Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Spb Wireless monitor: mějte přenesená data pod kontrolou

aktualizováno 
Dnešní WM komunikátory (a nejen ty) jsou výbornými nástroji i k prohlížení internetu na cestách, případně ke komunikaci formou instant messengeru. Připojení k internetu ale není zadarmo, a tak určitě oceníte nástroj k monitorování přenesených dat. Pro tento účel není vhodnějšího nástroje, než je Spb Wireless monitor.

Spb Wireless monitor: mocný měřič přenesených dat | foto: Radek Mikudík, Mobil

Internet v mobilním telefonu dnes využívá stále větší procento uživatelů. Výrobce WM komunikátorů se, zdá se, konečně nebojí osazovat svá zařízení velkými displeji, na kterých je brouzdání po webu opravdu pohodlné.

Další dobrou zprávou je, že i tuzemští operátoři nabízejí cenově dostupné balíčky pro mobilní internet. Ty se ale nemohou pochlubit nálepkou „neomezená data“, a proto přijde vhod nástroj, který bude veškerá přenesená data poctivě monitorovat. Zřejmě nejlepší služby vám v tomto ohledu nabídne novinka známého ruského výrobce Spb s názvem Wireless monitor.

Spb Wireless monitor 3.0: nová verze, název i možnosti

Ačkoli by se mohlo zdát, že jde o zcela nový program, není tomu tak. Výrobce jen předchozí název GPRS monitor změnil na honosnější a především univerzálnější Wireless monitor. Během instalace si program vyžádá asi 600 kB z vnitřní paměti telefonu.

Spb Wireless monitor Spb Wireless monitor Spb Wireless monitor

Instalací se obrazovka Dnes automaticky doplní o nový modul, jenž dává uživateli stručný přehled, kolik dat prošlo přes vybraná rozhraní či v rámci datových tarifů.
Klepnutí na plugin Spb wireless monitoru je pak cestou k náhledu do skutečně podrobných statistik a nastavení. Začněme položkou, které v menu paradoxně patří poslední příčka, a tou je nastavení pluginu. Vyjma datových tarifů totiž lze monitorovat přenosy přes USB kabel případně wi-fi modul.

Spb Wireless monitor Spb Wireless monitor Spb Wireless monitor

Dále je vhodné nastavit váš datový program, aplikace přitom v databázi obsahuje ceny a datová omezení pro celkem 500 tarifů všech světových operátorů. Pokud však mezi předdefinovanými programy svůj nenajdete, můžete sami nastavit jeho cenu a omezení.

Spb Wireless monitor Spb Wireless monitor Spb Wireless monitor

Nastavit lze také upozornění, kdy program dá uživateli po překročení určitého denního (týdenního, měsíčního) datového balíku vědět, že je stanovený limit překročen.
Jasně nejužitečnější částí programu jsou podrobné náhledy přenesených dat.

Nastavit přitom můžete:

  • Časový úsek (dnes, včera, aktuální nebo minulý měsíc, resp. rok, případně libovolný interval)
  • Způsob vyhodnocení (cena za přenesená data, jen data)
  • Volba datového rozhraní a tarifu (USB, wi-fi, GPRS/CDMA/3G)
  • Náhled (tabulka, graf)

Spb Wireless monitor Spb Wireless monitor Spb Wireless monitor

Závěr

Připomeňme, že právě Spb GPRS monitor je čtyřnásobným vítězem dané kategorie v prestižní anketě magazínu Pocket PC. Program přitom najdete na CD v základním balení řady Windows Mobile zařízení a ve světě si již našel více než 3 miliony uživatelů. Za cenu necelých 20 USD (asi 400 Kč) tak získáte opravdu spolehlivý čítač veškerých dat, která projdou vaším WM telefonem. Program přitom spustíte na každém zařízení s Windows Mobile 5.0/6/6.1. 

Zkušební 15-ti denní verzi stahujte zde (počeštěná verze zatím není k dispozici)
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Šetří místo i data. Dietní Messenger od Facebooku je i v Česku

Aplikace Facebook Messenger Lite je dostupná i v Česku

Facebook Messenger je jedním z nejpoužívanějších kecálků, ale ne všechny telefony si s ním poradí. Loni se tak zrodila...

Najdete na iDNES.cz