Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sunnysoft Dictionary: naučí a znalosti vyzkouší

aktualizováno 
Společnost Sunnysoft bezesporu patří mezi nejvýznamnější tuzemské producenty aplikací pro telefony s Windows Mobile. Nedávno byla představena nová verze oblíbeného Sunnsysoft Dictionary. Pojďme si tedy aplikaci v krátkosti představit.

Vyzkoušejte nový dvojjazyčný slovník pro Windows Mobile | foto: blog.camera.org

Chytré telefony mají oproti těm běžným obrovskou výhodu v podobě otevřeného operačního systému, který dovoluje zařízení obohatit o spoustu aplikací a tím i dovedností.

Za několik málo okamžiků tak lze třeba WM komunikátor proměnit ve vědecký kalkulátor, čtečku elektronických knih nebo cizojazyčný slovník s kapacitou desetitisíců hesel. Přesně takový je Sunnysoft Dictionary, který kromě spousty hesel přináší i několik příjemných dovedností navíc. Pokukujete-li tedy po slovníku do svého WM telefonu, rozhodně pouvažujte o recenzovaném programu.

Sunnysoft Dictionary: naučí i vyzkouší

Jedna z výhod aplikací pro OS Windows Mobile spočívá v existenci zkušebních verzí u komerčních programů. Před nákupem si tak může uživatel aplikaci důkladně vyzkoušet a pak teprve zvážit, zda se konkrétní investice vyplatí. Nejinak tomu je u tohoto slovníku, který můžete bez jakýchkoli omezení testovat dokonce celých třicet dnů. Nejprve si tedy stáhněte tento archiv, jeho obsah dekomprimujte a proveďte instalaci, během níž bude FlashROM, případně paměťová karta chudší o necelých 2.5 MB.

Prostředí slovníku je velmi přehledné, což však není u programu tohoto typu nijak neobvyklé. Do horního okna tedy vpisujete hledaný výraz, který se po stisku potvrzovacího středu nebo lupy na displeji objeví níže. Vyhledávání slov neprobíhá postupnou filtrací dle zadaných písmen, ale skutečně až po stisku tlačítka.

Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary

Výhodou je, že pokud nezadáte celé slovo, slovník nabídne nejbližší možné výrazy, ze kterých si můžete vybrat. Klepnutím na daný výraz se ve spodní části displeje objeví výslovnost a význam slova. Slovník také zkratkami rozlišuje slovesa, podstatná a přídavná jména.

Kromě nejběžnější angličtiny slouží slovník i k překladu německých výrazů. Každý slovník přitom čítá asi 25 000 hesel. Mezi jazyky a směry (z/do češtiny) snadno přepínáte ikonkami, takže je ovládání opravdu komfortní. Snadné hledání či velkou zásobárnu výrazů vám však nabídne ledajaký slovník, avšak ten recenzovaný přináší několik příjemných funkcí navíc.

První z nich je knihovna nepravidelných sloves, která dokážou snadno zmást. Program kromě základního tvaru a překladu ihned ukáže dva zbývající tvary slovesa. Další lahůdkou je možná integrace slovníku do všech aplikací v zařízení, kdy si stiskem dvojhmatu Ctrl+T zajistíte okamžitý překlad daného slova. K tomu je ale potřeba mít v telefonu Sunnysoft InterWrite. V nastavení lze vyjma směru a slovníku nastavit styl písma a jeho velikost.

Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary

Třešničkou na dortu je potom možnost učení slov a následné ověření vašich znalostí. Jednoduše si nastavíte čas učení, délku zkoušení, jazyk a směr a v neposlední řadě také obtížnost, která je vyjádřena počtem zkoušených slov (1250 , 3450,…, celý slovník).

Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary

Samotné zkoušení probíhá velmi jednoduše. Program nabízí slova ve zvoleném jazyce a vy můžete snadno požádat o další slovo (pokud dané překlad daného slůvka znáte), případně jeho význam, pokud jej neznáte, odhalit klepnutím.

 Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary Sunnysoft Dictionary

Sunnysoft Dictionary v kostce:

  • Až 25 000 tisíc hesel v česko-anglicko-německém slovníku
  • Knihovna nepravidelných sloves
  • Možnost učení slov
  • Indexované vyhledávání – není nutno psát celé slovo, ale jen část a program vyhledá nejbližší možné výrazy
  • Překlad z libovolné aplikace v zařízení
  • Přehledné uživatelské prostředí a snadné přepínání směru a jazyků

Sunnysoft Dictionary je velmi povedenou aplikací svého druhu a určitě si zaslouží pozornost uživatelů. Pokud tedy hledáte podobnou aplikaci, může být recenzovaný program velice dobrou volbou. Za cenu 599 Kč totiž získáte česko-anglicko-německý slovník s velmi přívětivým uživatelským prostředím a užitečnými funkcemi. Program je určen pro všechna zařízení s Windows Mobile 5.0/6 a poradí si i s méně obvyklým rozlišením 320 x 320 bodů.

Zkušební verzi stahujte zde
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....Najdete na iDNES.cz