Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Srovnali jsme kvalitu webů výrobců mobilů. Nejhůře dopadlo LG

aktualizováno 
Pokud kupujete nový telefon a chcete získat co nejvíce informací, určitě zamíříte na stránky jeho výrobce. Stejně tak i v případě, že potřebujete například stáhnout nejnovější verzi synchronizačního softwaru. Vyzkoušeli jsme, jestli vám české stránky výrobců mobilů pomohou, nebo naopak přidělají starosti.

Proklepli jsme internetové stránky výrobců mobilů

Pro technické parametry, popis a testy jednotlivých modelů telefonů zřejmě zamíří většina uživatelů na nezávislé informační servery, případně si vystačí s údaji, které u daného modelu udává konkrétní prodejce. Když ale potřebujete nový firmware do vašeho telefonu, synchronizační program do počítače nebo jen zjistit vhodné příslušenství pro váš mobil, návštěva stránek jeho výrobce vás nemine.

Zaměřili jsme se proto na české webové stránky největších výrobců mobilních telefonů na našem trhu, abychom zjistili, jestli zde najdeme všechny potřebné informace, materiály a software. Hodnotili jsme také přehlednost webů, jejich funkčnost, aktuálnost a v neposlední řadě jejich design.

Na úvod musíme přiznat, že oproti očekávání jsme byli velmi mile překvapeni. Až na výjimky je kvalita internetových stránek jednotlivých výrobců na velmi vysoké úrovni a jen těžko ji můžeme srovnávat se situací před několika málo lety. Na nejvyšší úrovni jsou webové stránky Nokie a Sony Ericssonu, kde najdete vše podstatné a navíc budete překvapeni dalším velmi propracovaným obsahem.

Motorola a Samsung mají internetové stránky na velmi podobné úrovni. U Motoroly postrádáme především možnost stažení synchronizačního softwaru, u Samsungu pak jakoukoliv zmínku o příslušenství. Celkově jsou ale oba weby povedené a většinu potřebných informací jsme na nich našli.

Zklamáni jsme ale byli z internetové prezentace LG, která je trochu nelogicky rozdělena na dvě webové stránky. Ani na jedné jsme navíc nenašli vše potřebné.

Motorola

(přejděte na stránky)

Americká Motorola se nezabývá jen výrobou mobilních telefonů, na českých stránkách tak najdeme informace i o mnoha dalších aktivitách. Přejít na stránky věnované čistě mobilům je ale velmi jednoduché. Nechybí zde kompletní přehled jednotlivých modelů prodávaných na našem trhu, marně jsme ovšem hledali nějaký vyhledávací systém podle parametrů telefonů nebo jednotlivých kategorií. Příliš bohatý není ani popis u konkrétních modelů, v technické specifikaci jsme ovšem všechny potřebné údaje našli snadno.

Internetové stránky Motorola

V kategorii "Doplňky" jsou uvedeny informace o příslušenství pro konkrétní vybraný telefon, jednotlivé produkty jsou rozděleny do kategorií a u každého výrobku je uveden krátký popis a ilustrační fotografie. Oceňujeme možnost jednoduchého stažení manuálu v českém jazyce, na webu ovšem chybí jakýkoliv odkaz na stažení synchronizačního softwaru Phone Tools. Naopak nechybí odkaz "Porovnat telefony", ten však vede na nepříliš propracovanou tabulku, kde jsou jednotlivé modely srovnány dle osmi, ne zrovna vhodně vybraných parametrů.

Nokia

(přejděte na stránky)

Internetové stránky Nokie jsou na první pohled velmi dobře uspořádané do jednotlivých kategorií. Nechybí zde kompletní přehled telefonů, ale ani vyhledávání dle mnoha parametrů a srovnání až 4 modelů najednou. U každého telefonu pak najdeme základní popis včetně bohaté fotogalerie se všemi barevnými variantami, seznam kompatibilního příslušenství i odkaz na podporu a software. Příslušenství je pak možné vyhledávat dle jednotlivých modelů telefonů a kategorií. Jednoduše tak najdete například cestovní nabíječku pro konkrétní mobil.

Internetové stránky Nokia

V rubrice "Získat podporu a software" je možné dle vybraného modelu najít návody k použití, stáhnout synchronizační software a nebo přejít na stránky v angličtině věnované nejčastějším dotazům nebo tipům pro konkrétní mobil. Velmi povedený je také interaktivní návod, ve kterém snadno zjistíte, jak používat vámi vybraný mobilní telefon. I ten je ale bohužel v angličtině. Nechybí zde ani základní informace o nastavení telefonů, jejich připojení k internetu nebo návod, jak přenášet data.

Internetové stránky Nokia

Část stránek je věnována také aplikaci Nokia Mapy, kde je možné získat základní informace i stáhnout aplikaci do mobilu. Nechybí zde ani seznam pokrytí, ceník a seznam kompatibilních GPS modulů. V rubrice "Kde koupit" pak najdete kontakty na značkové prodejny Nokia, odkaz na oficiální internetový obchod a také vyhledávání prodejců dle jednotlivých regionů a kategorií.

Samsung

(přejděte na stránky)

Stejně jako Motorola, tak i Samsung se věnuje mnoha jiným odvětvím než jen mobilním telefonům. Na úvodní stránce českého Samsungu je ale velmi jednoduché se zorientovat a zamířit přímo na web věnovaný mobilům. Zde můžeme jednotlivé modely vyhledávat jen podle jejich označení, vyhledávací systém podle parametrů nebo kategorií u Samsungu nenajdeme. V základním popisu u každého modelu jsou uvedeny všechny důležité informace, které jsou navíc doplněné o ilustrační fotografie. Komu by nestačil jen popis, může přejít na velmi podrobnou technickou specifikaci každého modelu nebo do galerie.

Internetové stránky Samsung

U každého telefonu sice nechybí odkaz na velmi propracovaný systém vyhledávání prodejců, postrádali jsme ale možnost porovnání jednotlivých telefonů dle technických parametrů. V "Centru pro stahování" jsme pak jednoduše našli manuál v češtině i všechno důležité programové vybavení. U vybraných telefonů pak nechybí ani velmi povedená interaktivní prezentace. O příslušenství k mobilním telefonům ale není na stránkách ani zmínka.

Sony Ericsson

(přejděte na stránky)

Webové stránky Sony Ericssonu sice hrají všemi barvami, naštěstí to ale nemá vůbec žádný vliv na jejich přehlednost, která je velmi dobrá. Nechybí zde kompletní seznam mobilních telefonů, jejich porovnání ani vyhledávání dle mnoha kritérií včetně typu konstrukce. U každého modelu pak najdeme bohatý popis rozdělený do několika kategorií, kompletní technickou specifikaci, seznam kompatibilního příslušenství i seznam parametrů s popisem, co která položka znamená. Líbí se nám i galerie obrázků, která obsahuje u každého modelu všechny barevné varianty prodávané na našem trhu.

Internetové stránky Sony Ericsson

Velmi podrobně je rozděleno také příslušenství a jednotlivé prezentace jsou věnovány i řešení pro mobilní připojení k internetu a produktům pro pracovní nasazení. Díky službě "MůjTelefon" získáte po registraci informace, podporu a nabídku obsahu ke stažení pro váš telefon. Jako členové získáte přístup také k jednotlivým programům a online úložný prostor.

Internetové stránky Sony Ericsson

V rubrice "Nakupování" nechybí odkaz na internetový obchod ani vyhledávání prodejců podle města a názvu obchodu. Velmi povedená je sekce "Podpora", kde lze kromě softwaru ke stažení najít také širokou databázi krátkých návodů a tipů. Jednoduše tak zjistíte například kde najít v telefonu vloženou SIM kartu, jak zamknout tlačítka nebo jak se s telefonem správně připojit k internetu. Na internetových stránkách Sony Ericssonu nechybí ani prezentace novinek a bohatá databáze placeného obsahu pro mobilní telefony, jako jsou hry, vyzváněcí tóny nebo motivy.

LG

(přejděte na stránky)

Internetová prezentace mobilních telefonů LG je trochu nelogicky rozdělena na dvě webové stránky. Na základní úvodní stránce českého LG (cz.lge.com) jsou informace nejen o mobilních telefonech, ale také o dalších produktech této korejské společnosti. O mobilech samotných tu však příliš informací nenajdeme, spokojit se musíme jen s přehledem všech prodávaných modelů, jejich krátkým popisem a podrobnými technickými parametry.

Internetové stránky LG

Pokud chceme získat další informace a zajímá nás například přehled příslušenství, musíme z této stránky odejít na web cz.lgmobile.com. Zde už je na první pohled výrazně více informací, na druhou stranu nám ale tyto stránky nepřijdou příliš aktuální. Například o novém televizním LG KB770 zde totiž není ani zmínka. Nechybí zde ale podrobný systém vyhledávání telefonů dle jednotlivých parametrů, možnost stažení synchronizačního softwaru nebo aktualizace firmware telefonu.

Internetové stránky LG

Zklamání ovšem nastane při pohledu na část věnovanou příslušenství. Jednotlivé produkty jsou zde sice zařazeny do kategorií, u každého modelu jsme ale našli jen několik málo fotografií. Na alespoň základní popis nebo technické parametry se už jaksi zapomnělo.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Další z rubriky

Bratrovražda: Levný Huawei i Honor mají stejnou výbavu a stojí stejně

Smartphony Honor jsou blízkými příbuznými modelů Huawei, často jsou k mání se...

Smartphony Honor jsou blízkými příbuznými modelů Huawei, často jsou k mání se shodnou výbavou za nižší cenu. Novinky...

Porovnání: levné i drahé smartphony střední třídy. Má cenu připlácet?

Asus Zenfone 4, BlackBerry Motion a Huawei Mate 10 Lite

Ve střední třídě najdeme nepřeberné množství chytrých telefonů. Mnohé z nich mají výtečnou výbavu, která vyhoví i...

Prodeje kultovního OnePlus nejsou velké, ale přinášejí fantastický zisk

OnePlus 5T na veletrhu CES 2018

Konečně byla zveřejněna prodejní čísla jedné z nejžhavějších značek současnosti. Překvapivě nejsou extrémně vysoká,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz