Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sony: Sbohem 160x160 - Pocket Project - a další aktuality

aktualizováno 
Sony: Sbohem 160x160! | Samsung I500 - další PalmOS telefon od Samsungu | Nová lahůdka na řízení projektů... | Virtuální klávesnice přes celý displej! | Palmy míří do škol?

 

Sony: Sbohem 160x160!
Dalším Sony zařízením, které si užilo jepičího života "soňáckých" handheldů je S360. Firma ji včera přesunula do seznamu již nevyráběných modelů, který se začíná docela zaplňovat.

Clié S360 představila firma Sony oficiálně v lednu tohoto roku - byla to evoluční náhrada za dosavadní S320 a přinesla 16 MB RAM do low-endové kategorie. Byl to poslední vyráběný handheld Sony s klasickým rozlišením 160x160 pixelů.

Samsung I500 - další PalmOS telefon od Samsungu
Po úniku informací o novém  modelu Samsungu SCH-I600 s SmartPhone OS unikly z FCC ještě údaje o novém telefonu téže firmy, tentokrát ale s PalmOS! Moc dalších informací zde není, pouze,m že to bude telefon s CDMA, s PalmOS 4.1 a s rozlišením displeje 160x160 pixelů.

 

Nová lahůdka na řízení projektů...
... přichází tentokrát od firmy Twiddlebit, kterou všichni Psionisti znají velmi důvěrně - neboť produkovala dosud software pro Epoc32 - třeba programovací nástroj OPL+, či vynikající projektové aplikace Plan5/6! 

Pro svoji expanzi si forma zvolila PocketPC platformu a nabízí nyní projektový program Pocket Plan, který umí spolupracovat s Microsoft Project. Můžete jej zakoupit za $29,95 a vyžaduje minimálně ARM procesor.

 

Palmy míří do škol?
Aspoň by to ráda zařídila firma Palm, Inc. Svojí novou marketingovou kampaň založila na masovém prodeji handheldů školám v USA, kterým nabízí významnou množstevní slevu - například zakoupí-li škola 500 Palmů, obdrží dalších 72 zadarmo! 

Počítá se ale i menšími dodávkami - třeba při nákupu 30 Palmů (pro jednu třídu) vám firma přidá další tři. A koupí-li škola 100 Palmů, dostane dalších 12 zdarma! Nabídka platí pro všechny modely firmy.Virtuální klávesnice přes celý displej!
Virtuálních klávesnice pro vkládání znaků na displeji PDA je na trhu již poměrně dost. Všechny se snaží včlenit co nejvíc funkcí na malý displej PDA a uvolnit co nejvíc místa pro editovaný text.

U Sbp Software House se na problém podívali jinými očima a vymysleli klávesnici, která naopak zabere takřka celý displej a na editovaný text jen proužek nahoře. Myšlenka zajímavá a jestli se vám na takovéto klávesnici může dobře psát - to můžete sami vyzkoušet. Sbp Full Keyboard stojí $9,95.

Psaní textů na Pocket PC s využitím rozpoznávání písma nemusí všem uživatelům vyhovovat, společnost Spb Software House tedy nabízí plnohodnotnou virtuální klávesnici využívající celé plochy displeje.

Virtuální klávesnice využívající celou plochu displeje Pocket PC sice není nápad příliš originální, své využití si ale určitě najde. Full Screen Keyboard společnosti Spb Software House je jednou z tohoto typu klávesnic a využívá velikost displeje Pocket PC opravdu na maximum. I když nelze předpokládat, že je možné virtuální klávesnici používat i pro psaní delších textů, pro zaryté nepřítele rozpoznávání písma či interní softwarové "mikro"klávesnice Windows CE 3.x se jedná o velmi zajímavé řešení pro psaní textů. Hmatový vjem stisku klávesy je takřka nulový a displej si navíc budete muset dost často čistit, indikace stisku klávesy je tedy alespoň indikována zvukovým signálem. Klávesnice je provedena takřka ve fotografické kvalitě, na podporu češtiny a psaní českých nabodeníček ale patrně budete muset v první fázi jejího používání zapomenout.

Spb Full Screen Keyboard je možné použít nejen k psaní nových, ale také k editaci stávajících textů, stačí si tedy vybrat část textu a spustit klávesnici, o import textu do bufferu se postará už sám program. Klávesnice je skinovatelná a můžete si tedy vytvořit vlastní vzhled a rozmístění kláves. Dle autorů programu navíc Spb Full Screen Keyboard díky možnosti použití skinů podporuje i uživatelem definovaný layout (rozvržení kláves), takže je teoreticky možné vytvořit si vlastní layout použitelný i pro psaní českých znaků.

Spb Full Screen Keyboard by měla fungovat na všech Pocket PC a Pocket PC 2002 s procesory SH3, MIPS, StrongARM a XScale, klávesnici s cenou 10 USD si můžete zakoupit například na internetových serverech HandangoPocketGear.

Autor:


Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Honor chrlí nové modely. Evropskou premiéru v Praze bude mít fotomobil 8X

Honor 8X

Čínský výrobce Honor vytrvale zásobuje střední střídu novými modely, a zatímco se letní novinky ještě ani nestihly v...

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Další herečka zapomněla zatajit svůj iPhone, když chválila jinou značku

Herečka propagující smartphony od Googlu posílá chválu na ně z iPhonu

Stává se to zas a znovu. Celebrity, které propagují různé značky telefonů, zapomínají, že lze dohledat, z jakých...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz