Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studentský tarif T-Mobilu dotahuje konkurenci. Nejen daty, ale i cenou

  15:00aktualizováno  16:31
T-Mobile 1. září rozšíří tarifní portfolio o nový studentský tarif. Student Data nabídne uživatelům do 26 let oproti dosavadnímu tarifu větší porci mobilních dat, zároveň ovšem i mírně podraží. Operátor tak konkurenční studentskou nabídku nedotáhne jen datovou porcí, ale i cenou.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Za nový tarif Student Data si T-Mobile naúčtuje měsíčně 499 korun, tedy o 50 korun více oproti stávajícímu tarifu, který i nadále zůstává v nabídce. Jde vlastně o standardní příplatek, který si v případě současné podoby studentského tarifu (Student se 6 GB dat) účtuje za 4GB datový balíček. Tarif Student, který operátor představil loni v květnu (více viz T-Mobile má nový studentský tarif. Konkurence ovšem nabízí více), totiž v základu obsahuje jen 2 GB dat.

Nové řešení rozšiřující nabídku studentských tarifů tak k této základní datové porci přidává vlastně dva 4GB datové balíčky (2x 50 Kč). Tarif Student Data tak nabídne celkem 10 GB. Od standardního studentského tarifu se nicméně neliší jen datovým objemem, obsahuje totiž jen 100 volných SMS (do všech sítí) namísto zcela neomezených textovek. Co se hlasových jednotek týče, tak ty zůstávají již beze změny, k dispozici je tedy 100 volných minut do všech sítí.

Mladí zákazníci, tedy uživatelé studentských tarifů podle statistik operátora totiž měsíčně v průměru provolají přibližně jen hodinu a půl čistého času a odešlou pět až šest textovek denně. Patří nicméně k nejaktivnějším uživatelům, co se týče měsíční spotřeby dat. Průměrně spotřebují 2 GB.

Tarif Student Data si mohou od 1. září pořídit jak noví, tak stávající zákazníci T-Mobilu, a to včetně těch, kteří již využívají některý z předchozích studentských tarifů. Všichni zájemci musí nicméně splnit hlavní podmínku: nesmí být starší než 26 let (nutné doložit dokladem při zřizování tarifu).

10 GB dají všichni operátoři. I přes stejnou cenu se tarify liší

T-Mobile novým tarifem dotahuje datovou ztrátu, kterou měl oproti konkurenci. Jak O2, tak Vodafone již totiž studentský tarif s 10 GB dat v nabídce mají. Vodafone již od října 2016, O2 pak od letošního května. Oba přitom vyjdou shodně na 499 korun měsíčně.

Dodejme, že O2 po boku datově lákavého tarifu nabízí i o stokorunu levnější alternativu s 5 GB dat. A od září bude možné vybírat i u T-Mobilu.

Studentské tarify od 1. září 2018
TarifHovorySMSDataPaušál
[:kůl:] 5 GB (O2)120 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené v síti/1,50 Kč do ostatních sítí5 GB399 Kč
[:kůl:] 10 GB (O2)120 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené v síti/1,50 Kč do ostatních sítí10 GB499 Kč
Student (T-Mobile)100 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené6 GB449 Kč
Student Data (T-Mobile)100 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/min100 SMS, poté 1,50 Kč/SMS10 GB499 Kč
#jetovtobě (Vodafone)
neomezenéneomezené10 GB499 Kč

Tarif [:kůl:] 10 GB kromě 10GB datové porce nabídne 120 minut do všech sítí a neomezené SMS do sítě. Textovka do jiné sítě vyjde na 1,50 Kč. V případě O2 má tedy student oproti novému tarifu T-Mobilu k dispozici o 20 volných minut více a částečně neomezené SMS (v síti). Musí nicméně počítat se zpoplatněním každé SMS mířící mimo síť O2. V případě T-Mobilu čeká zákazníka totéž po vyčerpání omezeného počtu volných jednotek. V obou případech pak platí, že po provolání volných minut stojí každá další 3,50 Kč.

Stále nejvýhodnějším řešením tak vzhledem ke zcela shodné ceně studentských tarifů napříč operátorskými nabídkami zůstává tarif #jetovtobě od Vodafonu. Ten totiž kromě shodné datové porce obsahuje neomezené hovory i neomezené SMS. A to v obou případech do všech sítí. Vodafone nicméně jako jediný operátor při zřizování studentského tarifu požaduje předložení platné ISIC karty.

Aktualizace: upřesnění volných SMS u tarifu Student Data

Autor:


Nejčtenější

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

iPhone XS Max

Apple slavil v loňském roce výročí deseti let od uvedení svého prvního smartphonu. Proto připravil zcela nový přístroj,...

Další z rubriky

O2 má levnější pevný internet, dostanou ho jen jeho zákazníci

prodejna O2 Experience Centre v Centru Chodov

Operátor O2 připravil novou nabídku pevného internetu, která láká na slevy pro zákazníky operátora s některým z tarifů...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Operátoři měli v severních Čechách výpadek. Nešlo volat ani posílat SMS

Telekomunikační věž na rozhledně Hrubý Jeseník na Nymbursku

Mobilní operátoři O2 a T-Mobile evidovali od pátečního dopoledne výpadky služeb v severních Čechách. Problémy hlásili...

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na iDNES.cz