Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stahujte zdarma programy, které vaše Nokie se Symbianem určitě neodmítne

aktualizováno 
V dnešním článku si uvedeme ty nejzajímavější aplikace, které by rozhodně neměly vašemu telefonu s OS Symbian chybět. Nevždy půjde o horké novinky, což ale nijak nesnižuje jejich kvalitu.
Nová várka freeware aplikací pro Symbian

Nová várka freeware aplikací pro Symbian

Do každého dílu nových aplikací, kterých můžete využívat zcela zdarma, se snažíme vybrat ty nejpovedenější. Ne vždy jde o snadný úkol – kvalitního freewaru nepřibývá takovým tempem jako pro Windows Mobile a tak jsme někdy nuceni sáhnout po starších titulech. Dnes si představíme kvalitní správce souboru Y-Browser a vědecký kalkulátor cCalc. Neunikne nám ani užitečný nástroj k záloze textových zpráv. Na závěr vám nabídneme známou aplikaci Mobipocket Reader, která je asi nejoblíbenější čtečkou elektronických knih.


Y-Browser
Kategorie: správce souborů
Velikost: 350 kB

Kvalitní průzkumník souboru se na každém přístroji s operačním systémem vždycky hodí a Y-Browser toho umí více než dost.
Vedle obligátních možností, které zahrnují komplexní operace se soubory a složkami  (kopírování, přesouvání, mazání, tvorba nové složky) můžete každý soubor důkladně prozkoumat. Y-Browser dává informaci o velikosti souboru, jeho typu a datu vzniku.

Y-Browser Y-Browser Y-Browser

Kromě toho lze předefinovat atributy souboru – libovolný z nich tak můžete označit jako systémový, skrytý, nebo pouze pro čtení. Díky možnosti označování souborů je třeba hromadné přesouvání MP3 skladeb velmi rychlé. Bohaté jsou rovněž operace se zástupci, které můžete snadno vytvářet. Poslední užitečnou funkcí je vyhledávání souborů nebo textu.

Velmi rozsáhlá je personalizace programu, kdy se v nastavení nabízí třeba způsob zobrazení (aktivace fullscreen) nebo styl řazení souborů  (jméno, typ, velikost, čas změny).

Y-Browser Y-Browser Y-Browser

Dále můžete nastavit asociaci jednotlivých typů souborů. Y-Browser je velmi povedenou aplikací, která by váš smartphone neměla minout. Její nejnovější verze je určena jen pro Symbian S60 3rd edition. 

Stahujte zde

cCalc
Kategorie: vědecké kalkulátory
Velikost: 50 kB

V minulém díle jsme vám nabídli velmi jednoduchou kalkulačku, která bodovala opravdu komfortním ovládáním. Tím se sice cCalc pochlubit nemůže, ovšem tento nešvar bohatě kompenzuje funkčností – jde totiž o simulaci vědeckého kalkulátoru.

cCalc cCalc cCalc

Kromě základních sedláckých výpočtů (sčítání, násobení,…) si může uživatel nadefinovat i vlastní, například jednoduchý konvertor měn. Chybět nesmí práce s trigonometrickými/cyklometrickými a hyperbolickými funkcemi. Hodí se operace s logaritmy. CCalc kromě toho zná Booleovu algebru (OR/XOR/AND). Z dalších pokročilých funkcí je v nabídce faktoriál, zamrzí chabá nabídka konstant, čítající pouze Ludolfovo číslo. Aplikace je určena pro Symbian S60 všech tří edicí, rozumí si i s E61.

Stahujte zde

Message Mirror Lite
Kategorie: záloha zpráv
Velikost: 95 kB

Velmi užitečná aplikace, která během chvilky provede zálohu všech vašich textových zpráv a ty obratem prostřednictvím Bluetooth zašle na daný telefon. V okamžiku, kdy program stiskem Start service aktivujete, tak můžete snadno procházet všechny zprávy a to včetně těch vymazaných.

MessageMirrorLite MessageMirrorLite MessageMirrorLite

Všechny SMS můžete, jak již bylo řečeno, převést do jednoho ze čtyř podporovaných formátů (TXT, HTML, CSL nebo XML) a výsledný soubor zaslat přes BT na PC.

MessageMirrorLite MessageMirrorLite MessageMirrorLite

Další cestou je příloha k emailu. Soubor můžete opatřit i heslem a zabránit tak přístup k citlivým datům nepovolaným osobám. Aplikace je určena pro telefony s S60 třetí edice.

Stahujte zde


MobiPocket Reader
Kategorie: čtečka knih
Velikost: 1,56 MB

Čtení elektronických knih je mezi uživateli chytrých telefonů značně oblíbenou kratochvílí. Tu ovšem nelze provozovat bez vhodného nástroje. K nejlepším se řadí freeware MobiPocket reader.

MobiPocket MobiPocket MobiPocket

Program po spuštění nabídne k otevření všechny soubory s koncovkami, které aplikace podporuje. Vedle nejrozšířenějšího formátu PDB si Mobipocket rozumí i s TXT. Obrazovku můžete rotovat, případně ke čtení využít automatického rolování textu. To ovšem není po delší době nic příjemného. Samozřejmě nechybí možnost změny barvy textu a pozadí – ke čtení v noci je vhodný například stříbrný text na černém pozadí.

MobiPocket MobiPocket MobiPocket

Testovaná verze pro S60 3rd edition bohužel měla problém s korektním zobrazením české diakritiky. Tento problém se musí řešit i u WM verze dohráním českých fontů.

Stahujte zde
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz