Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stahujte zdarma nejnovější prohlížeč Opera Mini 4.2 v plné verzi

aktualizováno 
Norský vývojář Opera Software uvolnil finální verzi nejpopulárnějšího mobilního prohlížeče Opera Mini 4.2. Prozradíme vám, v čem je lepší.

Nová verze Opery Mini je již tradičně nabízena zcela zdarma | foto: Adam Pospíšil, Mobil

Pouhých čtrnáct dní po uveřejnění betaverze Opery Mini 4.2 si uživatelé po celém světě mohou bezplatně stáhnout zbrusu novou finální variantu. Vše, co k tomu potřebují, je mobilní telefon s podporou platformy Java.

Internetový prohlížeč je k dispozici po zadání internetové adresy operamini.com na vašem telefonu. Pokud již máte v mobilu starší verzi Opery Mini, nemusíte svůj původní prohlížeč mazat. Verze 4.2 jednoduše přeinstaluje starší variantu. Navíc vám zůstanou všechna uživatelská data, jako jsou například záložky.

V čem je lepší?

Nejvíce nás zaujala možnost zvolit si jiný skin prohlížeče. Zatímco doposud jste mohli surfovat pouze v prostředí s červenými rámy a lištami, nyní si můžete vybrat mezi několika barevnými schématy. K dispozici je navíc černá, zelená, stříbrná, růžová a žlutá varianta.

Norové také zapracovali na technologii RTSP (Real Time Streaming Protocol), tedy streamingu videa. Výrobce tvrdí, že pokud máte novější model Nokie nebo Sony Ericssonu, prakticky všechna videa na serveru YouTube by měla být bezproblémově přehrána na vašem displeji. Stačí v prohlížeči zadat internetovou adresu m.youtube.com.

V nové verzi je rozšířená také služba Opera Link, tedy synchronizace s "počítačovou" Operou. Nově můžete pohodlně sdílet i poznámky.

Ostatní vylepšení jsou pro české uživatele vcelku nezajímavá. Obyvatelům USA a vybraných asijských zemí se například zrychlí načítání stránek až o třicet procent, a to díky využívání nových serverových parků.

Opera Mini je v nové verzi lokalizovaná do dalších 24 jazykových mutací včetně češtiny. Nutno podotknout, že čeština mezi podporovanými jazyky byla již dříve.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Šetří místo i data. Dietní Messenger od Facebooku je i v Česku

Aplikace Facebook Messenger Lite je dostupná i v Česku

Facebook Messenger je jedním z nejpoužívanějších kecálků, ale ne všechny telefony si s ním poradí. Loni se tak zrodila...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz