Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sony: Sbohem 160x160 - Pocket Project - a další aktuality

aktualizováno 
Sony: Sbohem 160x160! | Samsung I500 - další PalmOS telefon od Samsungu | Nová lahůdka na řízení projektů... | Virtuální klávesnice přes celý displej! | Palmy míří do škol?

 

Sony: Sbohem 160x160!
Dalším Sony zařízením, které si užilo jepičího života "soňáckých" handheldů je S360. Firma ji včera přesunula do seznamu již nevyráběných modelů, který se začíná docela zaplňovat.

Clié S360 představila firma Sony oficiálně v lednu tohoto roku - byla to evoluční náhrada za dosavadní S320 a přinesla 16 MB RAM do low-endové kategorie. Byl to poslední vyráběný handheld Sony s klasickým rozlišením 160x160 pixelů.

Samsung I500 - další PalmOS telefon od Samsungu
Po úniku informací o novém  modelu Samsungu SCH-I600 s SmartPhone OS unikly z FCC ještě údaje o novém telefonu téže firmy, tentokrát ale s PalmOS! Moc dalších informací zde není, pouze,m že to bude telefon s CDMA, s PalmOS 4.1 a s rozlišením displeje 160x160 pixelů.

 

Nová lahůdka na řízení projektů...
... přichází tentokrát od firmy Twiddlebit, kterou všichni Psionisti znají velmi důvěrně - neboť produkovala dosud software pro Epoc32 - třeba programovací nástroj OPL+, či vynikající projektové aplikace Plan5/6! 

Pro svoji expanzi si forma zvolila PocketPC platformu a nabízí nyní projektový program Pocket Plan, který umí spolupracovat s Microsoft Project. Můžete jej zakoupit za $29,95 a vyžaduje minimálně ARM procesor.

 

Palmy míří do škol?
Aspoň by to ráda zařídila firma Palm, Inc. Svojí novou marketingovou kampaň založila na masovém prodeji handheldů školám v USA, kterým nabízí významnou množstevní slevu - například zakoupí-li škola 500 Palmů, obdrží dalších 72 zadarmo! 

Počítá se ale i menšími dodávkami - třeba při nákupu 30 Palmů (pro jednu třídu) vám firma přidá další tři. A koupí-li škola 100 Palmů, dostane dalších 12 zdarma! Nabídka platí pro všechny modely firmy.Virtuální klávesnice přes celý displej!
Virtuálních klávesnice pro vkládání znaků na displeji PDA je na trhu již poměrně dost. Všechny se snaží včlenit co nejvíc funkcí na malý displej PDA a uvolnit co nejvíc místa pro editovaný text.

U Sbp Software House se na problém podívali jinými očima a vymysleli klávesnici, která naopak zabere takřka celý displej a na editovaný text jen proužek nahoře. Myšlenka zajímavá a jestli se vám na takovéto klávesnici může dobře psát - to můžete sami vyzkoušet. Sbp Full Keyboard stojí $9,95.

Psaní textů na Pocket PC s využitím rozpoznávání písma nemusí všem uživatelům vyhovovat, společnost Spb Software House tedy nabízí plnohodnotnou virtuální klávesnici využívající celé plochy displeje.

Virtuální klávesnice využívající celou plochu displeje Pocket PC sice není nápad příliš originální, své využití si ale určitě najde. Full Screen Keyboard společnosti Spb Software House je jednou z tohoto typu klávesnic a využívá velikost displeje Pocket PC opravdu na maximum. I když nelze předpokládat, že je možné virtuální klávesnici používat i pro psaní delších textů, pro zaryté nepřítele rozpoznávání písma či interní softwarové "mikro"klávesnice Windows CE 3.x se jedná o velmi zajímavé řešení pro psaní textů. Hmatový vjem stisku klávesy je takřka nulový a displej si navíc budete muset dost často čistit, indikace stisku klávesy je tedy alespoň indikována zvukovým signálem. Klávesnice je provedena takřka ve fotografické kvalitě, na podporu češtiny a psaní českých nabodeníček ale patrně budete muset v první fázi jejího používání zapomenout.

Spb Full Screen Keyboard je možné použít nejen k psaní nových, ale také k editaci stávajících textů, stačí si tedy vybrat část textu a spustit klávesnici, o import textu do bufferu se postará už sám program. Klávesnice je skinovatelná a můžete si tedy vytvořit vlastní vzhled a rozmístění kláves. Dle autorů programu navíc Spb Full Screen Keyboard díky možnosti použití skinů podporuje i uživatelem definovaný layout (rozvržení kláves), takže je teoreticky možné vytvořit si vlastní layout použitelný i pro psaní českých znaků.

Spb Full Screen Keyboard by měla fungovat na všech Pocket PC a Pocket PC 2002 s procesory SH3, MIPS, StrongARM a XScale, klávesnici s cenou 10 USD si můžete zakoupit například na internetových serverech HandangoPocketGear.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

USA se zbavuje čínských výrobců smartphonů. Číňané si za to mohou sami

ZTE Axon M

Potíže čínských výrobců mobilů v USA eskalují. Po vyštvání Huawei se do problémů dostalo ZTE, které je na americkém...

Přiblížil se konec smartphonů ZTE? Mohou přijít o Android

Výjimečný skládací smartphone ZTE Axon M. I ten využívá procesor americké...

Huawei a ZTE to v USA nemají jednoduché. Prvního tam Američané nechtějí kvůli obavám ze špionáže, druhý výrobce nyní...

Který mobil bude mít jako první skládací displej? Bude to přetahovaná

Podle IHS Technology přijdou smartphony se skládacím displejem přibližně za rok.

Do závodu o první telefon se skládacím displejem se pravděpodobně zapojí firma Huawei. Ta chce předehnat Samsung, který...Najdete na iDNES.cz