Stahujte zdarma pro Pocket PC: systémové nástroje nebo kvalitní prohlížeč fotografií

aktualizováno 
Nových aplikací pro Windows Mobile komunikátory, jejichž používání je zcela zdarma přibývá stále svižnějším tempem. Proto opět nadešel ten správný čas podívat se na ty nejlepší počiny poslední doby.
Nové aplikace pro vaše Pocket PC zcela zdarma!

Nové aplikace pro vaše Pocket PC zcela zdarma!

Operační systém Windows Mobile nabízí v základu téměř vše, co uživatel potřebuje. Kromě výborného e-mailového klienta je potřeba vyzdvihnout balík kapesních Office, skvělý Opera browser nebo přehrávač multimédií.

Přesto jen málokterý uživatel odolá vábení tisíců nových aplikací, kterými lze WM zařízení obohatit zcela zdarma. Představme si teď freeware, který nás v posledních týdnech zaujal nejvíce. Dnešní přehled se ponese ve znamení systémových nástrojů v čele s mocným Pocket Toolman. Na závěr odlehčíme povedeným prohlížečem snímků.

PowerStatus 1.1
Kategorie: Plugin pro Dnes
Velikost: 30 kB

PowerStatus je jednoduchý plugin, který na horní části obrazovky graficky zobrazuje stav baterie a volnou operační paměť. Dodejme, že stav akumulátoru může být vyjádřen ve čtyřech stupních. Podobných aplikací jsou sice desítky, většinou jsou však uvedené informace zobrazeny textem s připojeným obrázkem.

PowerStatus PowerStatus

Powerstatus vám ale cenné místo na obrazovce Dnes nijak nesníží, což může být pro spousty uživatelů důležitým parametrem. Informace jsou navíc zobrazovány vždy (Today, menu programů, nastavení), a to i po spuštění libovolné aplikace.

Poznámka: aplikace se neinstaluje, stažený soubor zkopírujte do paměti vašeho zařízení a poté manuálně spusťte přes libovolný správce souborů. Chcete-li, aby se aplikace aktivovala ihned po spuštění, pak nahlédněte do tohoto článku.

Stahujte zde

SmartSKey
Kategorie: systémový nástroj
Velikost: 100 kB

Opět jednoduchá aplikace, jejíž aktivací (spuštěním) se kolébkový regulátor hlasitosti u vašeho Pocket PC promění v jogdial a budete tak moci jej využít k procházení nabídek.

SmartSKey SmartSKey

Na obrazovce Dnes přitom zůstane funkce ovladače hlasitosti zachována. Nevýhodou je, že k posuvu dochází jen ve vertikálním směru, a tak je jeho využití vhodné třeba k procházení stromového adresáře nebo k listování rozsáhlými dokumenty.

Stahujte zde (nutná registrace)

Pocket Toolman 2.26
Kategorie: Systémový nástroj
Velikost: 178 kB

Pocket Toolman je užitečná aplikace, která po instalaci (a následném spuštění) přidá do spodní lišty obrazovky Dnes novou ikonku. Ta slouží k rozbalení kontextového menu programu. V základní nabídce lze jedním klepnutím na displej provést třeba soft reset, případně přejít k nastavení jasu displeje.

Pocket Toolman Pocket Toolman

V menu Tools se nabízí možnost přidat do spodní lišty některé užitečné ukazatele či ovladače. Zmiňme třeba indikátor nabití baterie, rychlý přepínač orientace displeje, správce bezdrátových modulů či tlačítko k vypnutí telefonu. Zkratek je skutečně celá řada a ve finále tak můžete mít spodní lištu doslova zasypánu ikonkami.

Pocket Toolman

Menu Settings (nastavení) slouží vlastně jako rozcestník ke všem nastavením přístroje. Ta jsou díky Toolmanu podstatně snáze přístupná. Toolman můžete i nastavit na některou ze softwarových kláves přístroje, k aktivaci je potom nutný soft reset. Pocket Toolman 2.26 je určen výhradně pro přístroje s WM 6 Professional, starší podoba programu si pak rozumí i s WM 2003 (SE) a 5.0.

Stahujte zde

Verzi pro WM 2003 a 5.0 potom zde

S2V (Slide2View)
Kategorie:
prohlížeč fotografií
Velikost: 150 kB

Kvalitních aplikací, které dovolují rychlé a pohodlné prohlížení (nejen) pořízených snímků, není mnoho. Nový S2V mezi takové však bezesporu patří. Při každém spuštění program automaticky vyhledá všechny obrázkové soubory nacházející se v paměti přístroje nebo na paměťové kartě. Listování lze provádět buď tahy po displeji nebo za pomocí navigačního prvku.

S2V S2V

Šipka nahoru (dolů) slouží k zoomování fotky. Klepnutím na displej aktivujete menu, kde můžete daný snímek nastavit jako tapetu nebo jej přiřadit kontaktu v telefonním seznamu. Snadno jej lze také z paměti odstranit. Aplikace je určená pro všechna zařízení s WM 5.0 a 6, její běh vám přitom z volné RAM ukrojí celých 6 MB, což není málo.

Stahujte zde (nutná registrace)

Nejčtenější

Máte smartphone se starým Androidem? Google vás odstřihne od aplikací

Samsung Galaxy S II s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich

Sedm let staré verzi operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich končí oficiální podpora. Telefony, které stále...

Pošlete nám fotku rozbitého displeje a vyhrajte výborné samsungy

rozbitý telefon

Máme pro vás atraktivní nabídku. Pokud máte na telefonu rozbitý displej, nebo ho máte jinak viditelně mechanicky...

Vyhraje Mobil roku opět Samsung? Rozhodněte a hlasujte

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Samsung má chystat monstrum. S10 bude mít šest foťáků a keramická záda

Rendry Samsungu Galaxy S10 Plus

Samsung finišuje s vývojem své prémiové řady Galaxy S10, k vidění by totiž mohla být už zkraje příštího roku. Celá řada...

Apple oživí vyřazený iPhone, desítka se vrátí do prodeje

iPhone X byl prvním telefonem Applu s OLED displejem. Teď se možná vrátí na trh

Apple vždy současně s nejnovější kolekcí iPhonů vyrábí a prodává i několik starších generací. Výjimkou byl loni uvedený...

Další z rubriky

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Najdete na iDNES.cz