Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stahujte užitečné nástroje pro HTC Touch Diamond/Pro/HD

aktualizováno 
Aktuální trio komunikátorů HTC se těší veliké oblibě a prodeje Touch Diamondu dokonce lámou rekordy. Vybrali jsme pro vás trojici zajímavých aplikací, kterými můžete uvedená zařízení vylepšit.
HTC Touch Diamond

HTC Touch Diamond

Každým dnem přibývá spoustu zajímavých aplikací pro zařízení s Windows Mobile, o kterých vás pravidelně informujeme formou přehledů. V dnešním článku jsme si vzali na mušku nástroje, jejichž výhod využijí zejména majitelé některého přístroje z aktuální kolekce HTC. Máte-li tedy Touch Diamond nebo Touch Pro (Touch HD), rozhodně byste následující aplikace měli alespoň vyzkoušet. Je totiž velká pravděpodobnost, že si některé z nich ve vašem telefonu zabydlí natrvalo.

TouchResponse

Ačkoli Touch Diamond a HD nedisponují hardware QWERTY klávesnicí, můžete si psaní na virtuální klávesnici o něco zjednodušit. Uvedená zařízení sice v základu nenabízejí vibrační odezvu displeje na dotyk, čehož využívá Samsung i900 Omnia, nedávno se ale objevila utilita, která právě tuto funkci telefonu vdechne.

Ona krátká vibrace totiž při psaní působí jako zpětná vazba a zadávání znaků je pak jistější a svižnější.
To si možná řekli majitelé Diamondu, kterým se na chvilku dostala do rukou Omnia. Netrvalo dlouho a aplikace s názvem Touch Response byla na světě. 

TouchResponse TouchResponse TouchResponse

Aktuální verze umožňuje volbu délky vibrace a možnost deaktivovat vibrace při tichém režimu nebo během telefonování. Vibrace, jenž je v této verzi odezvou na každý dotek, půjde v nadcházejících verzích omezit na různé situace (možná aplikace).

Aplikace zabere v paměti telefonu necelých 100 kB a její užitek je nesrovnatelně vyšší a proto by žádnému majiteli nových komunikátorů HTC neměla chybět (údajně by měla fungovat i na HTC TyTN II).

Stahujte zde


GScroll

Již dříve jsme vás informovali o skutečnosti, že plocha s ovládacími prvky je HTC Touch Diamond/Pro multidotyková. Článek vyšel v souvislosti s uvedením aplikace, díky které si mohl každý uživatel uvedených přístrojů možnosti plošky vyzkoušet.

Aplikace ale neměla valného použití, naopak šlo o výhradně demonstrační nástroj. V minulých dnech ale softwarový tým mobileSRC vydal program GScroll, který je naopak velmi užitečný.

GScroll GScroll GScroll

Po instalaci a následném resetu je totiž možné plochu pod displejem využít ke snadnému pohybu v menu. Displej se tak rázem změní v touchpad, který známe především z notebooků, ale objevil se třeba u Samsungu i780 a i900.

Prezetace schopností aplikace na videu:

Ploška dále může sloužit k rychlému spuštění nadefinovaných aplikací – plocha je rozdělena na čtvrtiny a každé z nich lze určit libovolnou aplikaci. Ke spuštění pak dochází dvojitým klepnutím na daném místě. Spuštění je dále doprovázenou krátkou vibrací.
Aplikaci můžete krátce vyzkoušet v pětiminutové demoverzi, případně si ji koupit za 5 USD (asi 95 Kč).

Zkušební verzi stahujte zde

Pedometer

Nebylo pochyb, že se s rozmachem akcelerometru u Windows Mobile zařízení roztrhne pytel s aplikacemi, které budou pohybového senzoru naplno využívat. Jedním z nejzajímavějších počinů posledních dnů je Pedometer.

Pedometer, který má na svědomí uživatel známý z fóra XDDA-Dev. jako lightsailpro,  využívá akcelerometru poměrně originálním způsobem a může sloužit jako jakýsi osobní trenér. Stačí zadat průměrnou délku kroku, spotřebovanou energii za míli chůze a interval aktualizace dat.

Pedometer Pedometer Pedometer

Telefon pak můžete před večerní procházkou vložit do kapsy u kalhot, a pak jen čekat na výsledek. Program počítá kroky, které přepočítává na kilometry (nebo míle) a z toho vyvozuje spálenou energii v kilokaloriích. Samozřejmě nechybí celkový čas pohybu. Nevýhodou je, že pokud telefon uspíte, program nepracuje.
Dále můžete nastavit vzdálenost, kterou chcete urazit, dosažení stanovené mety pak telefon oznámí příslušnou znělkou.

Stahujte zde
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Najdete na iDNES.cz