrzovacího středu nebo lupy na displeji objeví níže. Vyhledávání slov neprobíhá postupnou filtrací dle zadaných písmen, ale skutečně až po stisku tlačítka.

Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary

Výhodou je, že pokud nezadáte celé slovo, slovník nabídne nejbližší možné výrazy, ze kterých si můžete vybrat. Klepnutím na daný výraz se ve spodní části displeje objeví výslovnost a význam slova. Slovník také zkratkami rozlišuje slovesa, podstatná a přídavná jména.

Kromě nejběžnější angličtiny slouží slovník i k překladu německých výrazů. Každý slovník přitom čítá asi 25 000 hesel. Mezi jazyky a směry (z/do češtiny) snadno přepínáte ikonkami, takže je ovládání opravdu komfortní. Snadné hledání či velkou zásobárnu výrazů vám však nabídne ledajaký slovník, avšak ten recenzovaný přináší několik příjemných funkcí navíc.

První z nich je knihovna nepravidelných sloves, která dokážou snadno zmást. Program kromě základního tvaru a překladu ihned ukáže dva zbývající tvary slovesa. Další lahůdkou je možná integrace slovníku do všech aplikací v zařízení, kdy si stiskem dvojhmatu Ctrl+T zajistíte okamžitý překlad daného slova. K tomu je ale potřeba mít v telefonu Sunnysoft InterWrite. V nastavení lze vyjma směru a slovníku nastavit styl písma a jeho velikost.

Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary

Třešničkou na dortu je potom možnost učení slov a následné ověření vašich znalostí. Jednoduše si nastavíte čas učení, délku zkoušení, jazyk a směr a v neposlední řadě také obtížnost, která je vyjádřena počtem zkoušených slov (1250 , 3450,…, celý slovník).

Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary

Samotné zkoušení probíhá velmi jednoduše. Program nabízí slova ve zvoleném jazyce a vy můžete snadno požádat o další slovo (pokud dané překlad daného slůvka znáte), případně jeho význam, pokud jej neznáte, odhalit klepnutím.

 Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary

Sunnysoft Dictionary v kostce:

  • Až 25 000 tisíc hesel v česko-anglicko-německém slovníku
  • Knihovna nepravidelných sloves
  • Možnost učení slov
  • Indexované vyhledávání – není nutno psát celé slovo, ale jen část a program vyhledá nejbližší možné výrazy
  • Překlad z libovolné aplikace v zařízení
  • Přehledné uživatelské prostředí a snadné přepínání směru a jazyků

Sunnysoft Dictionary je velmi povedenou aplikací svého druhu a určitě si zaslouží pozornost uživatelů. Pokud tedy hledáte podobnou aplikaci, může být recenzovaný program velice dobrou volbou. Za cenu 599 Kč totiž získáte česko-anglicko-německý slovník s velmi přívětivým uživatelským prostředím a užitečnými funkcemi. Program je určen pro všechna zařízení s Windows Mobile 5.0/6 a poradí si i s méně obvyklým rozlišením 320 x 320 bodů.

Zkušební verzi stahujte zdeNejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz