Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soutěž o Ericsson R310s: Zažil jsem s mobilem... Ztratili jsme se

aktualizováno 
Přinášíme vám již čtvrtý čtenářský příběh na téma "zažil jsem s mobilem". Článek bude přístupný celý týden a v pondělí jej vystřídá zážitek dalšího čtenáře. Autor, který získá od čtenářů nejlepší známku, vyhraje mobilní telefon Ericsson R310s.
Vltava poučení pro pobavení, anebo čeho lze dosáhnout tehdy, je-li všem všechno jasné Jeden z loňských víkendů jsem trávil na Vltavě (opět jako odporný průvodce skupiny laiků, kterou ze svých příbuzných a známých dal dokupy bývalý kolega), z osádek autobusu a asi čtyř aut jsem znal jen zhruba 10 lidí a tak jsem přemýšlel, jak se humorně představit a seznámit s těmi ostatními. Něco mne napadlo při snídani - jenomže to mi zkazil právě ten kolega (Ivan), který si vzal slovo a říká: "támhleto je zkušený vodák Mira, který nás provede přes všechna úskalí dnešní plavby" a byl jsem nahranej. Podotýkám, že jsme chtěli jet zajímavý, ale snadný úsek Vltavy mezi Rožmberkem a Českým Krumlovem, kromě mého háčka a mne navíc všichni na nafukovacích kanoích či raftech, takže žádné reálné nebezpečí nikomu nehrozilo.

Šel jsem si po snídani pro věci na pokoj a jak tak přemýšlím čím je pobavit atd., vidím, že doba pokročila a je cca 5 minut po plánovaném odjezdu a tak jsme spolu s mým háčkem vyrazili k autobusu. Jaké však bylo naše překvapení, když autobus nebylo vidět tam, kde v noci parkoval a ani nikde v blízkém okolí. Došlo mi, že nás dva (háčka mi dělala bývalá kolegyně Dana, kterou jsem loni nedopatřením na podobné akci vykoupal a pro letošek jí slíbil neopakování tohoto zážitku) dosud nikdo nepohřešil a všichni zřejmě po obvyklém dotazu: "Kdo chybí??" a neméně obvyklé odpovědi "Nikdo!", už dávno odjeli.

Vzhledem k tomu, že z mého pohledu nenastala žádná tragedie (než si celá skupina o 12 km dál přebere lodě a pádla, navleče se do vest a dostane se na vodu, máme spoustu času je dohnat stopem, čímž nenastane žádné zdržení), usmál jsem se a mávnul na řidiče projíždějící škodovky, ten nám zastavil a vyrazili jsme na asi 5 km vzdálenou křižovatku U tří veverek, z níž už jsme potřebovali odjet jiným směrem než on.

Po ujetí cca 500 metrů proti nám ovšem vyrazil ze zatáčky náš autobus a tím pádem bylo jasné, že si naší nepřítomnosti již někdo všimnul a všichni se pro nás vrací. V daném místě nebylo kde zastavit a protože mi přišlo poněkud nevhodné obtěžovat ochotného řidiče škodovky návratem, vzal jsem mobil a zavolal Ivanovi - kde že to se toulají a že je čekáme na zmíněné křižovatce (kterou měl dle mého znát z předchozích akcí, už jsme spolu jeli potřetí) s tím, že tudy stejně musejí jet. Mezitím se “náš” řidič spolu s námi vzniklou situací a jejím řešením nepokrytě bavil.

Ihned po vystoupení z auta jsem si zapálil cigaretu a doufal, že ji stihnu alespoň zpola vykouřit, protože náš náskok mohl být tak maximálně 5 - 7 minut (dle mého odhadu). Asi po čtvrthodině, kdy Daně začala být zima (spustil se drobný déšť) a dožadovala se bundy a Fernetu a bylo nám oběma jasné, že někde se něco ...., jsem si zapálil cigaretu další a najednou - ve vaku řve mobil. V zájmu urychlení jsem obsah celého vaku vysypal na křižovatku (což vedlo k nesmírnému pobavení okolo jedoucích řidičů Čechů a k nechápavým pohledům osádek německých a rakouských aut), prohrabal hromadu věcí, našel telefon, zvedl hovor a slyším Ivana, jak se ptá: kde vlastně jsme, kde to je, jak se to jmenuje a jak oni se tam dostanou? Po opětovném vysvětlení, že kromě třasu ze zimy takřka nehnutě stojíme na křižovatce U veverek, směrem na Rožmberk (z Vyššího Brodu), že je to tam, kde oni večer před tím odbočovali doleva po příjezdu od Dolního Dvořiště Ivan najednou říká: "Aha, tak tam už za chvíli budeme!" - a opravdu se objevili v nejbližší zatáčce.

