Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stahujte zdarma: MP3 budík, neobvyklou virtuální klávesnici nebo systémový plugin pro Dnes

aktualizováno 
Nepřehlédněte přehled zbrusu nových freeware aplikací pro vaše kapesní počítače. Dnes vám nabídneme nástroj k přemapování software tlačítek, šikovný budík nebo zajímavou virtuální klávesnici.
Vyzkoušejte zbrusu nové freeware aplikace pro Window Mobile

Vyzkoušejte zbrusu nové freeware aplikace pro Window Mobile

Ne každý ctí Vánoce jako svátky klidu, pohody a odpočinku. Důkazem toho je spousta zbrusu nových volně šiřitelných aplikací pro Windows Mobile, které pro nás jejich autoři připravili. Přehled začneme užitečným nástrojem k redefinici software tlačítek na vašem komunikátoru. Neunikne nám ani propracovaný budík, který umožňuje buzení libovolnou MP3 skladbou. Dále vám nabídneme skin pro telefonní aplikaci á la Apple iPhone nebo virtuální klávesnici s rozvržením, které tady ještě opravdu nebylo.


KeySwop
Autor: Vicott Wong   
Kategorie: Systémové nástroje
Platforma: Pocket PC
Velikost: 90 kB

Vicott Wong je známý tvůrce freeware aplikací, který WM uživatele svými výtvory již několikrát potěšil. Nejinak tomu bude v případě utility KeySwop.

Systém Windows Mobile 5.0 for PPC Phone edition přinesl spoustu užitečných změn. Na obrazovce Dnes se nově objevila dvě softwarová tlačítka, která umožňovala rychlý přístup ke kontaktům nebo do přehledu schůzek. Zkratky přiřazené těmto tlačítkům ale není možné měnit jinak než úpravou registrů. To ale s příchodem KeySwop už neplatí.

KeySwop KeySwop KeySwop

V prostředí programu jednoduše vyberete ze seznamu zástupců z daného umístění daný program a stiskem tlačítka "Apply" změnu potvrdíte a provedete.

Stahujte zde

SpoonAlarm
Autor: Gil Bouhnick   
Kategorie: Systémové nástroje
Platforma: Pocket PC
Velikost: 369 kB
 
Také využíváte svůj komunikátor i jako budík? Pokud ano a nejste spokojeni s možnostmi, které standardně systém ve správci budíku nabízí, potom čtěte dále. Nová aplikace SpoonAlarm by totiž vaše nároky mohla uspokojit.

Spoon Alarm Spoon Alarm Spoon Alarm

Ve standardním správci připomenutí lze nastavit na každý den různý čas buzení. SpoonAlarm jde ale ještě dále a nastavit si můžete budík třeba na měsíc dopředu. Největší výhodou je však plná podpora MP3 formátu, a tak vás místo nepříjemného pípání může budit hlas vašeho oblíbeného interpreta. Muziku navíc program dokáže čerpat z paměťové karty, a nutnost mít melodie přímo ve FlashROM tak odpadá.

 Spoon Alarm Spoon Alarm Spoon Alarm

Bohužel si aplikace neporadí s větvenými adresáři, a tak máte-li v telefonu adresář MP3 a ten je následně větven dle interpretů (což se dá očekávat), pak je nutné skladby, které chcete k budíku použít, zkopírovat do kořenového adresáře. Nechybí volba opakování buzení, předdefinované časy nebo možnost změny barvy pozadí. Aplikace je určena pro všechny kapesní počítače na systému Windows Mobile 5.0 a 6.

Stahujte zde
 

iPhone Pad
Autor: Lake Ridge Software
Kategorie: skin telefonu
Platforma: Pocket PC
Velikost: 2,2 MB

Název této aplikace hovoří za vše a každý čtenář jistě zatuší, že jde o další program inspirovaný Apple iPhone. V tomto případě jde o nové prostředí telefonní aplikace. Po instalaci a následném měkkém resetu zařízení vás po vstupu do prostředí telefonu její nový vzhled příjemně překvapí. Ty tam jsou mdlé a nevýrazné barvy standardního rozhraní.

iPhone Pad iPhone Pad iPhone Pad

Škoda jen, že i telefonní seznam není ve stejném barevném ražení. Takto získáte "jen" příjemnější telefonní rozhraní, které se vyznačuje jednodušším ovládáním pomocí prstů.

Stahujte zde
 


TapTap Keyboard
Autor: Ondřej Vavroušek    
Kategorie: virtuální klávesnice
Platforma: Pocket PC
Velikost: 680 kB

Přestože jsou hardwarové klávesnice u WM komunikátorů stále oblíbenější, nejsou součástí každého modelu. Ne každému uživateli jsou totiž takové klávesnice po chuti a svůj přístroj jsou i dnes někteří zvyklí ovládat výhradně přes dotykový displej. I přes nejrůznější uživatelská rozhraní, kterými nás vývojáři v poslední době zahrnují, je ale několik úkonů, kterým ani takové aplikace na komfortu nepřidají. Na mysli máme především psaní e-mailů, SMS nebo jakékoli zadávání textu. To je na virtuální klávesnici samozřejmě pomalejší nežli na její skutečné hardwarové alternativě. Ani na tuto skupinu aplikací však programátoři nezapomínají, a tak si dnes můžeme představit nový projekt českého autora.

Tap Tap Keyboard Tap Tap Keyboard Tap Tap Keyboard

Zajímavá virtuální klávesnice TapTap zabere v paměti zařízení necelých 700 kB a sám autor k bezproblémové činnosti instalaci na kartu nedoporučuje. Soft reset není po instalaci nutný, nicméně aplikace na některých zařízeních nefunguje a po selekci metody zadávání TapTap Keyboard se jednoduše nenačte. Klávesnici tvoří tři hlavní řádky, z nichž první slouží k přepínání velikosti písmen, zadávání číslic nebo mezery. Šipka s křížkem plní funkce backspace.

Tap Tap Keyboard Tap Tap Keyboard Tap Tap Keyboard

Písmena abecedy, včetně spousty užitečných znaků, jsou tak rozdělena do sedmi velkých "chlívků" po sedmi znacích. Klepnutím na jeden z nich se klávesnice přepne na detailní zobrazení, kde každému písmenu (číslici, symbolu) náleží jeden chlívek. Klepnutím na kýžený znak se opět přepne do standardní podoby. Velkou výhodou jsou veliké obláčky s písmeny, negativem naopak neobvyklé rozložení, na které je třeba si zvykat. Aplikace je psaná pro všechna Pocket PC na systému Windows Mobile 5.0/6 a podporuje i VGA displeje.

Stahujte zde


Metrix 2
Autor:
 Apoxsoft 
Kategorie: plugin pro obrazovku Dnes
Platforma: Pocket PC
Velikost: 250 kB

Pluginů, nebo-li zásuvných modulů pro obrazovku Dnes je nespočet. Netřeba připomínat, že v mnoha případech jde jen o lehce upravenou variaci téhož. Nový Metrix 2 není výjimkou.

Metrix2 Metrix2 Metrix2

Metrix 2 uživateli přehlednou formou prostírá ty nejdůležitější systémové údaje. Mezi ty lze zařadit ukazatel stavu baterie, volnou operační i uživatelskou paměť a volný prostor na paměťové kartě. Snadno lze jedním tahem po displeji regulovat intenzitu podsvícení, která je jinak utopená v hlubinách nastavení.

Metrix2 Metrix2 Metrix2

Výhodou je skinovatelnost pluginu, vzhled ikonek tak můžete čas od času obměnit, případně je doplnit krátkým popisem. Plugin je určen pro všechny kapesní počítače na systému WM 5.0/6 a navíc podporuje i starší verzi WM 2003 (SE).

Stahujte zdeNejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz