Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stahujte zdarma: aplikace, které váš přístroj (takřka) promění v Apple iPhone

aktualizováno 
Dnešní díl pravidelných přehledů freeware aplikací je opět zajímavý. Kromě dvojice užitečných systémových nástrojů si představíme správce kontaktů a aplikaci, které váš přístroj z části promění na Apple iPhone.
Další várka freeware aplikací pro Windows Mobile

Další várka freeware aplikací pro Windows Mobile

Volně šiřitelných aplikací pro přístroje s operačním systémem Windows Mobile je stále víc. O všech důležitých počinech se vás snažíme informovat buď v těchto pravidelných přehledech, nebo v samostatných recenzích. V tom dnešním přijde na řadu aplikace, která chytrým způsobem šetří cenné MB operační paměti a utilita informující o některých důležitých systémových údajích.

TouchCaller zase zaujme příznivce pohodlné práce s telefonním seznamem. iFonz pak úspěšně napodobuje uživatelské prostředí Apple iPhonu.

UPX4
Autor: Vicott Wong
Kategorie: Systémové nástroje
Platforma: Pocket PC, Smartphone
Velikost: 340 kB (PPC verze)

Některé nové PDA telefony se již mohou pyšnit 128 MB porcí operační paměti. Takových zařízení ale není mnoho a drtivá většina dnešních komunikátorů si tak musí vystačit s polovinou. Není pochyb, že ucítit nedostatek paměti pro běh aplikací není při 64 MB RAM vůbec problém.  Stačí mít na pozadí několik aplikací v čele s webovým prohlížečem, které jsou v tomto ohledu asi nejnáročnější.

UPX4 UPX4 UPX4

Známý vývojář freeware aplikací Vicott Wong na tento problém ale poměrně elegantně vyzrál. Vyvinul totiž program, který slouží k dekompresi EXE a DLL souborů. Jak na to? Po spuštění aplikace klepnete na levé softwarové tlačítko, kde vyberete Add file. V následném okně vyberete EXE soubor dané aplikace. V dalším okně vyberete umístění pro tvorbu zálohy originálního souboru. Doba komprese se odvíjí od výkonu vašeho zařízení a velikosti daného souboru. Vyzkoušeli jsme stlačit EXE soubor Opery 9.5 a ten byl aplikací z původních 6,1 MB komprimován takřka na polovinu.

UPX4 je velmi dobrým nástrojem, který vám pomůže uspořit cenné megabyty operační paměti. Aplikace je určena pro všechna Pocket PC a chytré telefony na systému Windows Mobile 2003 a výše.

Stahujte Pocket PC verzi
Stahujte Smartphone verzi


TouchCaller
Autor: Philippe Benaim
Kategorie: Kontakty (telefonní seznam)
Platforma: Pocket PC
Velikost: 360 kB

Spolu s příchodem Apple iPhone má spousta vývojářů snahu programovat aplikace, které by příjemné ovládání OS X přenesly na Windows Mobile. V minulých přehledech freewaru nebo samostatných recenzích jsme vám již představili několik povedených správců kontaktů, které dnes doplní nový TouchCaller.

TouchCaller TouchCaller TouchCaller

TouchCaller je aplikace, která váš telefonní seznam promění ve fotoalbum. Tedy program to samozřejmě neudělá automaticky a snímky jednotlivým kontaktům tak musí přiřadit sám uživatel.

 TouchCaller TouchCaller TouchCaller

Nechybí samozřejmě složka s oblíbenými kontakty. Kromě toho TouchCaller slouží i jako databáze historie volání. Aplikace je bohužel dosti náročná na grafiku a tak si jí na dnešních přístrojích právě neužijete, krom toho je vyžadována podpora Direct3D. Sám tvůrce hovoří o alespoň 400 MHz procesoru, který by již měl zajistit hladký chod aplikace.  HTC Touch měl s animacemi co dělat. TouchCaller je určen pro všechny komunikátory s Windows Mobile 5.0 a 6.

Stahujte zde


nuePerformance 1.0
Autor: no2Chem
Kategorie: Systémový nástroj
Platforma:
Pocket PC
Velikost: 24 kB

Informací o systémových parametrech vašeho komunikátoru není nikdy dost. To si zřejmě řekli programátoři softwarové laboratoře no2Chem, a tak vyvinuli jednoduchou utilitu, která podává majiteli kapesního počítače některé důležité údaje. NuePerformance monitoruje třeba počet soft resetů zařízení od doby kompletní očisty přístroje (hard resetu). Stejně tak ukazuje přesný údaj volné RAM po resetu.

nuePerformance

Stahujte zde
 

iFonz
Kategorie:
Systémový nástroj
Platforma: Pocket PC
Velikost: 2,3 MB

Apple iPhone je revoluční mobilní telefon, jehož uživatelské prostředí inspirovalo mnohé vývojáře k tvorbě jeho variací. Tato stále omílaná věta je zkrátka pravdivá, což deklaruje i nový počin jménem iFonz. Ten napodobuje rovnou celé základní uživatelské prostředí z iPhonu. Po instalaci není nutno zařízení resetovat, a tak můžete nové rozhraní začít používat ihned.

iFonz iFonz iFonz

Po úvodní animaci, kdy se na displej sesype hrstka ikonek známých z iPhonu, se objeví úvodní obrazovka. Zde jsou zobrazeny ikonky, které slouží k rychlému přístupu k základním funkcím přístroje. Po vzoru amerického přístroje tedy nechybí SMS, kalendář nebo kamera. Obsaženy jsou i známé ikony počasí, google maps nebo aktuálních kurzů na americké burze. Této trojici obrázků však není v základu přiřazena řádná aplikace, což samozřejmě lze změnit. Spodní lišta čítá ikonu telefonu, textových zpráv, internetového browseru a multimediálního přehrávače. Poklepáním na některou z ikon se ale objeví známé prostředí Windows Mobile, iFonz tedy není kompletně přepracovaným prostředím.

 iFonz iFonz iFonz

V horním panelu je vyobrazen název operátora, síla signálu, čas a stav baterie. Filosofie menu je tedy naprosto totožná, jako u amerického vzoru. Delším stiskem na displeji se dostanete do nastavení aplikace. Tady lze kromě obrázků na pozadí měnit i velikost ikonek. Stejně tak se nabízí aktivace volby, která prostředí iFonz spustí ihned po restartu přístroje. Měnit se dá i počet ikon na stránce a způsob přechodu mezi nimi. Vcelku zbytečná je úvodní animace, která je sice povedená, na efektivitě práce se zařízením ale rozhodně nepřidá. Naštěstí ji lze vypnout. iFonz je bohužel stejně jako TouchCaller poměrně náročnou aplikací a k jejímu spolehlivém chodu je třeba dobře vybaveného zařízení.

iFonz iFonz iFonz

iFonz je určen pro všechny komunikátory běžící na Windows Mobile 5.0 a 6.

Stahujte zde
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...Najdete na iDNES.cz