Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stylový Android s chytrou hlavinkou. Recenze LG Optimus Chic

aktualizováno 
Po úspěšném modelu Optimus One se LG snaží zaujmout po stránce designu jednoduchým zařízením, které staví na podobných technických parametrech. Výrobce si však nedal pozor na zpracování telefonu, které dokáže znepříjemnit život.

Jednoduché linie a lesklé plasty jsou klíčové součásti vzhledu modelu Optimus Chic. | foto: Michal Havryluk, Mobil

Hledáme největšího znalce mobilů - nápověda

Otázka 2: Nápovědu najdete na facebookových stránkách Mobil.cz

LG E720 Optimus Chic nesází pouze na zajímavý vzhled, ale především na výbavu. Užívat si můžete rychlých datových přenosů v sítích třetí generace, GPS, wi-fi či relativně slušného fotoaparátu s rozlišením 5 Mpix a automatickým ostřením. Optimus Chic se opičí po svých starších bratříčcích, jako byl LG GT540 nebo LG Optimus One i po stránce kvality displeje.

Výrobce si však nedal pozor na vlastní zpracování telefonu. Nacházíme na něm hned několik prohřešků. Jmenujme nedokonalé přichycení krytu baterie, příliš zapuštěná tlačítka či pouze senzorové klávesy pod displejem. Slabší je také výdrž baterie.

Konkurence v případě telefonů s Androidem sílí každým dnem a vzhledem k tomu, že všechny telefony v této kategorii nabídnou prakticky totožnou funkční výbavu, stává se ze zpracování a vzhled rozhodujícími parametry.


Katalog mobilů:

LG GT540 Optimus LG Optimus One P500 LG Optimus Chic E720

Konkurenti ze stejné stáje v podobě LG GT540, Optimus One a dnes recenzovaný telefon.

Kapitoly recenze:

Stručná charakteristika: LG Optimus Chic je stylový Android s přijatelnou cenou. Největším problémem je horší dílenské zpracování.


Vzhled a konstrukce – jednoduché linie

Model Chic vypadá k světu, přestože se designéři na přístroji příliš nevyřádili a předvedli pouze několik jednoduchých linií a chromovaný rámeček okolo těla zařízení. Z velké části to mají na svědomí lesklé plasty, které společně s výše zmíněnými prvky maskují jinak velmi slušnou výbavu. Mezi přístroji s Androidem stále vládne spíše technický vzhled a nedovoluje, aby se k podobným zařízením dostaly opravdu všechny skupiny uživatelů.

Recenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic telo
Recenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic telo

Chic je magnetem na otisky prstů a další nečistoty. Bídný je i způsob přichycení krytu baterie. Stačí vynaložit pouze velmi malou sílu, aby se kryt uvolnil. Naopak samotná baterie drží v těle přístroje jako přibitá.

Recenze LG Optimus Chic detail

Rovněž si musíme postěžovat na malá boční tlačítka pro regulaci hlasitosti a zapínání displeje, která prakticky kopírují povrch telefonu. Jejich mačkání není vůbec příjemné. Horní tlačítko navíc představuje jediný způsob, jak zapnout displej. Senzorové klávesy pod displejem hrají při odemykání mrtvého brouka.

Recenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic telo
Recenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic telo

V mezích průměru se drží rozměry zařízení (113 × 58 × 13 mm) a hmotnost, která činí 129 gramů. Během testování jsme si rovněž všimli popraskaného plastu okolo optiky fotoaparátu. Je otázkou, jestli to byl pouze výjimečný případ u našeho testovacího vzorku, nebo zda se tato vada může projevit i u prodávaných telefonů.

Operační systém – tradiční úprava od LG

Stejně jako v případě modelů GT540 a Optimus One si LG dovolilo lehce upravit prostředí Androidu. Jinak nudný vzhled se trochu rozzářil. Přibylo rovněž několik aplikací z jeho dílny. Ve všech zbylých případech je to tradiční verze 2.2 tohoto OS. Uvnitř telefonu tepe procesor o frekvenci 600 MHz, který zaručuje rychlé brouzdání mezi nabídkami a bleskové spouštění většiny běžných aplikací. Pokud však myslíte na náročnější programy či hry, budete si muset nechat zajít chuť, nebo si pořídit dražší telefony s 1GHz procesorem pro opravdu plynulý běh.

Recenze LG Optimus Chic detail

Velmi šikovné je tlačítko pro vyhledávání, které prohledává obsah podle právě aktuálního kontextu. Pokud ho stisknete rovnou na pohotovostní obrazovce, snadno můžete vybrat mezi nejrůznějšími spektry hledání. Vnitřní paměť pro doinstalování aplikací činí zhruba 170 MB. Programy, které to umožňují, lze rovněž instalovat na paměťovou kartu. OS ve verzi 2.2 je velkou výhodou a zejména modely Sony Ericsson v tomto ohledu hodně ztrácejí.

Recenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic telo

Displej a výdrž baterie – výtečná odezva

Přestože je displej u modelu po technické stránce prakticky identický jako u modelu Optimus One, překvapila nás daleko větší sytost barev a lepší jas. S rozlišením 320 × 480 pixelů hravě trumfne soupeře v podobě HTC Wildfire a na jemnost displeje si v této kategorii nemůžeme stěžovat. Ideální je rovněž odezva na dotyky. Nikdy jsme nemuseli náš požadavek opakovat.

Recenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic teloRecenze LG Optimus Chic telo

Daleko horší byla v tomto ohledu situace u senzorových tlačítek pod displejem, které jsou spíše stylovým prvkem než praktickým pomocníkem. Připravte se na to, že při jejich používání budete muset více přitvrdit, abyste si byli stisknutím opravdu jisti. V tomto ohledu má Optimus One značně navrch před svým mladším bratříčkem. Ostatně podobně tomu bylo i u podobné dvojice HTC Desire a HTC Legend.

Recenze LG Optimus Chic detail

Žádným zázrakem není ani výdrž baterie. Telefon fungoval na příjmu zhruba dva dny. To při patnácti minutách hovoru, několika odeslaných SMS a dvou hodinách poslechu MP3 přehrávače. V kategorii chytrých telefonů je to solidní průměr, ale u konkurence jsme se již setkali s lepšími výsledky. Vše záleží na způsobu používání. Náročné datové přenosy či GPS jsou skutečnými žrouty kapacity baterie.

Recenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displej
Recenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displej

Telefonní seznam a zprávy – synchronizace na každém kroku

Telefony se systémem Android se dají svázat s Gmailovým účtem, a po zadání jediného uživatelského jména a hesla bude automaticky probíhat veškerá synchronizace. Samozřejmostí jsou další způsoby synchronizace a bezproblémové je provázání s Microsoft Exchange. Dokonce lze propojit vaše kontakty s těmi, které máte na Facebooku.

Oproti modelu Optimus One nedochází při psaní slov s diakritikou ke zkracování zpráv. Zapomeňte však na automatické opravování překlepů, kterým disponují například telefony od HTC. Díky obrovské modulárnosti celého systému můžete vyměnit standardní telefonní seznam, editor zpráv, kalendář a cokoliv, co vás napadne.

Recenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displej
Recenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displej

Kvalitní je rovněž internetový prohlížeč, který je velmi rychlý a bezproblémově v něm fungují multidotyková gesta. K připojení můžete využít plnou datovou výzbroj od 3G až po wi-fi. V telefonu dokonce najdete navigaci z dílen Googlu, která však zatím nefunguje na našem území. Abyste využili GPS přijímač, musíte si pořídit některou z alternativ na Android Marketu. Vyhledání satelitů trvalo vždy několik desítek vteřin.

Recenze LG Optimus Chic detail

Multimédia a fotoaparát – DivX výhodou

LG už tradičně integrovalo do systému přehrávač s podporou přehrávání videí ve formátu DivX/Xvid, což byla před půl rokem obrovská výhoda. Na Android Marketu je však nyní možné sehnat několik bezplatných alternativ. Stejně tak tam naleznete bezpočet MP3 přehrávačů, které rychle nahradí obyčejný přehrávač obsažený v základu. Samozřejmostí je rovněž FM rádio s RDS a 3,5 mm jack pro připojení sluchátek.

Recenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displej
Recenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displejRecenze LG Optimus Chic displej

Příjemně nás překvapil 5 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením. Pořizuje na svou kategorii velmi kvalitní snímky, které navíc nepostrádají ostrost. Lehce rozmazané jsou pouze okraje, a LG Chic tak v tomto ohledu vítězí nad modelem Optimus One. Představili bychom si však jasnější podání barev, které jsou jakoby za šedivým závěsem. Zamrzí rovněž absence přisvětlovací diody či blesku pro pořizování snímků ve zhoršených světelných podmínkách.

Recenze LG Optimus Chic foto M Recenze LG Optimus Chic foto M Recenze LG Optimus Chic foto M Recenze LG Optimus Chic foto M Recenze LG Optimus Chic foto M

Závěr – nepraktické používání

LG E720 Optimus Chic je velmi dobře vybaveným telefonem a nabídne prakticky plnou funkční výbavu podpořenou Androidem ve verzi 2.2. Nejvíce se podobá modelu Optimus One, nad nímž lehce vede ve výdrži baterie, vyšším rozlišením fotoaparátu a citlivostí dotykového displeje. Naopak velmi špatně dopadlo zpracování konstrukce, které muselo ustoupit designové stránce zařízení.

Na druhé straně právě zajímavý vzhled však bude hlavní zbraní v boji s konkurencí, která pochází i z vlastní stáje. Tvoří ji již zmiňované modely GT540 a Optimus One. Naopak cenné body ztrácí po stránce kvality displeje a rychlosti HTC Wildfire. Zaujmout by mohly modely od Sony Ericssonu podobě Xperia Mini či Samsung Galaxy Spica. Důležitým kriteriem bude rovněž cena. Všechny zde zmiňované telefony patří do cenové kategorie přibližně pěti až osmi tisíc korun.

Proč koupit?

  • rychlost zařízení
  • operační systém Android 2.2
  • zajímavý vzhled
  • plná funkční výbava

Proč nekoupit?

  • špatně uchycený kryt baterie
  • hodně zapuštěná tlačítka
  • málo citlivé klávesy pod displejem
  • slabší výdrž baterie

Kdy?

V prodeji

Za kolik?

6 760 Kč s DPH
Nejčtenější

Ilustrační snímek
Dovolená v Egyptě je vyšla draho. Operátor chtěl téměř 80 tisíc

Deset srpnových dní strávených v Egyptě se britskému páru výrazně prodražilo. Důvodem nebyly ovšem neplánované výdaje v místě pobytu, překvapení přišlo až po...  celý článek

Za nový iPhone 8 si nechal na ruku vytetovat logo T-Mobilu
Vytetoval si logo operátora na tělo a dostal iPhone zdarma

Neobvyklý způsob, jak si pořídit nový mobil, zvolil muž z USA. Domluvil se s ředitelem T-Mobilu, že si nechá vytetovat logo tohoto operátora na ruku výměnou za...  celý článek

Huawei Mate 10 Pro
Tak nízkou cenu nikdo nečekal. Huawei Mate 10 Pro zatopí konkurenci

Huawei představil v Mnichově nový špičkový smartphone Mate 10. Překvapí hned v několika ohledech. Stejně jako nové iPhony má neuroprocesor, který se sám učí,...  celý článek

Příchod sítí 5G je plánován na rok 2020
Nástup sítí 5G je zase o něco blíže. První vysílače jsou v Berlíně

Berlín Příchod sítí 5G je plánován až na rok 2020, ale k důležitým milníkům dochází už teď. Společnost Deutsche Telekom spustila první evropské vysílače umožňující...  celý článek

Xiaomi Mi 6
Tato lahůdka mezi výkonnými smartphony stojí 12 tisíc, má to ale háček

Na českém trhu se objevil zajímavý supersmartphone od čínského Xiaomi. Za 12 tisíc nabídne bohatou výbavu, která se dá srovnat s nejvýkonnějšími telefony...  celý článek

Další z rubriky

LG Q8
Další skvěle vybavená zmenšenina má dvojitý displej a dva foťáky

LG překvapilo modelem Q6, který nabízí v poměrně kompaktním těle slušnou výbavu. Jen o pár dnů později pak jihokorejský výrobce představil model Q8. Ten tak...  celý článek

LG Q6
Smartphone skoro bez rámečků můžete mít už za 9 000 Kč. Recenze LG Q6

Korejské LG letos překvapilo svým špičkovým bezrámečkovým smartphonem G6. Jeho elegantní design se výrobce rozhodl použít i v modelu střední třídy. Ten dostal...  celý článek

LG V30
LG začalo určovat trendy. Ukazuje, jak má vypadat moderní smartphone

Z nenápadného výrobce se stal jeden z určujících producentů chytrých telefonů. Chystaná novinka to zanedlouho potvrdí.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.