Zčásti ještě uvnitř autobusu, ale zejména poté venku (lodě z půjčovny dosud na místo srazu nedorazily), jsme si vzájemně vysvětlovali, co vlastně kde nastalo. Část dobrodružství Dany a moje je jasná, Ivan měl ovšem zážitky poněkud bohatší na humorné situace a samozřejmě nám je vylíčil.

On si totiž vzápětí po rozjezdu jako první všiml, že tam nejsme, ale protože autobus na úzké a nepřehledné silnici neotočíš (a otočíš-li - jen do pláče), museli jet až na benzínku za městem, kde otáčením se bez odběru nafty vzbudili menší rozruch, dojeli zpět na náměstí, Ivan vyběhl na recepci a oběhl pokoje a to vše jen proto, aby zjistil, že tam nejsme. Navíc jej recepční s milým úsměvem ujistila, že jsme asi před deseti minutami odešli na zcela opačnou stranu, než by bylo (vzhledem k cíli cesty) možno předpokládat.

Než došel - celý zmatený, zpět k ostatním na poradu co dál – ejhle, zvoní mobil, v něm se ozývá postrádaný Mira a sděluje, že je kdesi na cestě do Rožmberka. Vzhledem k tomu, že přijel vlakem, evidentně jde pěšky (nějakou zkratkou) a sejdeme prý se někde poblíž cestou (kam taky mohli za přibližně 10 minut dojít) u nějakých veverek. Takže znovu do autobusu a na cestu. Ujeli kilometr, pak druhý a nejenže neviděli nás, ale ani naprosto žádné veverky. Až nervóznější část osazenstva autobusu prohlásila, že určitě jedou špatně, protože na cestě do Rožmberka čeká Mira a ten to tady zná, nakonec se na tu vodu snad ani nedostanou a aby s tím Ivan okamžitě něco udělal.

Volat nemohl, neboť v daném místě nebyl signál, pročež znovu zajeli na benzínku, silně nasraný Ivan vrazil dovnitř a se zlým výrazem v očích na nic nechápajícího pumpaře vychrlil drsným hlasem dotaz: "Kde jsou tady ty zkurvené tři veverky???!?" Pumpař pochopil, avšak zjevně neschopen řeči, ukázal po chvíli rukou a teprve posléze (zřejmě si všimnul, že Ivan je ozbrojen pouze mobilním telefonem a tudíž jej pravděpodobně nezastřelí) dodal již verbálně: "Ještě asi tři kilometry směrem na Rožmberk." a s evidentní úlevou přijal Ivanův odchod. Ten opět nastoupil do autobusu, který pro změnu stál obrácen ve směru zpět na Vyšší Brod (pročež jej řidič musel opětovně otočit – toho dne již potřetí na tomto místě) a spolu se všemi účastníky se vydali ve správném směru na další cestu.

Jakmile ale ujeli další tři km a křižovatka ani my nikde, rozhodl se Ivan opět zavolat (tentokrát signál měl) a to byl ten rozhovor, který jsme již mohli (být vybaveni např. signalizačními praporky) vést i optickými prostředky.

Z celé této příhody pro mne vyplývají dvě ponaučení:

  • přijdeš-li na místo srazu pozdě (po odjezdu ostatních), počkej, oni se pro tebe vrátí i kdyby jich bylo sebevíce a ať je to pro ně jak chce náročné a obtížné
  • chybí-li někdo z účastníků nějaké akce, není třeba se vzrušovat, však oni se najdou a dorazí svépomocí

Vzápětí mne ale napadla možnost současné aplikace těchto nových ponaučení a po celý zbytek trvání akce jsme s Danou byli v autobuse vždy mezi prvními, mnohdy i několik minut před plánovaným odjezdem.

Autor:Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

Samsungu ve videu padá jeho nejdražší mobil, vy to radši nezkoušejte

Samsung Galaxy Drop Tested

Nová reklama či spíše krátké propagační video Samsungu ukazuje, že výrobce testuje odolnost svých prémiových telefonů...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Naboural do ní opilec, život jí zachránily chytré hodinky

Apple Watch Series 3

O štěstí v neštěstí může mluvit mladá Američanka, do jejíhož vozu koncem loňského roku narazil opilý řidič. Vážně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz